Krzysztof Fugiel
Niedziela, 26 Maja 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Flash Player

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­

Marek Kalmus - Ulubieniec Himalajów

  • Mail: kalmus@kalmus.com.pl
  • WWW: http://www.kalmus.com.pl/
  • Zainteresowania: Góry Wielkie, Buddyzm Tybetański, Alpinizm, Fotografia
  • Zawód: Geolog, Alpinista, Przewodnik Górski, Fotograf, Pisarz, Dr Filozofii
  • Wiek: 60
  • Przejdź do mojej galerii

user

TYBET_2009

Miejsce urodzenia: Kraków

Azja to mój drugi dom. Inne światło, intensywne zapachy, specyficzna "czasoprzestrzeń", w której można jeszcze spotkać minione czasy.

Czuję się tam jak u siebie. Może dlatego, że potrafię zrozumieć odmienny sposób postrzegania świata właściwy tamtejszym ludziom. Studiując tradycyjne kultury i religie orientalne lepiej można zrozumieć własna tradycję.

Mgr inż. geologii - AGH, 1969-76, studium trenerów alpinizmu - AWF Kraków, 1979-81 (nie ukończ.), mgr filozofii (filozofia i kulturoznawstwo orientalne) - UJ, 1981-86.

Organizator turystyki studenckiej, alpinista i speleolog; uczestnik kilkunastu wypraw w góry Turcji, Iranu, Hundukusz, Karakorum, Himalaje i do Tybetu; narciarz i żeglarz i przewodnik tatrzański. Badacz kultury tybetańskiej, buddolog, specjalista w zakresie ikonografii i sztuki tybetańskiej; wiele miesięcy spędził w klasztorach tybetańskich oraz spotykał się z licznymi inkarnowanymi lamami i Dalaj Lamą; w latach 1987-89 członek międzynarodowego zespołu tybetologicznego "Tang-stong rGyal-po Project".

Pracował naukowo w Oddziale Karpackim Instytutu Geologicznego w Krakowie (1976-1981) prowadząc m.in. pionierskie badania geologiczne Hindukuszu Wysokiego w Afganistanie i Pakistanie. Opracował kolekcję sztuki tybetańskiej Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie (1986-87).

Organizator kilku wystaw sztuki tybetańskiej Koszalin, Częstochowa, Kraków, Warszawa). Wykładał filozofię orientalną na Uniwersytecie Jagiellońskim (1987). Współpracownik Pracowni Filozofii Wschodu UJ. W latach 1990-92 współwłaściciel Wydawnictwa M&M. Autor książek ("Istota sztuki buddyzmu tybetańskiego" Kraków 1986, "Chiny, kuchnia... tajemnice medycyny" Kraków 1990, 1991, 1992, Katowice 1994, 1995, "Świadomość zwyczajna, świadomość przebudzona" Katowice 1995), "Tybet. Legenda i rzeczywistość" Kraków 2000) i licznych artykułów publikowanych w gazetach, popularnych periodykach oraz czasopismach naukowych.
Aktualnie zajmuje się zawodowo m. in. doradztwem marketingowym i turystycznym, promocją i negocjacjami. Jest organizatorem kursów tradycyjnej medycyny chińskiej (wykładowcami są zagraniczni lekarze medycyny chińskiej). Bada kultury tradycyjne i oddziaływania międzykulturowe między Zachodem i Orientem. Pi­sze artykuły i kolejne książki.
Zajmuje się fotografią profesjonalną (ilustracje do książek oraz magazynów polskich i zagranicznych). Prowadzi wykłady i prelekcje ilustrowane własnymi przeźroczami (formatu 6 x 6 cm). Co pewien czas występuje w programach radiowych i telewizyjnych.

Okazjonalnie organizuje autorskie wycieczki i wyprawy, zazwyczaj w mało znane miejsca w Pakistanie, Indiach, Nepalu, Tybecie i Bhutanie, oraz trekkingi w rzadko odwiedzane, a niezwykle atrakcyjne rejony Himalajów i Karakorum.

Mieszka w Gorcach i w Krakowie.

Powrót