Skoro trafiłeś na tę stronę, zapewne szukałeś informacji pod hasłem naprawa zalanego iPhone 12 lub podobnym. W tym wpisie dowiesz się czy iPhone 12, a także pozostałe modele 12 Pro/Mini/Max są wodoszczelne, a także czy można naprawić iPhone 12 po zalaniu w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie.
Jak każdego roku jesteśmy zmuszeni przygotować artykuł na temat zalanych telefonów Apple. W tym roku padło na obecnie najnowsze, flagowe modele iPhone 12, które według producenta są odporne na zachlapania, wodę oraz pył, zostały przetestowane w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych i uzyskały klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość 6 m do 30 minut).
Niestety, ale nasze doświadczenie pokazuje, że choć producent zrobił bardzo wiele w kwestii zwiększenia szczelności w iPhonie 12 względem poprzednich modeli, to w dalszym ciągu mają one spore problemy z utrzymaniem szczelności i po prostu ulegają zalaniu. Poniżej znajduje się krótkie wideo pokazujące stan 4 tygodniowego iPhone’a 12 Pro po zalaniu, który nigdy nie był otwierany czy naprawiany, a uległ zalaniu po krótkiej wizycie w termach poznańskich, gdzie nawet nie był używany pod wodą, a jedynie używany przy bardzo wysokim poziomie wilgotności jaki tam panuje.
Zalany iPhone 12. Co robić, gdy iPhone 12 wpadł do wody?
Czy podczas, gdy iPhone 12 czy 12 Pro ulegnie zamoczeniu, należy zachować się jakoś inaczej, niż w przypadku innego modelu telefonu? Generalnie nie, choć prawdą jest, że nie trzeba od razu wpadać w panikę, gdy nasz telefon wpadnie do wody. Przyznajemy, że uszczelnienia zastosowane w iPhone’ach 12 są naprawdę dobre, co nie oznacza, że od razu można telefon bez ryzyka zanurzać w wodzie.
Są na tyle dobre, że chwilowe zanurzenie w wodzie czy oblanie napojem nie powinno stanowić dla niego problemu. Dlatego najważniejsze co zrobić po zamoczeniu iPhone’a 12, to jak najszybciej pozbyć się wody. Telefon należy wytrzeć do sucha. Można w tym celu użyć ręcznik papierowy lub tradycyjny. Polecamy także użycie skrótu, ułatwiającego pozbycie się cieczy z membran głośników.
Jak usunąć wodę z głośników iPhone’a przy pomocy skrótu lub aplikacji
Natomiast jeśli zalanie było obfite, a po osuszeniu telefonu iPhone 12 ręcznikiem, ten zaczął się dziwnie zachowywać, na przykład nadmiernie generować ciepło, sam wciskać i wybierać coś na ekranie, wyłączać się, restartować, obiektywy kamery staną się zaparowane itd, to możemy mieć pewność, że uszczelnienia zawiodły i doszło do ingerencji cieczy wewnątrz urządzenia.
W takim wypadku odsyłam Was do naszego wpisu Co robić, gdy telefon wpadnie do wody, gdzie znajdziecie szereg porad. Link poniżej.
Co robić, gdy telefon wpadnie do wody? Naprawa iPhone po zalaniu.
Pamiętajcie! Jeżeli w razie wykrycia dziwnego zachowania telefonu po tym jak uległ zalaniu nie zareagujecie odpowiednio szybko, Wasz iPhone 12 skoroduje wewnątrz i ulegnie zniszczeniu.
Tylko szybkie działanie serwisu pozwoli usunąć ciecz oraz niewielkie ogniska korozyjne, które na pewno bardzo szybko zaczną się pojawiać w wyniku zjawiska nazwanego hydrolizą. Tak na prawdę to od Was zależy jak zaawansowane będą zniszczenia wewnątrz iPhone’a 12 Pro po zalaniu. Od tego jak szybko telefon trafi w odpowiednie ręce.
