Loading...

Gdybym nie pracował, nadal byłbym wiernym użytkownikiem Microsoft 365. To dziś znacznie więcej niż tylko firmowe arkusze i prezentacje

Gdybym nie pracował, nadal byłbym wiernym użytkownikiem Microsoft 365. To dziś znacznie więcej niż tylko firmowe arkusze i prezentacje
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W OneDrive użytkownik może przechowywać swoje dokumenty, zdjęcia i inne pliki, będąc pewnym, że te będą zawsze pod ręką. Usługa jest zgodna ze wszystkimi nowoczesnymi urządzeniami, nie tylko tymi z Windowsem. Od Maca, przez iPada i iPhone’a aż po sprzęt z Androidem. Jest też dostępna w formie webowej, więc zadziała na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową.

Dane na OneDrive są dobrze zabezpieczone, więc usługa świetnie się nadaje do realizowania funkcji kopii zapasowej na dane. Można też za jej pośrednictwem w łatwy sposób udostępniać pliki innym osobom. Wystarczy wysłać im spersonalizowane dla nich łącze do zbioru plików lub folderów - na przykład, by podzielić się z rodziną zdjęciami z wakacji.

Word, Excel i PowerPoint, czyli najlepsze narzędzia biurowe na rynku.

Te same Word, Excel i PowerPoint, które są wykorzystywane przez najszybciej rozwijające się firmy na świecie, są też dostępne w ramach pakietu Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych. Word to absolutnie doskonały edytor tekstu, za pomocą którego można przygotować wypracowanie do szkoły, pisać esej czy pamiętnik czy tworzyć inne, atrakcyjne wizualnie dokumenty. Word przy tym pomoże użytkownikowi dbając o estetykę dokumentu czy jego poprawność językową. Pomoże też w dużo ważniejszych dokumentach, takich jak pismo do urzędu czy spisanie umowa kupna sprzedaży.

Excel to z kolei najinteligentniejszy, najbardziej rozbudowany kalkulator na rynku. Firmy polegają na Excelu w rozliczaniu całych ogromnych budżetów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by również za jego pomocą rozliczać budżet domowy. Edytor arkuszy kalkulacyjnych Microsoftu jest też doskonałą pomocą naukową dla uczniów i studentów. Zadania z matematyki i statystyki czy opracowania, w których analiza danych liczbowych są ważnym elementem, staną się z Excelem dużo łatwiejsze.

Ostatnia ze sztandarowych aplikacji, PowerPoint, prawdopodobnie będzie najrzadziej używana z tych z Wielkiej Trójcy Office’a. Prezentacje to domena przede wszystkim spotkań w firmach. Warto jednak pamiętać, że raz na jakiś czas również i poza pracą zdarza się niektórym publicznie występować. Chociażby przedstawiając szkolny czy akademicki projekt domowy na zajęciach. PowerPoint, wyposażony w algorytmy sztucznej inteligencji, zadba o atrakcyjność wizualną prezentacji czy nawet jej odpowiedni rytm czy przystępność dla słuchaczy z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, Microsoft 365 zapewnia również usługę Sway przeznaczoną do tworzenia prezentacji z myślą o pokazach online.

Outlook, Kalendarz i Kontakty. Szybka, wygodna i bezpieczna poczta.

Outlook wielu użytkownikom kojarzy się przede wszystkim z opasłą, wielofunkcyjną aplikacją do obsługi poczty i zadań. Ta aplikacja jest również dostępna w ramach Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych, ale prawdopodobnie będzie potrzebna relatywnie wąskiej grupie użytkowników. Dużo większą wartość ma usługa pocztowa Outlook, wraz z obsługą kalendarza i książki kontaktów.

Gdybym nie pracował, nadal byłbym wiernym użytkownikiem Microsoft 365. To dziś znacznie więcej niż tylko firmowe arkusze i prezentacje

Outlook to wyjątkowo sprawnie działający mail, wykorzystujący zaawansowaną technologię Exchange z szyfrowaniem. Jest bardzo szybki i bezpieczny i zgodny właściwie z każdym systemem operacyjnym na rynku, w tym z tymi mobilnymi. Pozwala na tworzenie rozmaitych filtrów i kategorii, działa też w nim zaawansowany filtr antyspamowy.

Outlook doskonale się też integruje z usługą To-Do, kolejnym z elementów składowych Microsoft 365. Za jej pomocą można planować zadania do wykonania i nimi wygodnie zarządzać, co pomaga w systematyczności. Można też ją wykorzystywać do bardziej prozaicznych czynności: na przykład do tworzenia odhaczalnej listy zakupów.

OneNote, czyli notatnik w chmurze. Dzięki niemu nie ucieknie żadna myśl czy pomysł.

OneNote to cyfrowy następca podręcznego notesiku. Czyli miejsce, w którym użytkownik może notować wszystko to, czego potrzebuje. Uwagi z lekcji czy wykładu, błyskotliwe pomysły, szkice tworzone za pomocą dołączonego do urządzenia rysika czy właściwie cokolwiek innego. OneNote przyjmie każdy format: tekstowy, głosowy, graficzny i zapamięta go w prywatnej chmurze użytkownika. Dzięki temu niezależnie jakie urządzenie użytkownik ma aktualnie pod ręką - PC, tablet, telefon czy coś jeszcze innego - zsynchronizowany przez chmurę OneNote jest od razu pod ręką, a wprowadzone do niego notatki posegregowane w poszczególne sekcje, notesy i działy, by dało się je potem łatwo odszukać.

