Krzysztof Fugiel
Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-02-15
USD 3,8326 -0,49%
EUR 4,3243 -0,35%
CHF 3,8081 -0,26%
GBP 4,9104 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
Feb 17, 2018

Wzrosła produkcja ropy i gazu w Norwegii

wnp

Autor: wnp.pl (PA) | 15-02-2018 16:06 | aktualizacja: 15-02-2018 16:59

Przy uwzględnieniu wstępnych danych za grudzień, produkcja węglowodorów w Norwegii w całym 2017 roku wyniosła 202,9 mln ton ekwiwalentu ropy i była o 2,6 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Jak podał Norweski Dyrektoriat ds. Ropy (NPD) na całkowite wydobycie w minionym roku składało się: 78,4 mln ton ropy naftowej (ok. 1,57 mln baryłek dziennie), 18,9 mln ton ekwiwalentu ropy naturalnych gazów płynnych i kondensatu (0,38 mln baryłek dziennie) oraz gaz ziemny na poziomie 105,6 mln ton ekwiwalentu ropy (2,11 mln baryłek ekwiwalentu ropy dziennie).

Platform_at_Norvay_fiord

Produkcja ropy i gazu w Norwegii w 2017 roku wzrosła o 5 mln ton ekwiwalentu ropy

Fot. Shutterstock

W sumie produkcja węglowodorów na Norweskim Szelfie Kontynentalnym (NCS) była o 5,1 mln ton ekwiwalentu ropy (albo 2,6 proc.) wyższa niż w 2016 roku.

NPD zastrzega, że ostateczne dane mogą jeszcze ulec zmianie, bo do tego wyliczenia posłużyły wstępne dane za grudzień 2017 roku, z których wynika, że produkcja wyniosła 1,93 mln baryłek ropy, naturalnych gazów płynnych i kondensatu oraz 11,2 mld m sześc. gazu ziemnego. To wzrost o 1,4 proc. w przypadku ropy i kondensatu oraz o 2,7 proc. w przypadku gazu.

Sama produkcja ropy w grudniu wyniosła 1,54 mln boed i była o 4 proc. niższa od prognozy NPD na ten miesiąc. Powodem było wstrzymanie wydobycia na złożu Goliat do 17 grudnia ub.r. oraz problemy techniczne i prace konserwacyjne na kilku innych złożach.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Feb 17, 2018

Arabia Saudyjska chce podwoić produkcję gazu

wnp

Autor: wnp.pl (DM) | 15-02-2018 13:12 | aktualizacja: 15-02-2018 13:37

Jak zapowiedział Khalid_al_Falih_cropKhalid A. Al-Falih, minister energii Arabii Saudyjskiej, kraj ten planuje podwoić produkcję gazu ziemnego, tak aby stać się jego eksporterem. Tak znaczne zwiększenie produkcji ma być możliwe w ciągu dekady.

Królestwo obecnie produkuje około 110 mld m3 gazu. Dla porównania nasz kraj produkuje nieco ponad 4 mld m3 "błękitnego paliwa". Jednak całe saudyjskie wydobycie jest zużywane na miejscu. Wielkimi jego odbiorcami są przemysł chemiczny oraz energetyka. Co więcej, krajowe wydobycie nie wystarcza, aby pokryć rosnące zapotrzebowanie. Stąd Arabia Saudyjska prowadzi rozmowy w sprawie importu LNG z USA i Rosji.

Metanowiec

Eksport gazu z Arabii Saudyjskiej odbywałaby się z wykorzystaniem metanowców

Fot. Shutterstock

O gazowych planach największego rosyjskiego niezależnego eksportera surowca czytaj: Rosyjski niezależny potentat gazowy chce dogonić Katar

Tyle że zdaniem władz królestwa import LNG będzie tymczasowy, kraj ma bowiem ogromne własne zasoby gazu. Według obecnych szacunków mogą one przekraczać 10 bln m3, a co więcej - dane powstały w oparciu o zbadanie tylko części powierzchni kraju. Pod piaskami i skałami miejscowych pustyń może więc skrywać się znacznie więcej surowca.

Dlaczego plany Arabii Saudyjskiej mogą okazać się korzystne dla naszego kraju? Podwojenie wydobycia będzie oznaczało pokrycie rosnącego zapotrzebowania, ale także pojawienie się znaczącej - szacowanej na 50 mld m3 gazu rocznej - nadwyżki.

