Krzysztof Fugiel
Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-02-15
USD 3,8326 -0,49%
EUR 4,3243 -0,35%
CHF 3,8081 -0,26%
GBP 4,9104 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
Feb 10, 2018

PGNIG Norway: Prezes PGNiG: Fogelberg jest złożem gazowym o dużym potencjale - Więcej gazu z norweskich złóż dla PGNiG - Wkrótce aktualizacja strategii PGNiG. Możliwe dalsze akwizycje w Norwegii -PGNi
PGNIG_Norway
 


 

Prezes PGNiG: Fogelberg jest złożem gazowym o dużym potencjale

Autor: wnp.pl (ICH) | 07-02-2018 12:25 | aktualizacja: 07-02-2018 12:22

Startuje odwiert rozpoznawczy na złożu gazowym Fogelberg w Norwegii. Wyniki prac pozwolą na dokładne oszacowanie zasobów i zaplanowanie sposobu zagospodarowania odkrycia, w którym PGNiG Upstream Norway posiada 20 proc. udziałów. Według wstępnych szacunków zasoby złoża wynoszą ok. 60 mln boe gazu ziemnego i kondensatu.

Fogelberg jest złożem gazowym o dużym potencjale. To szczególnie ważne, gdy myślimy o zwiększaniu produkcji gazu ziemnego i wysyłaniu go w niedalekiej przyszłości z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego do Polski. Ten kierunek ma szczególne znaczenie dla naszej strategii dywersyfikacji. W kilkuletniej perspektywie ma nam rocznie dawać około 2,5 mld m3 gazu ziemnego ? powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Fogelberg jest złożem gazowym o dużym potencjale. To szczególnie ważne, gdy myślimy o zwiększaniu produkcji gazu ziemnego i wysyłaniu go w niedalekiej przyszłości z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego do Polski -powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Wozniak-Piotr_2

Fot. mat.pras.

Złoże Fogelberg znajduje się na Morzu Norweskim w obrębie koncesji PL433. Odkryte zostało w kwietniu 2010 roku. Prace wiertnicze nadzoruje bezpośrednio firma Spirit Energy Norge, która jest operatorem tej koncesji z 51,7 proc. udziałów. Pozostałymi jej partnerami są Faroe Petroleum (28,3 proc.) oraz PGNiG Upstream Norway.

Wiercenie otworu rozpoznawczego 6506/9-4S prowadzone będzie za pomocą platformy pływającej Island Innovator i potrwa około 4 miesięcy, wliczając planowany otwór boczny (sidetrack) oraz test produkcyjny. Wyniki z odwiertu rozpoznawczego pozwolą uściślić zasoby wydobywalne gazu ziemnego i kondensatu.

PGNiG Upstream Norway posiada obecnie udziały w 21 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na dwóch z nich pełni rolę operatora. PGNiG rozpoczęło działalność w Norwegii w 2007 r. Wielkość zasobów wydobywalnych Grupy PGNiG w Norwegii to 83 mln boe (stan na 1 stycznia 2018 r.). Firma prowadzi poszukiwania złóż zarówno na koncesjach przylegających do złóż, jak i w obszarach mniej rozpoznanych, gdzie prawdopodobieństwo odkrycia dużych złóż gazu jest większe.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

 


 


wnp

Więcej gazu z norweskich złóż dla PGNiG

Autor: WNP.PL (DARIUSZ MALINOWSKI)    

08-09-2016 12:42

Jak poinformował prezes PGNiG, Piotr Woźniak, na początku przyszłej dekady spółka chciałby ze swoich norweskich złóż produkować 2-2,5 mld m3 gazu. To 4-5 razy więcej niż obecnie.

W ubiegłym roku wydobycie gazu w norweskich złożach PGNiG wyniosło około 0,5 mld m3 surowca (równowartość 3,6 mboe - ). Do tego doszło wydobycie ropy naftowej, które wyniosło równowartość 5 mboe, czyli około 0,7 mln ton.

W sumie nasz potentat ma aż 19 koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Zasoby to niespełna 90 mboe. Z tego na największym złożu Skarv (gdzie wydatki inwestycyjne sięgnęły 800 mln dol.) zasoby to około 59 mboe, a na złożach Vilje, Morvin, Vale i Gina Krok kolejne 29 mboe.

Zwiększenie wydobycia ? miałoby zostać zrealizowane około 2022 roku, a więc do czasu, w którym kończy się gazowa umowa z Rosją ? wpisywałoby się doskonale w obecna strategie spółki, polegającą na dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w gaz naszego kraju. Należy pamiętać, że produkcja z własnych złóż w Norwegii stanowiłaby część układanki, w skład której wchodzi także budowa gazociągu z polskie przez Danie do Norwegii.

Wówczas zwiększenie produkcji i połączenie oznaczałoby, że gaz z Norwegii mógłby zasilać nasza gospodarkę.

 http://gazownictwo.wnp.pl/wiecej-gazu-z-norweskich-zloz-dla-pgnig,280724_1_0_0.html

Wkrótce aktualizacja strategii PGNiG. Możliwe dalsze akwizycje w Norwegii

Autor: PAP | 21-03-2016 13:38

PGNiG "na dniach" przedstawi zaktualizowaną strategię grupy - poinformował dziennikarzy Kowalski_Janusz_250pxJanusz Kowalski wiceprezes PGNiG.

"Obiecaliśmy, że do końca marca zaktualizujemy strategię, na dniach zamierzamy ją opublikować i poinformujemy co będziemy robić w najbliższym czasie" - powiedział wiceprezes.

"Nie wykluczamy dalszych akwizycji w Norwegii. Wpisuje się to w projekt budowy korytarza norweskiego" - powiedział na konferencji Kowalski.

"PGNiG Upstream jest jedną z bardziej liczących się w Norwegii. Chcemy tę działalność rozwijać jeszcze bardziej" - dodał.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016
PGNiG operatorem i partnerem na kolejnych koncesjach w Norwegii

Autor: wnp.pl (DM) | 20-01-2016 12:11

PGNiG Upstream International, spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, otrzymała w ramach rundy koncesyjnej APA 2015, udziały w 4 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych, w tym w jednej jako operator.