Jednym z największych błędów jakie popełniają nasi Klienci, jest ślepa wiara w to, że skoro wytarcie i osuszenie ręcznikiem nie wystarczyło i telefon zaczął działać nieprawidłowo, to jego suszenie suszarką czy też na grzejniku poprawi jego stan, a nawet przywróci do pełnej sprawności. Nic bardziej mylnego.
Trzeba sobie jasno powiedzieć. iPhone 12 i jego pozostałe odsłony sa wodoszczelne do momentu, aż nie dojdzie do ingerencji cieczy we wnętrze urządzenia. Jeżeli po osuszeniu telefon zaczął się nieprawidłowo zachowywać, oznacza to, że do zalania doszło i żadne „suszenie” tego nie zmieni. Suszenie tylko przyspieszy procesy korozyjne, tak jak w przypadku bohatera tego wpisu, iPhone’a 12, który po lekkim zamoczeniu podczas spływu kajakowego najpierw suszono na słońcu, a poźniej w hotelowej łazience na grzejniku…
Czy lepszy iPhone 12 Pro jest odporny na zalanie wodą?
Niezależnie od tego czy posiadasz iPhone 12/12 Mini czy też jego droższe odsłony iPhone 12 Pro i 12 Pro Max, ich stopień ochrony na zachlapania, wodę oraz pył są dokładnie takie same, czyli klasa IP68 zgodnie z normą IEC 60529.
Jednak należy szczególną uwagę zwrócić na bardzo ważną informację, którą znajdziemy w szczegółach na końcu strony z opisem każdego z iPhone’ów:
Stopień odporności na zachlapania, wodę oraz pył nie jest stały i może się obniżyć w efekcie normalnego zużycia. Nie należy ładować mokrego iPhone’a; podręcznik użytkownika zawiera instrukcje dotyczące czyszczenia i osuszania. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez ciecze.
Czy w takim razie możemy uwierzyć producentowi i rzeczywiście być spokojni, bo w końcu to iPhone’a i żadne zamoczenie nam nie straszne? No nie do końca.
Należy mieć na uwadze uszczelnienia iPhone’a 12 to wciąż rodzaj dwustronnej taśmy klejącej. Nosząc telefon w kieszeni każdego dnia, cała konstrukcja poddawana jest różnym naprężeniom, pracując. Dodatkowo towarzyszące nam różnice temperatur, wilgotności i wiele, wiele innych czynników sprawiają, że uszczelnienia tracą swoje właściwości, miejscowo lub całkowicie.
Również takie elementy jak siatki głośników, szuflada SIM, to elementy szczególnie narażone na rozszczelnienie, które doprowadza do ingerencji cieczy. To właśnie z powodu rozszczelnienia się siatki głośnika rozmów i dostania się tym kanałem cieczy do elektroniki Proximity Sensor sprawia, że iPhone’y z Face ID w zasadzie masowo do nas trafiają z problemem restartującego się telefonu z zawieszonym logo.
Co zrobić, gdy iPhone pokazuje logo i się restartuje, i tak w kółko?
Dlatego mimo wielu usprawnień, należy mieć na uwadze, że w praktyce wodoszczelność iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini i iPhone 12 Pro Max jest mocno umowna, a przypadku ewentualnego dostania się cieczy do wnętrza i dokonania szkód, producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tego tytułu, prawa gwarancyjne są nam automatycznie zabierane, a telefon zwracany z wyceną ewentualnej odpłatnej wymiany na nowy.
Jakie są objawy zalanego iPhone 12?
W przypadku iPhone po zalaniu objawy ingerencji cieczy są bardzo typowe i dotyczą w zasadzie każdej generacji.