To zaś oznaczałoby, że największy kraj regionu stanie się także dużym eksporterem surowca.

Gaz ziemny w bilansie energetycznym ma coraz większe znaczenie. Największymi jego eksporterami są Rosja, Katar i Australia. Plany Arabii Saudyjskiej mogą oznaczać, że kraj ten znajdzie się wśród 5-6 największych eksporterów tego surowca.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Feb 17, 2018

San Leone and his activity in shale gas and shale oil in Poland and all over the World
San_Leonsan_leon_baltic_basin_concessions
PO CZTERECH LATACH

Skarb Państwa może dać impuls do wznowienia łupkowych poszukiwań w Polsce

Autor: wnp.pl/AH | 15-02-2018 07:50

Stosunkowo małym kosztem można kontynuować poszukiwania gazu łupkowego w Polsce - przekonuje wycofująca się z naszego kraju firma San Leon Energy.

Przypomnijmy, że brytyjska firma San Leon niegdyś zaliczała się do największych entuzjastów poszukiwania w Polsce gazu łupkowego. Dokonała pierwszego w kraju komercyjnego odkrycia gazu. Jednak pod koniec ubiegłego roku Brytyjczycy ostatecznie stracili złudzenia i zwrócili państwu dwie ostatnie koncesje o czym informowaliśmy: Brytyjska firma straciła złudzenia. Czas łupków w Polsce się skończył

San Leon Energy przekonuje, że rozpoczęte i porzucone przez nią prace przy poszukiwaniu gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim można kontynuować.

Drilling_Rig

fot. Archiwum

Jednak mimo tego, San Leon Energy przekonuje, że rozpoczęte i porzucone przez nią prace przy poszukiwaniu gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim można kontynuować.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich środków prace poszukiwacze mogą być kontynuowanie przy odwiercie Szymkowo-ST1, jednym z odwiertów zlokalizowanych w woj. kujawsko-pomorskim, który wykonano w 2012 r. kosztem 18,5 mln dol.

Zgodnie z warunkami koncesji, firma San Leon powinna zlikwidować odwiert po zwrocie koncesji, ale wystąpiła do głównego geologa kraju o odstąpienie od tego obowiązku.

- Szkoda byłoby zlikwidować ten otwór bez wykonania szczelinowania. To tak jakby otworzyć butelkę drogiego wina i nie skosztować, czy jest warte swojej ceny - tłumaczy Paweł Chałupka, szef polskiej spółki San Leon Energy.

Jak wyjaśnia inny, anonimowy rozmówca dziennika, odwiert mógłby przejąć Skarb Państwa reprezentowany przez resort środowiska, a następnie jakiś polski podmiot mógłby przeprowadzić proces szczelinowania, który jest wielokrotnie tańszy niż wykonanie odwiertu. Zdaniem rozmówcy "Rzeczpospolitej" mogłoby to dać impuls do wznowienia łupkowych poszukiwań w Polsce.

Poszukiwania gazu łupkowego, choć spełzły jak na razie na niczym, były także cenną lekcją. Doświadczenia z gazu łupkowego są obecnie wykorzystywane przy poszukiwaniach i produkcji surowca z bardziej konwencjonalnych złóż.

Czytaj także: Gaz łupkowy nie wypalił, ale technologia pomaga przy konwencjonalnych złożach

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018
Rusza nowy odwiert San Leon w Karpatach

Autor: wnp.pl (PA) | 18-11-2014 11:17

Spółka San Leon Energy poinformowała do rozpoczęciu prac nad odwiertem Gierałtowice na koncesji Bielsko-Biała. To drugi z trzech planowanych odwiertów spółki na terenie Karpat, w poszukiwaniu gazu łupkowego.

Celem odwiertu jest prospekt zawierający potencjalnie ok. 4 mld stóp sześc. (113,3 mln m sześc.) wydobywalnego gazu ziemnego w dwóch rezerwuarach. Podstawowym celem jest piaskowiec karboński, a drugorzędnym celem skały wapienne, również z okresu karbonu.

San Leon Energy posiada 60 proc. udziałów i status operatora w koncesji Bielsko-Biała, pozostałe 40 proc. udziałów należy do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

Jak zapowiada San Leon Energy, prace wiertnicze mają się zakończyć w ciągu najbliższych kilku tygodni, a bezpośrednio potem rozpoczną się testy produkcyjne, które również powinny trwać przez kilka tygodni.