Dwie z pozyskanych koncesji (PL838 i PL839) są zlokalizowane jest na Morzu Norweskim, pozostałe na Morzu Północnym (PL813) oraz na Morzu Barentsa (PL850).

Rozszerzenie działalności PGNiG UI na obszar trzech akwenów morskich jest potwierdzeniem rosnącej pozycji spółki w poszukiwaniach węglowodorów na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Koncesja PL838, w której PGNiG UI otrzymało 40 proc. udziałów jako operator, przylega od strony wschodniej do złoża Skarv, będącego w produkcji od 2012 roku. Partnerami tej koncesji zostały firmy Tullow Oil Norge AS i E.ON E&P Norge AS, które otrzymały po 30 udziałów każda.

Koncesja PL839, w której PGNiG UI otrzymało 11,9 proc. udziałów jako partner, przylega od strony zachodniej do koncesji produkcyjnej Skarv, gdzie PGNiG UI posiada udziały. Operatorem na tej koncesji została firma BP Norge AS (23,8 proc. udziałów), a pozostałymi partnerami firmy Statoil Petroleum AS (36,2 proc.) i E.ON E&P Norge AS (28,1 proc.).

Koncesja PL813, w której PGNiG UI otrzymało 8 proc. udziałów jako partner, znajduje się w sąsiedztwie koncesji produkcyjnej Gina Krog, gdzie PGNiG UI posiada udziały. Operatorem na tej koncesji została firma Statoil Petroleum AS (58,7 proc. udziałów), a pozostałymi partnerami firmy Total E&P Norge AS (30 proc.) i Det norske oljeselskap ASA (3,3 proc.).

Koncesja PL850, w której PGNiG UI otrzymało 20 proc. udziałów jako partner, zlokalizowana jest na Morzu Barentsa, w odległości około 50 km na północ od linii brzegowej Norwegii. Operatorem na tej koncesji została firma Edison Norge AS (40 proc. udziałów), a pozostałymi partnerami firmy Lime Petroleum Norway AS i KUFPEC Norway AS, które otrzymały po 20 proc. udziałów.

Partnerzy koncesyjni mają dwa lata, a w przypadku koncesji PL850 trzy, na wykonanie stosownych analiz geologicznych i geofizycznych, których celem będzie dokładne oszacowanie potencjału naftowego objętych koncesjami obszarów. Po tym okresie zostaną podjęte decyzje o wierceniu otworów poszukiwawczych lub zwolnieniu niektórych koncesji bez wykonywania wierceń (drill or drop decision).

Obecnie PGNiG UI posiada udziały w 19 koncesjach (wliczając nowo otrzymane) poszukiwawczo-wydobywczych, zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W portfelu aktywów PGNiG UI znajdują się koncesje obejmujące udziały w 4 złożach produkcyjnych ? Skarv, Vilje, Vale i Morvin, w 2 złożach będących w fazie zagospodarowania ? Snadd i Gina Krog oraz 10 koncesjach poszukiwawczych.

W ramach rundy koncesyjnej APA 2015, rząd norweski przydzielił 19 stycznia 2016 roku 37 firmom naftowym udziały w 56 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych, zlokalizowanych na szelfie norweskim. Najwięcej z przydzielonych koncesji znajduje się na Morzu Północnym (27). Na Morzu Norweskim zlokalizowanych jest 24, a na Morzu Barentsa 5.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016
Lotos i PGNiG razem również w Norwegii?

Autor: wnp (Marcin Szczepański) | 17-09-2012 17:15

Grupa lotosLotos i PGNIG_bez_nazwy_sPGNiG nie wykluczają, że podpisane dziś porozumienie o współpracy przy poszukiwaniu i wydobyciu węglowodorów rozszerzone zostanie także o koncesje poza Polską. - Będziemy o tym rozmawiać - mówią zgodnie prezesi obu spółek.

Lotos i PGNiG zgłosiły swój akces w trwającej obecnie rundy koncesyjnej na Morzu Norweskim. Istnieje szansa by obie spółki wspólnie starały się o koncesje na tym terenie.

- W październiku podamy szczegóły dotyczące zakresu współpracy i skali zaangażowania finansowego. Do tego czasu chcemy przeanalizować istniejącą dokumentację aby oszacować jakość koncesji i zaplanować dalsze kroki. Dotyczy to współpracy zarówno w Polsce jak i poza Polską - powiedział prezes Lotosu Paweł Olechnowicz.

Póki co jednak obie spółki starają się o norweskie koncesje osobno. - Nie wykluczamy współpracy za granicą, ale póki co startujemy w przetargach o koncesje w Norwegii osobno - dodała prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Obie spółki mają już pierwsze doświadczenia w pracach poszukiwawczych na Morzu Norweskim. Lotos ma tam osiem koncesji, z czego jedną wydobywczą (złoże Yme). PGNiG posiada udziały w 12 koncesjach (w tym startujące jeszcze w tym roku złoże Skarv).

Materiał z portalu www.wnp.pl.  - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2012PGNiG: projekt Skarv droższy o 200 mln dolarów?

Autor: wnp (Marcin Szczepański) | 03-09-2012 19:48

Jak dowiedział się portal wnp.pl nakłady inwestycyjne związane z norweskim projektem Skarv, którego udziałowcem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo mogą przekroczyć zakładany budżet nawet o 30 proc. Spółka nie informuje, jak wpłynie to na koszty jej uczestnictwa w projekcie, ale może to być kwota rzędu 200 mln dolarów.

Według szacunków koszt projektu, którego operatorem jest koncern BP, o ponad 10 mld koron (1,7 mld dolarów) przekroczy zakładany budżet w wysokości 34 mld koron (5,8 mld dolarów). Wyższe koszty związane są przede wszystkim z opóźnieniem uruchomienia wydobycia na skutek problemów technicznych jednostki FPSO (Floating Production and Storage Unit).

