Krzysztof Fugiel
Środa, 19 Grudnia 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-12-18
USD 3,7668 -0,54%
EUR 4,2853 -0,12%
CHF 3,7989 -0,09%
GBP 4,7654 -0,13%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
Jul 15, 2018

Donald Trump: budowa Nord Stream 2 to tragedia, straszliwa rzecz

01_wnp

AUTOR: PAP/PSZ |     13-07-2018 16:35

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył 13 lipca, że plany niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 to "tragedia", która utrudnia wysiłki na rzecz światowego pokoju. Jak ocenił, inwestycja ta "nie służy ani Niemcom, ani NATO".

Na wspólnej konferencji prasowej z brytyjską premier Theresą May prezydent USA podkreślił, że bardzo lubi niemiecką kanclerz Angelę Merkel, ale że otwarcie powiedział jej, iż ten gazociąg "to straszliwa rzecz". Wyraził zdziwienie, jak można "pompować miliardy i miliardy dolarów, głównie z Niemiec, do rosyjskich kieszeni, kiedy próbujemy mieć pokój na świecie".

Donald Trump jest zdecydowanym przeciwnikiem budowy gazociągu Nord Stream 2.

Trump_Donald

Fot. Evan El-Amin / Shutterstock.com

"Jak można pracować na rzecz pokoju i siły, skoro ktoś ma tego typu władzę nad tobą?" - pytał, mówiąc o swoich obawach dotyczących ewentualnego ryzyka powstania zależności energetycznej Niemiec od Rosji w - jak podał - nawet 60-70 proc.

W trakcie odpowiedzi amerykańskiego prezydenta niemiecka dziennikarka próbowała skorygować jego wypowiedź, zaznaczając, że Niemcy polegają zaledwie w dziewięciu procentach na rosyjskiej energii, ale została zignorowana przez Donalda Trumpa.

Z kolei May zapewniła, że rząd w Londynie "rozmawiał na ten temat z Niemcami i innymi państwami Unii Europejskiej" i zagwarantowała, że "tak długo, jak Wielka Brytania będzie miała miejsce przy stole (w UE), będziemy nadal jasno przedstawiać swoją opinię".

Źródło:  https://gazownictwo.wnp.pl/donald-trump-budowa-nord-stream-2-to-tragedia-straszliwa-rzecz,326966_1_0_0.html

May 12, 2018

8 znaków, że jesteś w zasadzie zdrowy

8 znaków, że jesteś w zasadzie zdrowy

We współczesnym świecie zdrowie zwykle kojarzy się z wyglądem. Patrzymy na dobrze przygotowanych ?krzywego? kobiet i mężczyzn, mówiąc sobie - tak mają coś dokładnie zdrowie jest w porządku, że nie ma zbyt dużo cholesterolu, to nie dostanie żadnej choroby układu krążenia, są one mało prawdopodobne, aby rozwijać raka i generalnie będzie żyć długo i szczęśliwie.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Dość, kiedy pozornie zdrowych ludzi, bez nadwagi i regularnie chodzić w ?kołysanie?, nagle zachorował na stosunkowo wczesnym wieku jest bardzo nieprzyjemna choroba, a ludzie, którzy palą tłuszczu, piją i prowadzą siedzący tryb życia, po prostu żyć całkiem szczęśliwie.

Dlatego nie wszystko powinno być oceniane przez wygląd - jako obcy i jego własny. Istnieją bardziej wiarygodne oznaki rozpoznawania, jak zdrowy jest człowiek. 8 takich znaków podaje czasopismo "Insider".

Jesz, gdy jesteś głodny, i nie jesz, kiedy jesteś pełny

To proste i pozornie naturalne zachowanie jest głównym znakiem zdrowej osoby. I nie wszyscy są w stanie to zaobserwować. Wielu uważa, że "głód jest przydatny" lub po prostu zapominają o jedzeniu na czas, lub zbyt zajęci, aby zjeść posiłek na czas. Następnie rzucają się na jedzenie, wchłaniając ogromne porcje. Inni, wręcz przeciwnie, zawsze coś przeżuwają - w pracy, przed telewizorem, itp. To samo w sobie nie oznacza, że źle się czujesz. Jednakże, jeśli wiesz, jak słuchać swojego ciała, jedzą, gdy są głodne i zatrzymać nasycony aż do następnego ataku głodu - pewny znak, że jesteś zdrowy.

