Krzysztof Fugiel
Środa, 21 Lutego 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-02-21
USD 3,3697 +0,30%
EUR 4,1562 +0,22%
CHF 3,5978 +0,03%
GBP 4,7072 +0,06%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Dec 31, 2017

HAPPY 2018 YEAR


­

via GIPHY
Dubai_Mall

­
Dec 23, 2017

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO 2018 ROKU - MERRY CHRISTMAS AND HAPPY 2018 YEAR

­ 2017_Zyczenia_Swiateczne_530_pix_final
Greetings_SPE_Poland_final_w_border_630_pix
Santa_with_KAF_Zyczenia_530_pix

Dec 23, 2017

ZMARŁ JERZY NALEPA

Nekrolog_symbol

Nalepa_Jerzy

W wołomińskim kościele pw. św. Józefa Robotnika pożegnano Jerzego Nalepę.

Jerzy Nalepa to postać, która trwale zapisała się na kartach lokalnej historii. Żegnamy długoletniego prezesa Zakładu Poszukiwań Nafty i Gazu NAFTGAZ w Wołominie, którego podwładni będą wspominać jako odpowiedzialnego i pełnego zaangażowania szefa, a mieszkańcy Wołomina jako sąsiada, swoją postawą zyskującego powszechną sympatię i szacunek.

Jerzy Nalepa urodził się 20 kwietnia 1950 r. w Kobylance koło Gorlic. W 1974 r. ukończył studia w AGH w Krakowie i w tym samym roku przyjechał do Wołomina, gdzie rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Poszukiwań Nafty i Gazu. Z gminą związał się na stałe. Tu założył rodzinę i tu urodziło się dwoje jego dzieci. Przez wiele lat był prezesem Wołomińskiego NAFTGAZ-u. W 2016 r. po likwidacji przedsiębiorstwa przeszedł na emeryturę, jednak w dalszym ciągu bardzo aktywnie udzielał się społecznie, m.in. jako prezes fundacji "Miłosierdzie i Kultura".

Firma NAFTGAZ pod jego kierownictwem wspierała finansowo Huragan Wołomin, Zespół Szkół nr 2 im. Łukasiewicza, Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, Hospicjum Opatrzności Bożej, a także budowę Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Robotnika i remont Szpitala Powiatowego.

Jako znakomity specjalista w branży górniczej i wydobywczej Jerzy Nalepa pracował przy budowie kopalni węgla kamiennego na Lubelszczyźnie, odwiertach geotermalnych w Stargardzie Szczecińskim, Uniejowie i Toruniu.

Za swoją wieloletnią pracę został uhonorowany licznymi odznaczeniami państwowymi  "Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi", złotą odznaką "Zasłużonych dla górnictwa RP" i złotą odznaką "Za zasługi dla ochrony środowiska".

Dzisiaj pożegnaliśmy człowieka, który związał swoje życie z Wołominem i do końca życia, w sposób godny naśladowania, działał dla jego dobra.

 CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Dec 23, 2017

Nissan uruchamia program "Pojazd elektryczny w Twoim domu" - Nissan Leaf wyjeżdża z Sunderland


Nissan wnp.pl (AG) - 09-12-2010 10:30zero_emissions

"Pojazd elektryczny w Twoim domu" to internetowy program dla dzieci, który uruchomiono w ramach internetowego serwisu Nissana poświęconego zerowej emisji.

"Pojazd elektryczny w Twoim domu" jest programem edukacyjnym dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest zapoznanie dzieci z zagadnieniem globalnego ocieplenia i zaletami "zeroemisyjnych" pojazdów elektrycznych. W programie występują postaci, które w przystępny dla dzieci sposób rozmawiają o pojazdach elektrycznych i "zeroemisyjnym" społeczeństwie. Poprzez zdjęcia, grafiki i filmy program przybliża dzieciom i ich rodzicom rozwiązania techniczne stosowane w pojazdach elektrycznych oraz zaproponowaną przez Nissana wizję "zeroemisyjnego" społeczeństwa, żyjącego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Na stronie internetowej "Nissan Zero-Emission" firma przedstawia swoją wizję i podejście do "zeroemisyjnego" społeczeństwa żyjącego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także informacje o modelu Nissan Leaf - pierwszym 100% zeroemisyjnym samochodzie przeznaczonym na masowy rynek.

Nissan, który wraz z partnerem w Sojuszu - firmą Renault - chciałby stać się globalnym liderem w dziedzinie mobilności z zerową emisją, rozpocznie sprzedaż modelu Nissan Leaf w Japonii i USA jeszcze w tym miesiącu oraz w Europie na początku 2011 r.

Oprócz rozwijania i produkcji pojazdów elektrycznych Nissan podejmuje inne działania w zakresie promowania e-mobilności. W ramach tych działań rozwija współpracę na rzecz zerowej emisji z ponad 80 partnerami na całym świecie, wśród których są całe kraje, miasta, organizacje i inne liczące się zainteresowane podmioty. Firma pracuje także nad rozbudową infrastruktury stacji doładowujących i rozwiązaniami w zakresie wtórnego wykorzystania akumulatorów litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych, a także promuje wykorzystanie części nadających się do recyklingu w produkcji pojazdów.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2010
Nissan Leaf wyjeżdża z Sunderland

Autor: wnp.pl (PIM) | 21-12-2017 19:06 | aktualizacja: 21-12-2017 19:37

W ciągu dwóch miesięcy Nissan zebrał w Europie 10 tys. zamówień na nowy elektryczny model Leaf. Niedawno ruszyła jego produkcja w zakładach w Sunderland. Pierwsze samochody mają dojechać do nabywców w lutym przyszłego roku.

Leaf pojawił się na rynku w roku 2010. W Wielkiej Brytanii jest produkowany od 2013 roku z przeznaczeniem na rynki europejskie. Od 2011 roku w Europie sprzedano ponad 85 000 egzemplarzy tego modelu, który początkowo trafiał na stary kontynent z zakładów Nissana w Oppamie w Japonii. Po pierwszych inwestycjach o wartości 420 mln funtów Nissan zainwestował w swoje zakłady w Sunderland dalsze 36 mln funtów w związku z wprowadzeniem nowej generacji modelu Leaf, przyczyniając się do powstania ponad 2000 miejsc pracy w samej firmie oraz u jej brytyjskich kooperantów.

Nissan Leaf wyjeżdża z Sunderland

Fot. Nissan

Oprócz nowego Nissana Leaf zakłady w Sunderland produkują także modele Qashqai i Juke oraz Q30 i QX30 marki Infiniti. W ubiegłym roku zakłady obchodziły jubileusz 30?lecia, a w tym roku łączna produkcja przekroczyła próg 9 milionów pojazdów.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017Dec 18, 2017

3 filmy z Targu Bożonarodzeniowego na Rynku Głównym w Krakowie

­ ­

Targ Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie

­
­