? Zgodnie z uzgodnieniami z pozostałymi partnerami w ramach projektu Skarv, nie informujemy o wysokości nakładów inwestycyjnych. Możemy jednak zapewnić, że projekt Skarv wciąż oferuje wysoką rentowność dla swoich udziałowców ? poinformowała nas Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PGNiG. ? Wzrost nakładów na projekt Skarv jest wciąż mniejszy niż w porównywalnych projektach na norweskim szelfie kontynentalnym i mieści się w ramach założonej analizy wrażliwości przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej ? dodaje.

PGNiG Norway, spółka zależna PGNiG, posiada 12 proc. udziałów w projekcie Skarv. Z prostego przeliczenia wynikałoby więc, że spółka musiałaby dołożyć około 200 mln dolarów. To jednak tylko przypuszczenie, gdyż ani BP ani pozostali udziałowcy projektu nie informują oficjalnie o kosztach inwestycji.

- Co istotne dla nas, wzrost nakładów inwestycyjnych nie ma znacznego wpływu na wartość ekonomiczną projektu. Wynika to z faktu, że 93 proc. wartości nakładów jest odliczane od podatków płatnych w Norwegii. A zatem wraz ze wzrostem nakładów, zwiększa się wysokość ulgi podatkowej ? zauważa Zakrzewska. Aby skorzystać z tej ulgi, konieczne jest jednak rozpoczęcie produkcji. ? Z tego powodu dotrzymanie harmonogramu stanowi dla nas główny priorytet ? podkreśla rzecznik PGNiG.

Zwraca również uwagę, że PGNiG kupił udziały w tym projekcie w 2007 roku, kiedy cena ropy nie przekraczała 60 dolarów za baryłkę ropy naftowej. ? Od tej pory nie tylko znacząco wzrosły ceny ropy, ale także udało nam się dokonać nowych odkryć w ramach tego projektu (m.in. złoże Snadd North), które doprowadziły do wzrostu łącznych rezerw o ponad 30 proc. ? mówi Zakrzewska.

Rozpoczęcie wydobycia węglowodorów ze złoża Skarv planowane jest w czwartym kwartale 2012 br. ? W chwili obecnej nie mamy podstaw do zmiany tej prognozy. Uzyskaliśmy zapewnienie od operatora projektu, że uruchomienie wydobycia w IV kwartale jest możliwe i operator dopełni wszelkich starań, aby wypełnić harmonogram. Wszystkie prace przygotowawcze do wydobycia odbywają się zgodnie z planem ? wyjaśnia Zakrzewska.

Informuje także, iż wszystkie instalacje podmorskie oraz niezbędne odwierty produkcyjne są już gotowe do eksploatacji. W chwili obecnej prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i odbiory eksploatacyjne na platformie FPSO.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2012


PGNiG Norway odkryła złoże gazu na norweskim szelfie

Autor: pap__logo | 19-07-2012 16:24

PGNiG Norway wraz z partnerami odkryła nowe złoże gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Zasoby złoża leżącego na obszarze Snadd Outer są szacowane na 1,2 - 2,3 mld m sześc. gazu ziemnego.

Udział PGNiG Norway w nowo odkrytym złożu wynosi 15 proc. Partnerzy PGNiG Norway na tej koncesji to BP Norge, E.ON E&P Norge i Statoil. PGNiG podało, że wykonanie odwiertu do głębokości 2923 m potwierdziło obecność piaskowców o dobrych właściwościach zbiornikowych, nasyconych wysokometanowym gazem ziemnym.

Spółka dodała w komunikacie, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy partnerzy w ramach koncesji przeprowadzą kompleksową ocenę zasobów złoża Snadd Outer, która pozwoli ocenić możliwości jego przyszłego zagospodarowania. PGNiG poinformowało też, że położenie Snadd Outer w pobliżu złoża Skarv może ułatwić jego zagospodarowanie wraz z zasobami złóż Snadd North i Snadd South. Testy produkcyjne na złożu Snadd North rozpoczną się po uruchomieniu wydobycia ze złoża Skarv, które planowane jest na czwarty kwartał 2012.

PGNiG Norway - założona w 2007 r. spółka córka PGNiG - ma udziały w 11 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, a jej głównym aktywem są udziały w złożu Skarv, gdzie ma 15 proc. udziałów.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2012


skarv_fpso_bp_450Autor: PAP | 24-04-2012 21:16

PGNiG: produkcja ze złoża Skarv w Norwegii ruszy później

PGNiG przesunął termin uruchomienia produkcji ze złoża Skarv w Norwegii z II kwartału 2012 roku na IV kwartał 2012 roku - poinformował PGNiG we wtorkowym komunikacie.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA "PGNiG" informuje, iż uruchomienie produkcji ze złoża Skarv w Norwegii zostało przesunięte z II kwartału 2012 roku na IV kwartał 2012 roku" - podano w komunikacie.

"Pomimo utrzymywania w gotowości przez operatora złoża pojazdu do instalowania przewodów produkcyjnych (tzw. riserów) przez całą zimę, w okresie od listopada do marca nie zaistniały wystarczająco długie okresy sprzyjających warunków pogodowych do ich podłączenia" - dodano.

Spółka podała, że w związku z tym zmianie ulegną prognozy wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej z Norwegii.

"Zostaną one skorygowane, gdy tylko PGNiG otrzyma dane od operatora złoża Skarv" - podano.

Na początku marca spółka informowała, że spodziewa się w Norwegii półrocznej produkcji ropy naftowej na poziomie 180 tys. ton, a planowana półroczna produkcja gazu ziemnego ma wynieść 200 mln metrów sześciennych.

PGNiG SA poprzez swoją spółkę PGNiG Norway posiada ok.12 proc. udziałów w projekcie Skarv.

W styczniu PGNiG poinformował, że norweska spółka zależna PGNiG Norway otrzymała, na mocy decyzji norweskiego Ministerstwa ds. Węglowodorów i Energii, udziały w trzech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2012cire_logo

05.03.2012r. 20:30

PGNiG rozpocznie wydobycie w Norwegii pod koniec II kw. 2012 r.