Z tych głównych na pewno należy wymienić:
Ile kosztuje naprawa zalanego iPhone 12
Bardzo trudno oszacować końcową kwotę naprawy zalanego iPhone’a 12 bez dokonania wnikliwej diagnozy. Dlatego od ponad dekady realizując naprawy zalanych urządzeń realizujemy usługę naprawy po zalaniu w oparciu o proste, jasne i uczciwe zasady, które nie obciążają naszych Klientów żadnymi kosztami. Diagnoza zalanego telefonu jest u nas bezpłatna. Koszt usługi po zalaniu to zaledwie 150 PLN. Taka usługa polega na chemicznym i mechanicznym czyszczeniu płyty głównej z korozji. Jest to proces naprawczy niezbędny do wykonania diagnozy
W przypadku, gdy oczyszczenie chemiczne wystarczy i telefon będzie w 100 procentach sprany, za wykonanie usługi płacisz 150 PLN i otrzymujesz na naprawę 6 miesięczną gwarancję. Te 6 miesięcy to jest dwa razy dłużej niż gwarancja na jakąkolwiek naprawę pogwarancyjną oferowaną przez producenta. Taki długi czas pozwala wnikliwie przetestować telefon i wrazie wykrytych wad ukrytych, skorzystać z przysługującego prawa do reklamacji i gwarancji.
Jeżeli jednak czyszczenie chemiczne i mechaniczne nie wystarczy, ponieważ w wyniku ingerencji cieczy uszkodzeniu ulegną jakieś elementy, jak głośnik, bateria czy nawet ekran, wtedy wykonujemy kompletną wycenę naprawy do akceptacji. Jeżeli cena końcowa odpowiada naszemu Klientowi, realizujemy naprawę i ten płaci ustaloną kwotę. Gdyby jednak wycena ta okazała się zbyt wysoka i nieakceptowalna, Klient ma możliwość odstąpić od wykonania usługi bez jakichkolwiek kosztów. Nie płaci także tych 150 PLN za czyszczenie.
Takie podejście sprawdza się u nas od 2007 roku i nasi Klienci do tej pory bardzo sobie je chwalą, głównie dlatego, że w razie zbyt wysokich kosztów naprawy zalanego telefonu, poza samym zniszczonym i nienaprawionym telefonem, nie mnożą kolejnych strat, choćby na płatną diagnozę, która u naszej konkurencji jest normą. Takie podejście motywuje nas również do tego, aby wykonywane przez nas naprawy były wykonane sumiennie i akceptowalnych cenach, gdyż w innym wypadku, mimo włożonej pracy i często wygenerowany kosztów, nie zarobimy.
Gdzie naprawić iPhone 12?
APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii, które realizujemy w około 20 minut. Serdecznie zapraszamy!
APPLEMOBILE.PLWojska Polskiego 50, Szczecintel: 889 277 288
Naprawa wysyłkowa iPhone’a 12 po zalaniu w APPLEMOBILE.PL Szczecin
Od początku naszej działalności oferujemy panel wysyłkowy urządzeń do serwisu. Ta droga dostarczania zepsutych smartfonów do naprawy cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem tysięcy Klientów.
Wystarczy Zgłosić naprawę wysyłkową na naszej stronie, wypełnić formularz zgłoszeniowy, by mailem otrzymać wszystkie informacje o naszym zlecenie, a także w razie potrzeby zamówić kuriera, który odbierze z domu czy firmy uszkodzony telefon i dostarczy do nas. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości wszystkie osoby spoza Szczecina, ale także zza granicy. Pamiętajcie, aby sprawdzić SPAM w swojej skrzynce, gdzie często lądują wiadomości z naszego automatu.
W serwisie APPLEMOBILE.PL zajmujemy się kompleksowym serwisowaniem smartfonów i tabletów wielu marek. Jesteśmy także serwisem wyspecjalizowanym z naprawie urządzeń marki APPLE. Jako jedyni w regionie zostaliśmy zaproszeni do elitarnego programu zrzeszającego najlepsze serwisy pogwarancyjne MyAPPLE, otrzymując autoryzację serwisu MyAPPLE. Nasze budowane przez lata doświadczenie oraz fachowa wiedza wielokrotnie była wykorzystywana na łamach branżowych magazynów technologicznych jak PC Format, CHIP, Mobility, Twoja Komórka oraz internetowych portali i blogów – Wirtualna Polska, Onet, Telepolis, SpidersWeb czy Jaka-Komórka.pl.