San Leon Energy posiada 60 proc. udziałów i status operatora w koncesji Bielsko-Biała, pozostałe 40 proc. udziałów należy do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

Niedawno irlandzka spółka poinformowała o zakończeniu bez sukcesu realizacji odwiertu Kęty na koncesji Bestwina, pierwszego z trzech planowanych odwiertów w Karpatach. Przeprowadzone testy wykazały, że odwiert nie gwarantuje komercyjnych przepływów gazu, dlatego został zabezpieczony i nie będzie eksploatowany.

Oisin Fanning, prezes San Leon Energy, zapewnił jednak wówczas, że niepowodzenie odwiertu Kęty nie zmniejsza w żaden sposób szans na sukces kolejnych dwóch odwiertów zaplanowanych w rejonie Karpat.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2014
Kęty Well Update

05 November 2014

San Leon, the AIM listed company focused on oil and gas exploration in Europe and North Africa, announces that the Kęty exploration well has reached a total depth of 705m MDBRT (measured depth below rotary table). The gas encountered is considered uncommercial following testing, and the well will be plugged and abandoned.

The Kęty well, which is on the Bestwina concession in Karpaty, Poland, was targeting gas in the Miocene sandstone. It is apparent that several sandstones exist within the target depths, but an overlying fault appears to have compromised the seal, resulting in low gas saturations. Open-hole well testing was performed on three intervals, with only minor gas production. The cost of open-hole testing was around ?150,000 gross.

The rig will now move to the second well in the three well drilling programme, the Gierałtowice prospect on the Bielsko-Biała concession in Karpaty, targeting 4 Bcf of mid-case recoverable gas in two target reservoirs - the Upper Carboniferous sandstone being the primary target with the Lower Carboniferous limestone as a secondary target.

San Leon Energy holds 60% and is operator of both the concessions, with PGNiG holding the remaining 40%.

Oisin Fanning, OisinFanningSan Leon Executive Chairman, commented:

?The sub-commercial gas in the Kęty well is disappointing, although the presence of sandstones - the potential absence of which was a major pre-drill risk - is encouraging for other future wells in the area. We look forward to the results of the remaining wells in the drilling programme, whose chances of success will be unaffected by the Kęty well.?

Qualified person

Joel Price, who has reviewed this update, has 20 years' experience in the oil & gas industry and is a member of the Society of Petroleum Engineers. He holds a BA in Natural Sciences from Cambridge University, an MEng from Heriot-Watt University, and an MBA from Durham University. Joel is Chief Operating Officer for San Leon Energy and is based in San Leon's London office.

Łupkowe porozumienie San Leon i PNR na terenie Polski

Autor: PAP | 02-07-2014 12:15

San Leon Energy i Palomar Natural Resources podpisały porozumienie w sprawie siedmiu koncesji łupkowych na ternie Polski.

W zamian za do 20 mln dolarów Palomar Natural Resources stanie się większościowym właścicielem koncesji na terenie tzw. Basenu Permskiego. Najbardziej perspektywiczne z nich to koncesja Rawicz i Siekierki.

PNR, który po transakcji kontroluje 65 proc. udziałów w koncesjach będzie tam operatorem. Pierwsze wiercenia zaplanowane są jeszcze w tym roku. Wartość transakcji uzależniona jest od kilku czynników m.in. wyników prac na koncesji.

PNR została założona w 2013 roku m.in. przez Johna Buggenhagena, byłego dyrektora ds. eksploatacji San Leon.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2014
Oil_Voice

San Leon Energy announces MoU signed with Chevron Lummus Global

Tuesday, January 28, 2014

San Leon Energy Plc, has signed a Memorandum of Understanding ("MoU") with Chevron Lummus Global LLC ("CLG"), to exclusively cooperate in respect of the oil shale upgrading technology required to produce high quality synthetic crude oil from the raw shale oil to be produced in the Company's Timahdit oil shale License Area, Morocco.