PGNiG podtrzymuje, że rozpoczęcie przez spółkę wydobycia w Norwegii pod koniec II kw. jest niezagrożone - poinformował w rozmowie z PAP wiceprezes spółki Hinc-Slawomir_1Sławomir Hinc.

"Wydobycie w Norwegii rozpoczniemy pod koniec II kw. Nasza planowana półroczna produkcja do końca 2012 r. to 180 tys. ton ropy naftowej i ok. 200 mln metrów sześciennych gazu. Z informacji, które mamy wszystko wskazuje na to, że termin uruchomienia produkcji nie jest zagrożony" - powiedział Hinc.

Dodał, że w Norwegii polska spółka startuje "standardowo we wszystkich rundach koncesyjnych". "Czy wystartujemy również w tym roku, to będzie zależało od obszarów, które zostaną zaoferowane przez norweski rząd" - stwierdził. PGNiG Norway posiada ok. 12 proc. udziałów w projekcie Skarv.

W styczniu PGNiG poinformował, że norweska spółka zależna PGNiG Norway otrzymała, na mocy decyzji norweskiego Ministerstwa ds. Węglowodorów i Energii, udziały w trzech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii. Na jednej z przyznanych koncesji spółka będzie operatorem.
PGNiG Norway: produkcja ze złoża Skarv w II kw. 2012

ISB - 15-12-2011 18:15

PGNiG Norway AS, spółka Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, prawdopodobnie przesunie rozpoczęcie produkcji ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym z pierwszego kwartału 2012 rok na drugi kwartał 2012 roku, poinformowała spółka w komunikacie.

?Przyczyną zmiany terminu rozpoczęcia produkcji jest opóźnienie instalacji przewodów produkcyjnych spowodowane trudnymi warunkami pogodowymi na Morzu Norweskim. W związku z powyższym, udziałowcy w złożu Skarv podjęli decyzję o zmianie harmonogramu prac oraz optymalizacji programu instalacji przewodów produkcyjnych. To z kolei pozwoli na znaczną redukcję planowanych przestojów w produkcji złoża w 2012 roku" ? czytamy w komunikacie.

W związku ze zmianą terminu rozpoczęcia produkcji, operator złoża zaktualizował prognozę wydobycia gazu ziemnego oraz ropy naftowej ze złoża Skarv.

?Spodziewana produkcja gazu ziemnego w 2012 roku wyniesie 0,211 mld m3, w miejsce wcześniej przewidywanych 0,240 mld m3, natomiast wydobycie ropy naftowej (wraz z innymi frakcjami) w 2012 roku planowane jest na poziomie 180 tys. ton, zamiast wcześniej przewidywanych 250 tys. ton (patrz raport bieżący nr 142/2011 z dnia 18 października 2011 roku)" ? czytamy dalej.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 1322,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1335,92 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 16031,14 mln zł wobec 14643,57 mln zł.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2011
 PGNiG Norway podwaja udziały w koncesji poszukiwawczo-wydobywczej w Norwegii

25.10.2011r. 09:53

PGNiG Norway, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, podwoiła swoje udziały w koncesji poszukiwawczo-wydobywczej PL558 na Norweskim Szelfie Kontynentalnym poprzez zakup kolejnych 15 proc. od spółki Nexen Exploration Norge.

Obecnie udziałowcami koncesji są: E.ON Ruhrgas Norge (operator z 30 proc. udziałów), Nexen Exploration Norge (15 proc. udziałów), Det norske oljeselskap (20 proc. udziałów), Petoro (20 proc. udziałów) oraz PGNiG Norway (15 proc. udziałów).

Umowa wymaga zgody norweskiego Ministerstwa Ropy i Energii. Po uzyskaniu zgody Ministerstwa udział poszczególnych firm w koncesji będzie wyglądać następująco: E.ON Ruhrgas Norge (30 proc. udziałów), Det norske oljeselskap (20 proc. udziałów), Petoro (20 proc. udziałów) oraz PGNiG Norway (30 proc. udziałów).

Zwiększenie udziałów w koncesji z 15 proc. do 30 proc. jest ważnym elementem strategii PGNiG Norway. Obszar koncesji jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie złoża Skarv oraz graniczy z koncesją PL350, gdzie PGNiG Norway posiada 30 proc. udziałów. Koncesja pierwotnie została przyznana w ramach rundy licencyjnej APA2009 i obejmuje obszar o powierzchni 145,85 km2. Obszar objęty koncesją posiada duży potencjał poszukiwawczy z prawdopodobieństwem odkrycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Od kwietnia 2010 roku do października 2011 roku dokonano analizy zdjęć sejsmicznych 3D, a także oszacowano potencjał złóż. PGNiG koncentruje się na inwestowaniu w obszary z łatwym dostępem do infrastruktury. Bliskość platformy Skarv FPSO może zapewnić rentowny eksport gazu ziemnego i ropy naftowej wydobytych na obszarze koncesji PL558.

PGNiG Norway posiada obecnie osiem koncesji poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Największym projektem inwestycyjnym spółki jest zagospodarowanie złoża Skarv. W 2012 r. wydobycie z tego złoża ma wynieść 0,25 mln ton ropy i 0,24 mld m sześc. gazu. Całkowite zasoby na koncesjach, obejmujących złoże Skarv, których właścicielem jest PGNiG Norway, wynoszą obecnie ok. 70,9 mln baryłek ekwiwalentu ropy.
CIRE.PL
Więcej norweskiego gazu i ropy dla PGNiG

wwnp (Dariusz Malinowski) - 25-10-2011 10:43


PGNiG Norway, spółka zależna naszego gazowego potentata Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, podwoiła swoje udziały w jednej z koncesji na Norweskim Szelfie Kontynetalnym. Ten krok może być podyktowany tym, co się dzieje wokół afrykańskich koncesji naszej spółki.