Microsoft Teams podbił firmy i szkoły. Teraz jest dostępny również dla rodzin i grup znajomych. Trudno zapomnieć też o Skype.

Ten sam Teams, który okazał się kluczowy dla dalszego funkcjonowania firm w ramach pracy zdalnej czy hybrydowej, został udostępniony przez Microsoft w uproszczonej, ale nadal wysoce funkcjonalnej wersji dla użytkowników indywidualnych. Zamiast zespołów roboczych można gromadzić w nim grupy znajomych czy członków rodziny i komunikować się w wygodny sposób. Microsoft Teams obsługuje grupowe wideokonferencje, można też za jego pomocą tworzyć przydatne dla grup dokumenty - na przykład wspólną listę Microsoft To-Do, w której każdy z członków rodziny odhacza konieczne do zrobienia obowiązki domowe.

Elementem Microsoft 365 jest również Skype, którego prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych komunikatorów na rynku, z wygodnym i estetycznym interfejsem i sprawną obsługą rozmów głosowych i wideo. Nie każdy jednak wie, że Skype to również telefonia - usługę można wykorzystać do wykonywania połączeń na telefony stacjonarne i komórkowe. Użytkownicy Microsoft 365 otrzymują 60 darmowych minut na miesiąc na tego rodzaju połączenia.

Redaktor Microsoft zadba o poprawną polszczyznę. Nie tylko w aplikacjach Microsoft Office.

Znane i wysoko cenione funkcje sprawdzania poprawności językowej Microsoftu były do niedawna dostępne tylko w ramach aplikacji Office. Microsoft jednak to zmienił - jego wielokrotnie nagradzany mechanizm korekty ortograficznej, gramatycznej i stylistycznej jest też dostępny jako zewnętrzna usługa. Redaktor Microsoft, bo tak została nazwana, może być zintegrowany z wieloma innymi aplikacjami. To domyślny moduł sprawdzania pisowni w Windows, ale działa tez i na innych platformach - w tym w większości popularnych przeglądarek internetowych, będąc dostępnym jako rozszerzenie.

Bezpieczeństwo rodzinne z Microsoft 365.

Ostatnią wartą wspomnienia usługą Microsoft 365 jest Bezpieczeństwo rodzinne. Za jej pomocą rodzice mogą sprawdzać, gdzie aktualnie znajdują się ich pociechy. Mogą też zdalnie zarządzać czasem spędzanym przez dzieci przed ekranem: na przykład ograniczając czas na gry wideo. Bezpieczeństwo rodzinne to również skuteczne filtry, chroniące nieletnich przed treściami dla nich nieodpowiednimi.

Microsoft 365 Family. Sześć licencji zamiast jednej. Cena niewiele wyższa.

W powyższym tekście podawałem liczne przykłady na przydatność usług Microsoft 365 w grupach użytkowników - jak na przykład w rodzinie. Czy to oznacza, że by móc z nich w pełni korzystać każdy z członków rodziny musi mieć wykupioną osobną licencję na Microsoft 365 Personal? Na szczęście nie.

W ofercie Microsoftu znajduje się pakiet Microsoft 365 Family, który kosztuje 43 zł miesięcznie lub 275 zł za rok. Zapewnia on te same korzyści co Microsoft 365 Personal - tyle że nie dla jednego, a dla sześciorga użytkowników. Każdy z nich zachowuje przy tym wszystkie związane z usługą benefity, co oznacza terabajt w OneDrive dla każdego z osobna czy 60 minut na Skype dla każdego członka rodziny.

Pakiet Family pozwala również na szybką i łatwą konfigurację usług, z których zapewne rodzina będzie wspólnie korzystać: na przykład wspomniane wyżej Teams, wspólny kalendarz czy listy zadań w ramach To-Do.

Niegdyś Microsoft Office był zbyt drogi dla domowego użytkownika. Microsoft 365 jest tak tani i tak funkcjonalny, że trudno mu o jakąkolwiek konkurencję.

Aplikacje Office, terabajt na dane w chmurze dla każdego z użytkowników, sprawdzanie pisowni, znakomita usługa poczty i kalendarza, nadzór nad dziećmi i wiele, wiele więcej. To wszystko w cenie kilku butelek Coli miesięcznie i przy zapewnieniu najwyższego poziomu ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych. Polecam zakup od jednego z oficjalnych partnerów Microsoftu - takich jak Home.pl, który od 2016 r. oferuje swoim klientom najlepsze rozwiązania Microsoftu - Office 365, pocztę Exchange oraz inne narzędzia do pracy w chmurze. Przez ten czas przeprowadzili setki szkoleń oraz wdrożeń, zdobywając zaufanie 5000 klientów i status Microsoft Gold Partner.

Microsoft 365 przyda się niemal każdemu i od dawna nie jest już ograniczony tylko do Windowsa - zachowuje niemal pełną funkcjonalność na systemach Mac, iOS, iPadOS i Android. Niemal każda z aplikacji jest też dostępna również w formie webowej, więc z Microsoft 365 mogą korzystać nawet użytkownicy Chromebooków czy PC z Linuxem. Nic dziwnego, że cieszy się nieustającą popularnością. Wykupienie subskrypcji na Microsoft 365 to, pisząc kolokwialnie, no-brainer. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego bardzo atrakcyjną cenę.

Lokowanie produktu: Home.plTagi: it w firmieMicrosoftmicrosoft 365Microsoft Officepakiety biurowe

Powiązane artykuły