The MoU will result in a detailed evaluation by CLG focused on implementing proven proprietary CLG technology on the raw shale oil produced at the proposed Timahdit Plant to be designed and delivered in cooperation with Enefit Outotec Technology ("EOT", see also www.enefit.com/eot), a joint venture of the world's leading oil shale energy company Enefit and mineral and metals processing technology group Outotec. The proposed Timahdit Plant, as described in the Initial EOT Evaluation Study, will be built using the latest "Enefit280" process and EOT's experience.

Chevron Lummus Global will propose a design for an Oil Shale Upgrading unit to produce high quality synthetic crude oil which will then be refined locally. CLG has already licensed its hydrocracking technology to the Samir Refinery in Mohammedia, Morocco.

The Initial EOT study proposes that the Timahdit Plant will have three (3) "Enefit 280" units. The Plant will be designed with the ability to increase capacity to exploit the Estimated resource of 600 million bbl of shale oil within SLE's Timahdit License area as suggested by historical data and confirmed by the EOT study.

SLE is currently conducting a core drilling operation to extract samples from the Timahdit oil shale deposit for testing at the Enefit Bench Scale plant located at EOT's R&D centre in Frankfurt, Germany. The results of these tests are expected to be available in Q2 2014.

An updated feasibility study for the Timahdit Oil Shale project is currently planned to be completed by year-end. This will facilitate the completion of project finance to fund the construction of the proposed plant envisaged to begin after 2015. Initial reactions from financial institutions have been very encouraging based on the strong interest in investing in Morocco's energy future.

In August 2013, San Leon was offered exclusive rights to the 36 km2 Timahdit Oil Shale License for two years to evaluate the commercial viability of a surface retorting project on the prolific Timahdit oil shale deposit. Timahdit's shale oil yield in the awarded area is considered to be the highest in Morocco with an average of 100 l/t in the rich layers and has significantly less moisture content than many other international oil shale deposits. The project will also include power generation facilities.

Executive Chairman, Oisin Fanning commented,"I very much welcome CLG as our upgrading partner in the Timahdit project. CLG is a world leader in upgrading technology who brings real strength to our team. Our continued cooperation with our existing partners, ONHYM in Morocco, along with Enefit and now CLG, brings further credibility to San Leon's commitment to commercially develop oil shale in Morocco."

shale_energy_insider

San Leon experiences ?most encouraging? vertical shale well test in Poland


San Leon Energy, focused on oil and gas exploration in Europe and North Africa, has announced the successful completion of flow testing in the Ordovician shales in the Lewino-1G2 well on its 221,000 acre Gdansk W Concession in Poland?s northern Baltic Basin.

The company has achieved all of its goals in the Lewino testing programme including extensive data gathering of crucial information required to understand the recipe for a successful frac and commercial flow in the Ordovician shales. Based upon these results San Leon plans to spud its first horizontal well and multi-stage frac at Lewino in the near future.

The company has also said that based on the results, a long horizontal well with multi-staged frac will now be drilled and tested as soon as possible ? subject to permitting, rig availability and planning with technical partners. It believes that the news will further strengthen strategic relationship with United Oilfield Services (UOS) as both companies work together to pioneer shale gas in Poland.

According to Executive Chairman, Oisin Fanning: ?This is the most encouraging vertical shale well test in Poland to date. We have moved a long way towards ?cracking the code? towards commercial production from our unconventional plays. This has been achieved in conjunction with our technical partners, and is the result of the successful iteration of the frac design to the point where we can now see the production potential of our extensive shale gas acreage in Poland?s Baltic Basin. These learnings will be put to good use in the planned multi-staged fracced horizontal well in the Lewino area, where we believe we shall be able to stimulate the entire vertical extent of the Ordovician interval with each frac, and prove commercial flow rates.?

http://www.shaleenergyinsider.com/2014/01/23/san-leon-experiences-most-encouraging-vertical-shale-well-test-in-poland/?utm_source=Shale+Energy+Insider&utm_campaign=473cbc8f5b-24_01_2014&utm_medium=email&utm_term=0_346cca65c0-473cbc8f5b-1462934923.01.2014r. 14:21

Wyniki z odwiertu San Leon to szansa, ale jeszcze nie przełom dla polskich łupków

Pozytywne wyniki przepływu gazu w odwiercie Lewino 1G2 na koncesji należącej do San Leon nie stanowią przełomu dla poszukiwań gazu łupkowego w Polsce, ale dają szansę na osiągnięcie sukcesu w przyszłości - oceniają eksperci rynkowi.
"Informacje ogłoszone przez San Leon dają nadzieję na to, że przełom, jeśli chodzi o łupki w Polsce, może nastąpić. Uzyskiwane do tej pory wyniki potwierdzały obecność gazu i ropy, ale nie dawały przekonania co do komercyjności ich wydobycia" - powiedział PAP Paweł Poprawa z Instytutu Studiów Energetycznych.