Strategia wydobywcza PGNiG, to oprócz utrzymania poziomu wydobycia w kraju, szersze wyjście na zagraniczne rynki. Celami podboju miały być Norwegia oraz Egipt i Libia. Jednak po ?afrykańskiej wiośnie ludów? inwestycje w Afryce stanęły pod znakiem zapytania. Jak twierdzą specjaliści, choć raczej będą kontynuowane, to pożądane efekty mogą przynieść znacznie później niż wcześniej zakładano.

Inaczej rzecz ma się z Norwegią. To państwo dla koncernów wydobywczych jest uważane za bardzo stabilne, choć przez to mniej zyskowne.

Jak przyznaje wiceprezes PGNiG Hinc-Slawomir_1Sławomir Hinc: zaletą Norwegii jest bardzo duża przewidywalność. Nic więc dziwnego, że PGNiG, którego zwyczajnie nie stać na zbyt dużo ryzykownych operacji, zwiększa swą obecność na północy Europy.

Jak informuje nasza spółka, PGNiG Norway zdecydował się na zakup kolejnych 15 proc. udziałów w koncesji poszukiwawczo-wydobywczej PL558. Po sfinalizowaniu transakcji PGNiG będzie dysponowało prawie trzecią częścią udziałów w koncesji.

Aby do tego doszło konieczna jest zgoda norweskiego Ministerstwa Ropy i Energii. Po ewentualnym zakupie udziałowcami koncesji będą: eon_ruhrgasE.ON Ruhrgas Norge (30 proc. udziałów będzie pełnił także funkcje operatora), DETNORSKEDet Norske Oljeselskap (20 proc.), PetoroPetoro AS również 20 proc. udziałów oraz PGNIG_NorwayPGNiG Norway z 30 proc. udziałów.

Zaletą koncesji jest jej sąsiedztwo ze złożem Skarv oraz kolejną koncesją PL350, gdzie PGNiG Norway posiada 30 proc. udziałów. W przypadku odkrycia złóż węglowodorów ułatwiłoby to prace wydobywcze i zmniejszyłoby koszty.

Obecnie PGNiG Norway posiada osiem koncesji poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Największym projektem inwestycyjnym spółki jest zagospodarowanie złoża Skarv. W 2012 r. wydobycie z tego złoża ma wynieść 0,25 mln ton ropy i 0,24 mld m sześc. gazu. Całkowite zasoby na koncesjach, obejmujących złoże Skarv, których właścicielem jest PGNiG Norway, wynoszą obecnie ok. 70,9 mln baryłek ekwiwalentu ropy.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2011PGNiG zmniejszył plan wydobycia ropy i gazu ze złoża Skarv

ISB - 18-10-2011 18:59

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zmniejszyło prognozę wydobycia ropy naftowej ze złoża Skarv do 250 tys. ton z planowanych 400 tys. ton oraz wydobycia gazu do poziomiu 0,24 mld m sześc. z 0,40 mld m.sześc. w 2012 r., podała firma. Powodem rewizji prognoz jest przesunięcie rozpoczęcia produkcji ze złoża Skarv na 2012 rok.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa informuje, że prawdopodobne jest przesunięcie rozpoczęcia produkcji ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym z czwartego kwartału 2011 rok na pierwszy kwartał 2012 roku. Przyczyną zmiany terminu rozpoczęcia produkcji jest opóźnienie instalacji przewodów produkcyjnych, wynikające z wymaganych napraw na statku instalacyjnym oraz trudne warunki pogodowe" - czytamy w komunikacie.

W związku ze zmianą terminu rozpoczęcia produkcji, operator złoża zaktualizował prognozę wydobycia gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Nowa prognoza zawiera zarówno aktualizację informacji na temat rocznego wydobycia, jak również aktualizację danych dotyczących wydobywalnych zasobów na koncesjach, obejmujących złoże Skarv, podano także.

"Zgodnie z nową prognozą, produkcja ze złoża Skarv nie rozpocznie się w roku 2011. W związku z powyższym, spodziewana produkcja gazu ziemnego z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego w 2012 roku wyniesie 0,24 mld m3, w miejsce wcześniej przewidywanych 0,4 mld m3, natomiast wydobycie ropy naftowej (wraz z innymi frakcjami) w 2012 roku planowane jest na poziomie 250 tys. ton, zamiast wcześniej przewidywanych 400 tys. ton" - czytamy dalej.

Operator złoża dokonał także aktualizacji danych dotyczących wydobywalnych zasobów na koncesjach, obejmujących złoże Skarv.

"Całkowite zasoby, których właścicielem jest PGNiG Norway, wynoszą obecnie 70,9 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, zamiast wcześniej raportowanych 61,4 milionów baryłek. Wzrost udokumentowanych rezerw jest konsekwencją rezultatów wierceń na złożu Skarv oraz odkrycia złoża Snadd North" - podsumowano.

W I poł. br. PGNiG sprzedało 7,6 mld m sześc. gazu ziemnego, czyli podobną ilość, jak w analogicznym okresie 2010 r. Wydobycie gazu w I poł. 2011 r. wyniosło 2,1 mld m sześc., podobnie jak w I poł. 2010 r.

W 2010 r. PGNiG sprzedało rekordową ilość ok. 14,4 mld m sześc. gazu ziemnego wobec 13,3 mld m sześc. w 2009 r. Dotychczas najwyższą sprzedaż gazu, na poziomie 13,86 m sześc., spółka zanotowała w 2008 r.
PGNiG chce uruchomić złoże w Norwegii pod koniec roku

PAP - 03-10-2011 11:00


Skarv FPSO: statek - platforma wydobywcza - używany na złożu Skarv, fot. BP


PGNiG zakłada, że produkcja na złożu w Norwegii zostanie uruchomiona pod koniec czwartego kwartału 2011 roku, ale uzależnione jest to od dobrej pogody - poinformował PAP w poniedziałek wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.


"Trwają finalne prace. Zakładamy, że pod koniec czwartego kwartału uruchomimy produkcję" - powiedział Hinc.