Masz zróżnicowaną dietę z pełną gamą składników odżywczych

Wielu, z przyzwyczajenia, w świetle życia lub ze względów dietetycznych, zawęzić dieta pewien zestaw produktów, często jedno-wing - .. tylko mleko, tylko owoce, warzywa, itd. Może to być przydatne i niezbędne w niektórych przypadkach i na jakiś czas. Ale zróżnicowana dieta, w tym wszystkie składniki odżywcze i witaminy, wskazuje, że masz zdrowe ciało.

Jesz wystarczająco

W dzisiejszych czasach wszyscy uważają, że pożądane jest wchłonięcie jak najmniej kalorii. Jednak dawki energii niezbędne dla organizmu są indywidualne, zależą od wieku, aktywności fizycznej i seksualnej. Aby obliczyć kalorie niezbędne dla danej osoby, istnieją specjalne kalkulatory. Kalorie nie są wrogiem ciała, a ich brak jest obarczony słabością, sennością, złym samopoczuciem itp.

Jesteś w stanie łatwo pokonać dwa biegi schodów

Aby być zdrowym, nie trzeba biegać maratonami. Dość 150 minut tygodniowo umiarkowanej aktywności fizycznej, np. Szybkie chodzenie. A oto prosty znak - jeśli jesteś w stanie pokonać dwa schodów bez zatrzymywania się, a potem czują się dobrze, to znak, (choć nie jest to najbardziej bezbłędne), że organizm jest zdrowy i gotowy do poważniejszego wysiłku.

Doświadczasz pełnego zakresu emocji

Zdrowie emocjonalne jest nie mniej ważne niż fizyczne. A jeśli osoba doświadcza całego szeregu emocji, w tym gniewu, smutku, lęku, przygnębienia. I, oczywiście, pozytywne. Jeśli emocje zmieniają się w zależności od sytuacji - jest to pewna oznaka zdrowia psychicznego, w przeciwieństwie do sytuacji, w której osoba na stałe posiada jedno z uczuć i nie pozwala na manifestowanie się innym.

Budzisz się bez alarmu

Wiadomo, że brak snu jest obarczony poważnymi konsekwencjami, zarówno dla ciała, jak i mózgu. Sen musi wynosić co najmniej 8 godzin dziennie. Jednak nawet tutaj istnieje proste intuicyjne kryterium - jeśli się obudzisz, a jednocześnie poczujesz się wypoczęty i "odświeżony", jest to znak, że masz zdrowe ciało. Jednak ten punkt jest utopią dla wielu ludzi pracy w naszym wieku "pracoholizmu".

Nie zasypiasz od razu

W stanie normalnym osoba zasypia 10-20 minut po pójściu do łóżka. Jeśli zasypianie następuje natychmiast, mówi o "braku snu" - tym, który jest pełen poważnych problemów (patrz poprzedni akapit). To samo dotyczy regularnego zasypiania w transporcie publicznym i samochodu (jeśli podróżujesz na siedzeniu pasażera).

Masz wystarczająco dużo energii na to, co chcesz robić

Chociaż nie jest to bardzo szczegółowa definicja, jest to jeden z najlepszych wskaźników zdrowia organizmu. Chodzi o energię zarówno fizyczną, jak i emocjonalną, wystarczy zrobić wszystko, co zwykle robisz, co chcesz robić i czego wymaga życie i życie.

Tak więc, jeśli wszystkie te znaki są spełnione - twoje ciało jest zdrowe i nie ma znaczenia, jak na to patrzysz. Jeśli którejś z nich brakuje - nawet jeśli uważasz się za dużego faceta, powinieneś pomyśleć, dlaczego tak się dzieje.