Dodał, że obecnie rynek czeka na wyniki testu wykonanego w poziomym otworze wielokrotnie szczelinowanym.

"To docelowa informacja, na którą czekamy. To, co zrobiono dotychczas, to pionowe, nieduże szczelinowanie, można powiedzieć fragment szczelinowania" - wyjaśnił.

Według szacunków Poprawy, można wstępnie ocenić, że test odwiertu poziomego wielokrotnie szczelinowanego w tym miejscu dałby przepływ na poziomie 50-100 tys. m sześc. na dobę.

"Taki wynik dawałby duże prawdopodobieństwo komercyjności projektu" - poinformował ekspert.

Dodał jednak, że aby można było mówić o przełomie, konieczna byłaby większa skala pozytywnych odwiertów.

"Taka informacja musiałaby powtórzyć się w kolejnych lokalizacjach" - powiedział.

Według niego dotychczasowe obserwacje wskazują, że na zachód od Gdańska znajdują się najlepiej rokujące tereny.

"Tak duży obszar, jaki jest poddawany badaniom w Polsce, nie może być jednolity. Powoli następuje selekcja tego obszaru. Więcej terenów wydaje się być negatywnych, niż się wcześniej spodziewano" - poinformował Poprawa. Również Flawiusz Pawluk, analityk UniCredit, uważa, że pozytywne informacje z jednego odwiertu nie mogą być uznane za przełom.

"Gdyby było kilka udanych wierceń, można byłoby to poważnie traktować. Na ten moment wydaje się, że jest za wcześnie na ogłaszanie sukcesu, jeśli chodzi o poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Szczególnie, że przedstawiciele resortu środowiska informowali w ostatnim czasie, że komercyjne wydobycie to perspektywa kilku lat" - powiedział Pawluk.

Dodał, że w tej branży liczy się też szczęście, szczególnie że struktura geologiczna w Polsce jest poszatkowana i skomplikowana.

"Przed nami jeszcze dużo pracy" - ocenia Pawluk.

San Leon Energy ogłosił w czwartek pomyślne zakończenie testów przepływu w odwiercie Lewino 1G2 w ramach koncesji Gdańsk W. Firma planuje w najbliższej przyszłości, "tak szybko, jak to będzie możliwe", wykonanie tam odwiertu poziomego.

Długotrwały przepływ gazu wyniósł 45.000-60.000 stóp sześciennych dziennie, mimo że otwór nie był jeszcze w pełni oczyszczony z płynów szczelinujących. Firma szacuje, że przepływ może wynieść 200.000-400.000 stóp sześciennych dziennie po oczyszczeniu otworu.

Spółka zdecydowała się wstrzymać proces czyszczenia do czasu, gdy uzyska potrzebne dane do planowania programu dalszych prac.

Dennis McKee, prezes United Oilfield Services, firmy współpracującej z San Leon przy realizacji odwiertu Lewino 1G2, poinformował w czwartek na konferencji, że wykonanie wiercenia poziomego oraz zebranie pierwszych danych o komercjalizacji odwiertu jest możliwe do jesieni tego roku. Powiedział jednocześnie, że uzyskane dotąd dane są bardzo obiecujące i wskazują, że gaz ma wysoką kaloryczność i jest czysty.

San Leon rusza z pierwszym odwiertem łupkowym

wnp (MS) - 30-09-2011 15:40

Spółka San Leon Energy rozpoczyna prace nad pierwszym odwiertem w poszukiwaniu gazu łupkowego w naszym kraju. Odwiert Lewino 1G2 zlokalizowany jest na koncesji Gdańsk - Zachód, której operatorem jest firma Talisman.

Odwiert ma na celu przebadanie skał łupkowych w warstwie dolnego Syluru, Ordowiku i górnego Kambru Basenu Bałtyckiego.

To pierwszy z trzech odwiertów zaplanowanych przez spółkę na tym etapie poszukiwań ? kolejne wykonane zostaną na koncesjach Braniewo oraz Szczawno.