Wiceprezes zaznaczył, że termin rozpoczęcia produkcji w dużym stopniu zależy od pogody.

Wiceprezes poinformował również, że PGNiG jest przygotowane do emisji pierwszej transzy euroobligacji, zakończyło już roadshow, ale czeka jeszcze na poprawę sytuacji na rynku.

"Jesteśmy po roadshow, obserwujemy rynek, proces się toczy. Jeśli rynek będzie dobry, wyemitujemy pierwszą transzę" - powiedział PAP Hinc.

PGNiG chce przeprowadzić program emisji euroobligacji o łącznej wartości 1,2 mld euro.

Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że pierwsza transza euroobligacji, o wartości 500 mln euro, miała być wyemitowana na przełomie września i października

30.06.2011r. 16:35

PGNiG: zaawansowanie projektu Skarv wynosi obecnie 92 proc.

Zaawansowanie projektu Skarv w Norwegii wynosi obecnie 92 proc., 15 lipca platforma wydobywcza ma wyruszyć z portu do miejsca docelowego - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceprezes PGNiG, Radosław Dudziński.

"Poziom zaawansowania projektu Skarv wynosi 92 proc. 15 lipca platforma powinna wyruszyć z portu na miejsce zakotwiczenia, jeśli pogoda pozwoli. Mamy nadzieję, że jesienią zarejestrujemy pierwsze wydobycie" - powiedział Dudziński.

Chodzi o platformę wydobywczą FPSO (Floating Production, Storage and Offloading Unit. Jak podaje PGNiG, jest to największa tego typu jednostka na świecie; ma 292 m długości i 51 m szerokości. Może pomieścić 880 tys. baryłek. Jej szacowana wartość przekracza 2 mld dolarów.

Platforma może pracować bez względu na warunki pogodowe, nawet przy bardzo dużych sztormach, które w tej części Morza Norweskiego występują bardzo często. Na platformie pracuje ok. 100 osób. To system wydobywczo-magazynowo-przeładunkowy, pomagający w wydobyciu ropy i gazu. Ropa wydobyta i podlegająca wstępnej obróbce, czyli przygotowaniu do transportu, na pokładzie Skarv FPSO przeładowywana będzie na zbiornikowce; wydobyty gaz ziemny transportowany będzie około 80-km rurociągiem do systemu transportowego pola Asgard.

PGNiG poprzez swoją spółkę PGNiG Norway ma ok. 12 proc. udziałów w projekcie Skarv. Operatorem złoża jest BP (24 proc. udziałów), a pozostali partnerzy w projekcie to: Statoil (ok. 36 proc.) oraz E.ON Ruhrgas (ok. 28 proc.). Z tymi firmami PGNiG współpracuje też na innych koncesjach. Plan zagospodarowania obejmuje złoża Skarv i Idun, które zawierają łącznie 434 mln baryłek ropy i gazu (udział PGNiG to ok. 52 mln boe - baryłek ekwiwalentu ropy). Całkowity koszt zagospodarowania wynosi 35,5 mld koron norweskich. Złoże Skarv położone jest na Morzu Norweskim, ok. 300 km na północny-zachód od Trondheim, gdzie głębokość wody waha się pomiędzy 325 a 450 m. Działalność poszukiwawczo-wydobywcza na terenie Norweskiego Szelfu Kontynentalnego prowadzi założona w 2007 r. PGNiG Norway, której jedynym udziałowcem jest PGNiG S.A. Spółka zatrudnia międzynarodowy zespół 21 pracowników i posiada udziały w 8 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na NCS. Głównym aktywem spółki są udziały w złożu Skarv. PGNiG S.A. kupiło je w lutym 2007 r. od ExxonMobil za 360 mln USD.

Do końca 2010 roku PGNiG Norway AS zainwestowała w projekt Skarv ok. 820 mln USD (włączając cenę zakupu), które pochodziły od PGNiG S.A. (660 mln USD) oraz banków (160 mln USD). Dla zakończenia projektu prowadzącego do rozpoczęcia wydobycia konieczne jest zainwestowanie jeszcze ok. 140 mln dol. w latach 2010-13. Pozostałe środki zostaną pozyskane w ramach kredytu RBL (Reserved Based Loan - "kredyt w oparciu o rezerwy").

Przedstawiciele PGNiG poinformowali też, że personel spółki powrócił już do przedstawicielstwa PGNiG w Egipcie, który byl zmuszony opuścić w związku z rozruchami w Afryce Północnej. Zasoby koncesji egipskiej szacuje się na ok. 22 mln ton ropy.

PAP
Dwie kolejne koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym dla PGNiG

wnp.pl (Dariusz Malinowski) - 15-04-2011 21:50

Należąca do PGNiG spółka PGNiG Norway otrzymała udziały w dwóch kolejnych koncesjach poszukiwawczo - wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Koncesje zostały przyznane przez Ministerstwo ds. Węglowodorów i Energii w ramach 21 rundy licencyjnej. PGNiG SA ma tym samym udziały w 10 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

PGNiG Norway otrzymało 20 proc. udziałów w koncesji PL599, na której bezpośrednim operatorem została spółka BG Norge AS (40 proc. udziałów). Pozostałymi partnerami są: Idemitsu Petroleum Norge AS (20 proc. udziałów) oraz Norwegian Energy Company ASA (20 proc. udziałów).

Drugą z koncesji, w której udziały otrzymało PGNiG Norway jest PL600, na której bezpośrednim operatorem została spółka Dana Petroleum Norway AS z 70 proc. udziałów. PGNiG Norway posiada pozostałe 30 proc. w tej koncesji.

Pozyskanie udziałów w koncesjach PL599 i PL600 jest ważnym elementem strategii PGNiG Norway na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i pozwoli na prowadzenie prac poszukiwawczych na perspektywicznym obszarze w tym regionie.

