Bestcena.pl, czyli sklep, który wynajmował smartfony, zamiast je sprzedawać, powrócił. Co więcej, przyznali, że nadal będą działać w tym samym modelu biznesowym.
Bestcena była swego czasu sklepem z najniższymi cenami telefonów. Wiele osób skusiło się na zakup, nie czytając dokładnie regulaminu. Z tego wynikało, że urządzenia tak naprawdę nie są sprzedawane, a wynajmowane. Sklep trafił pod lupę urzędy skarbowego, co było początkiem problemów.
W pewnym momencie Bestcena była zmuszona zawiesić swoją działalność. Wiele osób zamówiło telefony, przelało pieniądze, ale nigdy nie otrzymało zamówionych urządzeń. Sklep zasłaniał się kontrolą skarbową, przez którą ich konta zostały zablokowane.
Bestcena wraca i nadal mami regulaminem
Ostatecznie sklep nie działał przez niemal cały rok, aż do teraz. Kilka dni temu na profilu Bestcena.pl na Facebooku pojawiły się pierwsze wpisy, z których wynika, że działalność firmy została wznowiona.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, WRACAMY. Uruchamiamy platformę Bestcena.pl pragnąc gorąco zaprosić wszystkich do zapoznania się z naszą aktualną ofertą. To dopiero początek.
- czytamy w jednym z wpisów.
W kolejnych wpisach Bestcena.pl otwarcie przyznaje, że nadal będzie zajmować się wynajmem sprzętów na czas nieokreślony. Firma zasłania się przy tym chęcią dbałości o nasze środowisko. Nie chodzi przecież o to, aby telefony były tańsze, ale o recykling.
Tworząc model gospodarki zamkniętej obiegowo mieliśmy i mamy na uwadze nie tylko aspekt finansowy, ale również dbałość o przyrodę i realne działania proekologiczne. Ziemia jest tylko jedna. Zależy nam na przyszłości, gdzie wartość, taka jak życie przyjazne środowisku, nie jest ani skomplikowana, ani kosztowna.
- czytamy w kolejnym poście na Facebooku.
Nadal przestrzegamy Was przed korzystaniem z oferty sklepu Bestcena.pl. Warto zwrócić też uwagę, że firma zarejestrowana jest w Wielkiej Brytanii i nie ma podanego numeru kontaktowego. Już samo to powinno zapalić wszystkim w głowach lampkę bezpieczeństwa. Poza tym, na stronie sklepu w zakładce "model biznesowy" możemy wyraźnie przeczytać:
Jednym z modeli, który wykorzystujemy, jest PaaS (Produkt jako Usługa), w którym Klienci nie posiadają urządzeń na własność, lecz zamiast tego otrzymują subskrypcje na pakiet usług, za którą uiszczają regularną opłatę w wysokości 25 PLN brutto miesięcznie.
Dlatego, jeśli chcecie faktycznie kupić telefon i móc go potem sprzedać dowolnej osobie, to lepiej trzymajcie się z dala od Bestcena.pl.
Zobacz: Meta pozywa za ataki phishingowe na użytkowników Facebooka, WhatsAppa i InstagramaZobacz: Rząd znów rozdaje pieniądze. Masz czas do końca 2022 roku
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle NewsŹródło zdjęć: Bestcena
Źródło tekstu: Bestcena
Tagi:bestcena.plbestcena