Oprócz działalności w Polsce San Leon Energy poszukuje także węglowodorów we Włoszech, Holandii, Maroku i USA.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2011

Feb 17, 2018

Co Google wie o Tobie? Zobacz sam

WIEDZA TO POTĘGA

google

02.12.2018 22:46 Zdjęcie: Shutterstock

Te linki nie są ukryte, ale nie są reklamowane. Każdy, kto korzysta z usług Google, od Gmaila po system operacyjny Android, przeglądarkę Chrome itp., Stopniowo przekazuje tej firmie prawie wszystkie informacje o sobie. Pytanie tylko, które z nich są wykorzystywane przez Google do własnych celów. Naucz się tego w odniesieniu do twojego konta, pomoże ci kilka linków, które nie znają większości zwykłych śmiertelników.

1) "Google" tworzy "profil reklamowy" na stronie "personalizacja reklam". Po otwarciu tej strony (konieczne jest zalogowanie), zobaczysz, pod jakimi dokładnie danymi są korygowane reklamy i z pragnieniem rozłączenia personalizacji. Domyślnie "Google" uwzględnia Twój wiek, płeć i zainteresowania. Zainteresowania są dodawane automatycznie - na przykład podczas oglądania filmów z różnych tematów na "Youtube". Na tej stronie możesz, jak już wspomniano, całkowicie wyłączyć personalizację reklam lub, odwrotnie, dostosować swoje dane, aby reklama "spersonalizowana" była jeszcze lepsza - na przykład ręcznie edytuj zainteresowania.

2) Jeśli korzystasz z mobilnego systemu operacyjnego "Android", opracowanego przez Google, na urządzeniu z czujnikiem lokalizacji, twoje ruchy są monitorowane i rejestrowane. Historię geograficzną swojego konta wraz z mapą krajów odwiedzonych w ostatnich latach można obejrzeć tutaj. Kliknięcie dowolnej daty na "osi czasu" może również wyświetlić szczegółową mapę ich ruchów na ten dzień. (Bardzo pouczający spektakl dla tych, którzy uważają się za nieuchwytnego i tajemniczego podmiotu).

3) "Google" przechowuje wszystkie twoje zapytania i linki, przez które przeszedłeś z tych zapytań z wyszukiwarki. Jeśli, powiedzmy, ty (nie daj Boże) masz syfilis i nie chcesz, aby krewni o tym wiedzieli, możesz je ukryć przed nimi, ale nie ukryjesz niczego przed "Google", jeśli zaczniesz szukać materiałów na ten temat. Należy to wziąć pod uwagę. A jeśli zapytania będą zawierać podejrzane słowa, takie jak "jak zrobić materiały wybuchowe" lub "nagie dziewczyny", prędzej czy później przyjdą do ciebie ludzie w mundurach.

4) Tutaj jest bardziej znany odnośnik, ale daleko mu do tego, by wszyscy wiedzieli o jego istnieniu. Jeśli podejrzewasz, że ktoś powoli wszedł na Twoje konto "Google", możesz zobaczyć wszystkie sesje, z którymi się łączysz - jakie urządzenie, ile, z którego adresów IP iz jakich miast zostały utworzone. W tym samym miejscu możesz w każdej chwili wyjść z wszystkich otwartych sesji, jeśli zapomniałeś otworzyć konto "Google" na czyimś komputerze i obawiasz się, że ktoś się na nie zagłębi. Ponadto, jeśli chcesz zmienić hasło, zamknij wszystkie istniejące sesje wcześniej.

5) Oto lista aplikacji innych firm (programów na urządzenia mobilne) i usług, które mają dostęp do uzyskiwania informacji z Twojego "konta Google". Zazwyczaj są to aplikacje, którym zezwolono na dostęp podczas ich instalowania. Na tej samej stronie można zamknąć dostęp do każdej informacji o koncie Google dla każdej z tych aplikacji, jednak może to później wpłynąć na działanie tych aplikacji, jeśli są one nadal zainstalowane i działają.

6) Jeśli ktoś nie chce, aby jego dane były rejestrowane przez służbę statystyczną "Google Analytics" podczas odwiedzania stron, na których jest zainstalowany, można zainstalować moduł blokujący, który nie pozwoli analitykowi na zbieranie informacji o twoich wizytach. Chociaż w porównaniu z poprzednimi możliwościami Google, wygląda to z dala od najpoważniejszego "narażenia" naszych danych osobowych.