Na przyznanych koncesjach PGNiG Norway wraz z partnerami zobligowało się ponownie przetworzyć istniejące profile sejsmiczne 3D i przeprowadzić badania geologiczno ? geofizyczne. Ponadto w ciągu dwóch lat udziałowcy koncesji muszą podjąć decyzję o rozpoczęciu wierceń lub zaprzestaniu prac i zwrocie praw do obszaru. W przypadku pozytywnej decyzji o rozpoczęciu wierceń, odwiert musi zostać wykonany w terminie czterech lat od daty przyznania powyższych licencji.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2011


Po dwóch latach przygotowań - wkrótce zakotwiczy Skarv FPSO

witryna WWW miesięcznika "Nasze MORZE" - www.naszemorze.com.pl - 21-02-2011 09:16

Wkrótce na wody europejskie wpłynie system wydobywczo-magazynowo-przeładunkowy Skarv FPSO, czyli specjalna jednostka pomagająca wydobyciu ropy i gazu z pola Skarv na Morzu Norweskim, w którym udziały ma PGNiG ? informuje miesięcznik "Nasze Morze" na swoim portalu.

W długiej podróży z Korei Południowej, konwój systemu FPSO i dwóch holowników zatrzymał się w końcu ub. tygodnia na Wyspach Kanaryjskich m.in. po paliwo i w minioną sobotę wyruszył w dalszą drogę na Morze Północne i Norweskie. Jeżeli holowniki z FPSO Skarv nie będą się już zatrzymywały i jeżeli nie przeszkodzi pogoda, to w rejon Stavanger dopłyną za ok. 10 dni.

Skarv FPSO to jednostka o długości 294,6 m, szerokości 50,6 m, zanurzeniu podczas holowania 12,2 m i nośności 128 tys. ton. Zbudowała ją stocznia Samsung Heavy Industries na wyspie Geoje. Holowanie rozpoczęło się 29 listopada ub.roku. Zestaw ciągną dwa uniwersalne holowniki offshore (każdy o uciągu po 205 ton i długości ok. 75 m), należące do holenderskiego armatora Fairmount Marine.

Trasa z Geoje wokół Przylądka Dobrej Nadziei do Stavanger (gdzie prawdopodobnie będzie miało miejsce ostateczne przygotowanie Skarv FPSO do instalacji na miejscu eksploatacji) liczy 15 424 mil morskich. Prędkość holowania wynosi od ok. 7 do 12 węzłów, w zależności od warunków pogodowych i prądów morskich. Planowany czas holowania to 90-100 dni.

Skarv zakotwiczony zostanie na morskim polu naftowym i gazowym Skarv, by obsługiwać odwierty złóż Skarv, Idun i Snadd. Ropa wydobyta i podlegająca wstępnej obróbce (przygotowaniu do transportu) na pokładzie Skarv FPSO przeładowywana będzie na zbiornikowce, natomiast wydobyty gaz ziemny transportowany będzie około 80-kilometrowym rurociągiem (26-calowej średnicy Gas Export Pipeline - GEP) do systemu transportowego pola Asgard.

Skarv FPSO to jednostka duża, ale wbrew temu, co głosiły polskie źródła - nie jest największą w świecie jednostką typu FPSO, zaznacza miesięcznik. Największe jednostki FPSO, np. Kizomba, mają nośność 340,7 tys. ton, a FPSO Dalia - ok. 400 tys. ton nośności, czyli ponad dwa razy więcej niż "nasz" Skarv FPSO. Jest on natomiast najprawdopodobniej największą jednostką wydobywczą o postaci statku jednokadłubowego na Morzu Norweskim.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2011
PGNiG Norway złożyło wnioski o trzy obszary koncesyjne na norweskim szelfie

pap__logo - 15-11-2010 05:17

PGNiG Norway, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, złożyło wnioski o przyznanie trzech obszarów koncesyjnych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w ramach 21 rundy licencyjnej - poinformował PAP Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG.

"W ramach 21 rundy licencyjnej złożyliśmy wnioski o trzy obszary" - powiedział PAP Hinc.

"W ramach rundy APA, która była we wrześniu, nie zdecydowaliśmy się na złożenie żadnego wniosku" - dodał.

Norweskie Ministerstwo Ropy i Energii poinformowało niedawno, że w ramach 21 rundy licencyjnej udostępni łącznie 94 bloków koncesyjnych, z czego 43 zlokalizowane są na Morzu Norweskim, a 51 na Morzu Barentsa.

Ministerstwo podało również, że wśród zainteresowanych firm, które złożyły wnioski jest ponadto Lotos Exploration & Production Norge AS, spółka zależna Grupy Lotos.

Według Ministerstwa Ropy i Energii, wyniki 21 rundy licencyjnej mają zostać opublikowane wiosną 2011 roku.

W ramach 21 rundy licencyjnej będą udostępniane nowe obszary na szelfie, na które wcześniej nie wydano koncesji i gdzie nie prowadzono jeszcze prac badawczych. Koncesje w ramach rund licencyjnych w Norwegii przyznawane są bezpłatnie, natomiast ich przyznanie wiąże się zwykle z konkretnym programem prac, które firmy zobowiązują się podjąć w ciągu najbliższych lat.

Na Norweskim Szelfie Kontynentalnym PGNiG Norway ma dziewięć koncesji. W 2010 roku na wszystkie prowadzone inwestycje PGNiG Norway wyda około 500 mln złotych.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2010

wnp (Dariusz Malinowski) - 31-08-2010 12:16

PGNiG Norway podpisało umowę kredytową w wysokości 400 milionów dolarów z siedmioma bankami (Crédit Agricole CIB, BNP Paribas, Société Générale, Natixis, The Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ, UniCredit Bank AG, KBC). Jest to kolejny istotny krok, który zabezpiecza finansowanie dla projektów inwestycyjnych Grupy PGNiG.

Jest to pierwsze w historii PGNiG finansowanie w ramach formuły Reserved Based Loan (?kredyt w oparciu o rezerwy?), w którym podstawowe zabezpieczenie dla kredytodawców stanowi konkretne złoże ropy i gazu.