Thanks to Riva Bravaya

http://9tv.co.il/news/2018/04/21/256683.html

Apr 2, 2018

13 lat po śmierci Jana Pawła II - Wspomnienia o śmierci Jana Pawła II - tekst z 2005 roku. - Memories of the death of John Paul II - text from 2005.

JPII_depart Gdy wylatywałem z Krakowa w dniu 1 kwietnia 2005 go roku, stan Jana Pawła II był bardzo poważny. ­ Czułem, że Papież już niedługo umrze. ­ Wyjeżdżając z Krakowa zabrałem z sobą mały MP3 Player wraz z rad­iem. Na lotnisku w Balicach cały zas słuchałem radia. Podczas lotu do Frankfurtu pytałem się stewardes czy wiedzą coś o stanie JP II, nie wiedziały. We Frankfurcie słuchałem audycji niemiecko języcznych, tam niewiele mówili o Papieżu. W hotelu, dzięki mojej wczesniejszej interwencji (będąc kilka miesięcy wcześniej), mogłem ogladać TV Polonia. Wszyscy w Polsce modlili się i czekali. Na drugi dzień rano pojechałem na lotnisko we Frankfurcie i zrobiłem odprawę paszportową. Samolot Lufthansy wylatywał około godziny 11:30. Lot do Chennai ( d. Madras ) trwał 9 1/2 godziny. Wylądowaliśmy około godziny 23:30 czasu lokalnego. Lokalne radiostacje Tamilskie nie zajmowały sie umierającym Papieżem. Wyslałem SMS-a do mojego Przyjaciela w Polsce Jacka Kraja, za chwilę dostałem długą odpowiedź SMS-em o stanie JP II. Podzielilem się tą wiadomością z żoną Johna Dweyera, która jako katoliczka była bardzo zainteresowana stanem JP II. Po kilkunastu minutach odebralem swój bagaż i wyszedłem z gmachu lotniska. Czekał na mnie mój kierowca Dass z samochodem. Powiedziałem mu o umierającym Papieżu, wiele o nim wiedział - jako dziecko - był uczniem parafialnej katolickiej szkoły. Ruszyliśmy do hotelu "Arunachala". Rozmawialiśmy i słuchaliśmy radia. Nagle ni stąd ni zowąd, poczułem niepokój i popatrzyłem na wyświetlacz ciekłokrystaliczny radia i zobaczyłem liczbę 0107. Zapytałem Dassa (mojego kierowcę), czy to jest częstotliwość stacji której słuchamy. Dass odpowiedział, że to jest dokładny, miejscowy czas. Jest godzina 01:07. Po dojeździe do hotelu włączylem CNN i dowiedziałem się, że dnia 2 kwietnia o godzinie 21:37 czasu Rzymskiego zmarł Jan Paweł II. To był dokładnie ten CZAS !!!. W Indiach czas różni się o 3-1/2 godziny, czyli był 3 kwietnia - godzina 01:07 !!!Zdałem sobie sprawę, że Jan Paweł II przesłał mi znak w momencie Swojej śmierci. Zobacz: Zdjęcia z Pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa - 1984 rok  Zdjęcia z Pielgrzymki wiernych z Parafii Św. Szczepana w Krakowie - 1984 rok When I got out of Krakow on April 1, 2005, the condition of John Paul II was very serious.I felt that the Pope would soon be dead.Leaving Krakow I took with me a small MP3 Player with the radio. At the airport in Balice, I listened to the radio. During the flight to Frankfurt, I asked the stewardess if they knew anything about the state of JP II, they did not know. In Frankfurt, I listened to German-language programs, they did not talk much about the Pope. In the hotel, thanks to my earlier intervention (being a few months earlier), I could watch TV Polonia. Everyone in Poland prayed and waited. On the second day in the morning I went to Frankfurt airport and I made a passport check. The Lufthansa plane was flying around 11:30. The flight to Chennai (formerly Madras) lasted 9 1/2 hours. We landed at around 23:30 local time. Local Tamil radio stations did not deal with the dying Pope. I sent an SMS to my Friend in Poland, Jacek Kraj, and in a moment I received a long answer with an SMS about the state of JP II. I shared this news with wife of John Dweyer, who as a Catholic was very interested in the state of JP II. After a dozen or so minutes, I picked up my luggage and left the airport building. My driver Dass was waiting for me with the car. I told him about the dying Pope, he knew a lot about him - as a child - he was a student of a parish Catholic school. We started to the hotel "Arunachala". We talked and listened to the radio. Suddenly out of the blue, I felt uneasy and looked at the LCD display of the radio and saw the number 0107. I asked Dass (my driver) whether this is the frequency of the station we are listening to. Dass replied that this is the exact local time. It's 01:07. After arriving at the hotel, I turned on CNN and I learned that on April 2 at 21:37 Roman time, John Paul II died. It was exactly this TIME !!!. In India, the time differs by 3-1 / 2 hours, i.e. it was April 3 - 01:07 !!! I realized that John Paul II sent me a sign at the time of His death. ­
Mar 25, 2018