7) A na przekąskę - wiele stron internetowych ładuje tzw. "Pliki cookie reklamowe" dla użytkowników - aby wyświetlać ukierunkowane reklamy różnych usług reklamowych na podstawie poprzednich wizyt w tej samej witrynie. Od personalizacji reklam we wszystkich tych usługach można zrezygnować (zrezygnować) z witryny http://optout.aboutads.info to strona Digital Advertising Alliance, która pozwala na wdrożenie wymogów Unii Europejskiej w zakresie prywatności użytkowników.
DAA_logo

What is the Digital Advertising Alliance?

The Digital Advertising Alliance (DAA) establishes and enforces responsible privacy practices across industry for relevant digital advertising, providing consumers with enhanced transparency and control through multifaceted Principles that apply to Multi-Site Data and Cross-App Data gathered in either desktop or mobile environments. The DAA is an independent non-profit organization led by leading advertising and marketing trade associations.

Feb 14, 2018

PGNiG odkrył nowe złoża gazu na Podkarpaciu

wnp

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski) | 17-01-2018 12:56 | aktualizacja: 17-01-2018 12:53

PGNiG z dwóch nowych odwiertów na Podkarpaciu uzyskał tzw. "przemysłowe przypływy gazu ziemnego". W sumie pompowanych jest na dobę około 90 tys. m3 gazu. To sukces, bo nowe złoża zostały odkryte tam, gdzie wydawało się już, że zasobów gazu nie ma.

Dwa nowe odwierty wykonano w pobliżu już zlokalizowanych złóż.

Dogodne położenie pozwoli na szybkie zagospodarowanie nowych partii gazu.

PGNiG ma niemal pół setki koncesji na poszukiwania węglowodorów.

Wie__a_wiertnicza

Obecnie PGNiG posiada w kraju 23 koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz 25 koncesji łącznych (poszukiwane, rozpoznawanie oraz wydobywanie).

Fot. mat. pras.

Na początku roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wykonało dwa otwory poszukiwawcze, w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim. Dzięki nim odkryto nowe złoża gazu w utworach miocenu niekonwencjonalnego. Spółka szacuje, że po podłączeniu do infrastruktury wydobywczej przypływy gazu z otworu Sędziszów-38K wyniosą ok. 68 tys. m3 na dobę, natomiast z otworu Korzeniówek-1K - ok. 22 tys. m3 na dobę. W obu przypadkach jest to gaz wysokometanowy.

Dla porównania dom jednorodzinny ma roczne zapotrzebowanie na gaz, na poziomie około 2 tys. m3.

- PGNiG wydobywa gaz ziemny na Podkarpaciu od ponad 60 lat, ale wciąż odkrywamy tu nowe złoża surowca. To między innymi zasługa niedawno opracowanej metody poszukiwań, która pozwala z dużą trafnością wyznaczać miejsca wykonywania odwiertów - wyjaśnił Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

- Liczymy, że nowe odwierty pozwolą nam zwiększyć wydobycie gazu na południu Polski - dodaje prezes Woźniak.

Decyzja o dalszym wierceniu na terenie koncesji zostanie podjęta po analizie uzyskanych wyników geologiczno-złożowych. Otwory są zlokalizowane w rejonie złóż już eksploatowanych, co zdecydowanie obniży koszty ich zagospodarowania.

O poszukiwaniach przez PGNiG metanu czytaj: Geo-Metan. Rusza wielki program zagospodarowania metanu

Otwór Sędziszów-38K znajduje się na koncesji Nosówka, w miejscowości i gminie Iwierzyce w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Drugi otwór położony jest na terenie koncesji Mielec-Bojanów, w miejscowości Korzeniów w gminie Żyraków w powiecie dębickim. W obu koncesjach PGNiG posiada 100 proc. udziałów i samodzielnie prowadzi prace poszukiwawcze.

Obecnie PGNiG posiada w kraju 23 koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz 25 koncesji łącznych (poszukiwane, rozpoznawanie oraz wydobywanie). Spółka dysponuje również 213 koncesjami eksploatacyjnymi, z czego 151 to koncesje na wydobywanie gazu ziemnego, 14 - ropy naftowej a 48 - ropy i gazu.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018