Kredyt będzie stanowił jeden z kluczowych elementów finansowania PGNiG w najbliższych latach. Zapewni on środki niezbędne do ukończenia projektu Skarv i umożliwi bardziej elastyczne kształtowanie planów dotyczących działalności poszukiwawczej i wydobywczej w innych obszarach.

Formuła Reserve Based Loan sprawia, że kredyt będzie miał niewielki wpływ na zdolność pozyskania finansowania przez PGNiG SA Wynika to z faktu, że Kredyt będzie zabezpieczony na norweskich aktywach i nie będzie wprost obciążać działalności w Polsce. Co istotne, zapewni także dodatkowe oszczędności dla Grupy PGNiG w obszarze kosztów finansowych.

Kredyt ma charakter odnawialny i został udzielony na okres siedmiu lat. Zabezpiecza on potrzeby kapitałowe, wynikające z działalności Grupy PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Podstawowym celem kredytu jest finansowanie nakładów w ramach projektu zagospodarowania złoża Skarv.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2010


Feb 10, 2018

Oficjalnie: ponad 5 mln islamistów wjechało do Europy

Islam_woman

Posted on Luty 5th, 2018 by Robert in Islam

Według European Asylum Support Office (EASO) od 2011 - 2017 r. do Europy wjechało ponad

5 000 000 migrantów.

Złożono następującą ilość wniosków:

    303 105 w 2011 r.,

    335 365 w 2012 r.,

    431 000 w 2013 r.,

    660 000 w 2014 r.,

    1,4 miliona w 2015 r.,

    1,3 miliona w 2016 r.,

    706 913 w 2017 r.

Najwięcej wniosków złożyli:

    Syryjczycy,

    Irakijczycy,

    Afgańczycy,

    Pakistańczycy.

Proszę zwrócić uwagę, że te dane są oficjalne, czyli ponad 5 mln osób zarejestrowało się w urzędzie imigracyjnym.

Tyle osób chce dostać legalne papiery i social.

Czy możemy powiedzieć, że drugie tyle islamistów jest nielegalnie?

Nie mamy dostępu do takich statystyk, jednak można założyć z góry, że wiele osób nie dostało papierów lub oczekuje w kolejce.

Jednak weźmy tylko pod uwagę oficjalne liczby.

Bez żadnej przesady możemy uśrednić i pomnożyć tę cyfrę przez 4, czyli 5 mln osób x 4 = 20 mln islamistów.

Możemy śmiało przyjąć, że każdy islamista sprowadzi do Europy minimum 4 osoby. Islam preferuje wielodzietność i poligamię.

Mężczyzna może mieć kilka żon.

Dlatego w przeciągu krótkiego czasu powstanie solidna, zjednoczona armia islamistów w Europie. Będą zakładać partie polityczne i wchodzić do europejskich parlamentów.

Islam to nie religia, to system państwowy

Nakazuje każdemu muzułmaninowi, co ma robić w domu, w pracy, w szkole. Ingeruje w każdą dziedzinę życia.

Dlatego nie jest tylko religią, ale systemem państwowym. Bardzo mobilnym. Można go w krótkim okresie zainstalować w każdym regionie geograficznym.

Islamiści są specyficzni, słabo wykształceni, wielu z nich to analfabeci. Do tego mocno skrzywdzeni radykalną indoktrynacją.

Dla Allacha gotowi są palić, gwałcić, zabijać. Ogranicza ich tylko prawo danego kraju.

Oczywiście nie mówię o wszystkich muzułmanach.

Jednak mam wątpliwości, co do tych, którzy wychowali się w cywilizowanym kraju. Mogą być super sąsiadami, jednak co zrobią w momencie, kiedy system nakaże im kraść, oszukiwać, ranić, zabijać innowierców?

Ten system, ta religii jest doszczętnie zepsuta, dlatego nie może być w żadnym kraju dużej ilości islamistów. W przeciwnym razie będzie kwestią czasu, kiedy przejmą rządy w regionach i w państwie.

Dlatego bądźmy czujni, aby temat napaści Izraela na Polskę, nie uśpił nas.

Aby w zgiełku szumu medialnego, po cichu rząd nie zgodził się na przyjmowanie islamistów.

Ostatni plan globalistów, to pomijanie centralnego rządu i skłonienie prezydentów miast do przyjęcia islamistów.

W zamian dostaną kasę na ich utrzymanie.

Oczywiście, kasa przypłynie chwilowo, a oni zostaną na stałe.

źródło: infowars.com

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu 

Kliknij i Sprawdź

RobertBrzoza.pl - Polski Portal Informacyjny


Feb 9, 2018

Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego

Feb 8, 2018

Top 5 Awesome AR Smart glasses 2018 - 2019 (available at www.amazon.com)

Jan 25, 2018

PODPISZ PETYCJĘ - FORT BRONOWICE DLA KRAKOWIAN

LA

Szanowny Panie Prezydencie!

W związku z podjętą przez Agencję Mienia Wojskowego decyzją o sprzedaży Fortu Bronowice wraz z przyległą do niego zielenią apeluję do Pana o niezwłoczne wykupienie wspomnianego terenu.

Obserwując opieszałość Pańskich urzędników, zwlekających z pozyskiwaniem terenów zielonych na rzecz miasta, a jednocześnie ich aktywność w wyzbywaniu się zielonych działek gminnych, obawiam się, że fort wraz z ostatnią enklawą zieleni w tej części Krakowa przejdzie na własność deweloperów.

Mając w pamięci nieudolne działania władz miasta związane z wykupem lasu Borkowskiego, liczę że osobiście zaangażuje się Pan w tę sprawę, a Pana skuteczny nadzór nad działaniami urzędników spowoduje, że tym razem tak niezbędna Krakowowi zieleń zostanie ocalona.

 Podpisz petycję - http://fortdlakrakowian.pl/#podpisz

Gibala_Lukasz

Łukasz Gibała

Lider stowarzyszenia

"Logiczna Alternatywa dla Krakowa"

Dziękuję za podpisanie petycji. Mam nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się odzyskać dla krakowian Fort Bronowice wraz z przyległą enklawą zieleni.