Życzenia Wielkanocne - 2018


2016_Swieta_Wielkanocne


2016_Wielknoc_Zyczenia_Jola_Mesjasz

Przez Twe wielkie Zmartwychwstanie

Żywioł wszelki budzisz Panie.

Budzisz ze snu, żywot dajesz,

w wszelkim bycie zmartwychwstajesz.

Stanisław Wyspiański

Mar 23, 2018

BLOG: Employment-Related Happiness Increasing Among Oil, Gas Workers

RigzoneLogo
Thursday Mar 15, 2018  

Happy_Oil_Industry_Workers

The majority of oil and gas workers are happy with their current employment, according to a Rigzone poll on social media site Twitter.

Out of the 440 participants that took part in the poll, 56 percent revealed that they were happy in their jobs. From this, 29 percent stated that they were happy but still had some issues with their employment, and 27 percent said they were absolutely happy.

The remaining poll participants, 44 percent, revealed that they were unhappy with the oil and gas jobs they were in. Out of this 44 percent, 20 percent said they used to be happy and 24 percent stated that they weren?t happy at all.

These results mark a significant improvement in worker satisfaction compared to previous Rigzone surveys on the topic.

In September 2016, an identical poll revealed that just 35 percent of workers were happy with their employment. From this 35 percent, 20 percent stated they were happy with some issues and just 15 percent said they were absolutely happy.

Out of the 65 percent of participants that said they weren?t happy with their employment in the 2016 survey, 28 percent said they used to be, while a whopping 37 percent refused to draw up any positives at all.

Another identical poll in June of last year showed that 34 percent of workers were happy with their jobs, while 66 percent felt the opposite.

In the 2017 poll, just 13 percent said they were absolutely happy, 21 percent said they were happy with some issues, 24 percent said they used to be happy and a massive 42 percent said they weren?t happy at all.

Following the oil price crash in 2014, there was a lot of negativity surrounding the oil and gas sector. Companies were slashing jobs, cutting wages, and proposing changes work schedules.

Over the last few months, however, the tone has turned a lot more positive. The price of Brent crude has steadily risen to the mid-$60 per barrel mark, up from lows of around $28 per barrel in the height of the crisis, and sector optimism is rising, as evidenced by several recent developments.

In January of this year, for example, DNV GL, a technical advisor to the oil and gas industry, said there had been a sharp rise in sector confidence in 2018, according to its latest industry report. Chairman and CEO of Baker Hughes, a GE company Lorenzo Simonelli said the sector outlook for this year looked a lot brighter than in 2017.

Last month, Tethys Oil?s managing director, Magnus Nordin, even went as far as stating that the "spark" had returned to the industry.

This wave of sector positivity is likely going some way towards increasing worker happiness. With the prognosis for the industry's future looking even brighter too, these happiness levels could end up increasing even further in the years to come.


URL: https://www.rigzone.com/news/blog_employmentrelated_happiness_increasing_among_oil_gas_workers-15-mar-2018-153901-article/