Krzysztof Fugiel
Sobota, 25 Listopada 2017 roku. Dzisiaj są imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.



Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-11-24
USD 3,5486 -0,20%
EUR 4,2116 +0,02%
CHF 3,6160 -0,23%
GBP 4,7295 -0,03%
Wspierane przez Money.pl

­

­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small



­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Apr 14, 2017

PASCUA FELIZ DESEA DE KRZYSZTOF A. FUGIEL DE LA ALDEA DE SAN NICOLÁS DE GRAN CANARIA, ESPANA


2017_Pascua_Feliz_at_La_Aldea_de_San_Nicolas__530_PIX
Apr 13, 2017

Wielka gazowa umowa Gazpromu i Słowacji

wnp

Autor: WNP.PL (Dariusz Malinowski) | 12-04-2017 13:08 | aktualizacja: 12-04-2017 14:01

Eksportowe ramię Gazpromu - gazprom_export_logoGazprom Export oraz słowacki operatora gazociągów przesyłowych eustreamEustream podpisały umowę dotycząca transportu gazu. Wartość umowy to 5,3 mld euro.

Umowa ma charakter ramowy i będzie obowiązywała do jesieni 2050 roku. Na jej mocy przez teren naszego południowego sąsiada będzie transportowany gaz do Unii Europejskiej. Umowa to praktycznie przedłużenie obecnie obowiązującego porozumienia, obejmującego lata 2009-2028.

Nowa umowa jest bardzo interesująca z kilku względów. Jednak najważniejszym z nich jest sprawa tranzytu gazu. Moskwa od dawna bowiem deklaruje chęć zmniejszenia uzależnienia tranzytowego od krajów trzecich.

Stąd między innymi wybudowanie Nord Streamu i budowa Nord Streamu 2. Następstwem tych inwestycji będzie przesyłanie po dnie Bałtyku (jeśli Nord Stream 2 powstanie) ponad 110 mld m3 gazu rocznie.

W ten sposób Rosja i Gazprom zmarginalizują znaczenie głównej trasy przesyłowej do Europy, jaką są gazociągi przez Ukrainę.

Plany te napotkały jednak mocny sprzeciw krajów naszego regionu. Nord Stream i Nord Stream 2 w praktyce bowiem umożliwią Rosji postawienie swoistej gazowej kurtyny na zachodniej granicy naszego kraju. Cały, nasz region Unii Europejskiej będzie w praktyce mógł odbierać gaz z jednego tylko, rosyjskiego źródła. Takie działania Rosji przyczyniły się do budowy gazoportu w Świnoujściu i planów budowy połączenia gazowego z Danią i dalej Norwegią.

Jednak w odróżnieniu od Polski Słowacja nie ma praktycznie alternatywy (do wybudowania np. interkonektorów gazowych z Polską). Ponad 97 proc. gazu na Słowacji pochodzi z Rosji.

Nowa umowa to najpewniej próba poprawy nastrojów. Tranzyt przez Słowację, ma zapewnić Bratysławę, że ta nadal będzie dostawała rosyjski gaz i wciąż będzie zarabiała na tranzycie.

Być może także to próba związania Słowacji w rosyjskimi producentami gazu. Nie jest tajemnicą, że swoją polityką gazową Rosjanie zrazili sobie niektóre państwa. Może to skutkować poszukiwaniem alternatywnych źródeł dostaw, a przecież eksport gazu jest dla Rosji jednym z głównych źródeł wpływów do budżetu.

Materiał z portalu www.wnp.pl. ? Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 13, 2017

PKN Orlen z najwyższym ratingiem w historii

wnp

Autor: wnp.pl (PA) | 13-04-2017 16:28

Agencja Moody?s Investors podniosła rating PKN Orlen z Baa3 do Baa2 - z perspektywą stabilną - poinformował płocki koncern. Jednocześnie wzrosła ocena kredytowa koncernu z Ba1 do Baa3.

Uzyskanie ratingu na wyższym poziomie było możliwe przede wszystkim dzięki konsekwencji w oddłużaniu koncernu i utrzymywaniu wszystkich wskaźników finansowych na bezpiecznym poziomie, przy wykorzystaniu sprzyjającej sytuacji makroekonomicznej.

Orlen

W uzasadnieniu decyzji, analitycy agencji zwrócili uwagę na coraz lepsze wyniki spółki osiągane w latach 2015-2016, w tym rekordowy rezultat EBITDA LIFO z 2016 roku na poziomie 8,7 mld zł.

Dodatkowo wyróżniona została konsekwencja firmy w ograniczaniu zadłużenia. W opinii analityków Moody?s przyjęta pod koniec 2016 roku strategia PKN Orlen zawiera ambitne, ale przede wszystkim realne założenia finansowe oraz inwestycyjne. Ocena agencji odzwierciedla również silną pozycję koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej, głęboką integrację segmentu rafineryjnego, petrochemicznego oraz detalicznego, a także pozycję lidera w sprzedaży hurtowej oraz detalicznej na rynku paliw w Polsce.

- Wyższy rating ma dla nas duże znaczenie, szczególnie w kontekście naszego postrzegania na rynkach finansowych. Obecnie jesteśmy firmą o renomie i kondycji finansowej potwierdzonej wysokim ratingiem krajowym A-(pol) i międzynarodowymi ratingami inwestycyjnymi przyznanymi przez Agencje Moody?s i Fitch, co umacnia naszą wiarygodność wśród inwestorów - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych.

Stabilna pozycja rynkowa, potwierdzona międzynarodowymi ratingami na wysokim poziomie umożliwia spółce konsekwentną dywersyfikację źródeł finansowania. W 2016 roku PKN Orlen, poprzez spółkę zależną Orlen Capital, z sukcesem wyemitował euroobligacje na kwotę 750 mln euro. Największa emisja korporacyjnych euroobligacji o ratingu inwestycyjnym trafiła również do obrotu na rynkach Catalyst GPW. W dzisiejszej decyzji, obok zwiększenia ratingu i oceny kredytowej koncernu, Moody?s Investors podniósł także rating właśnie dla ostatniej emisji euroobligacji z Baa3 do Baa2.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 13, 2017

Rosja rozpocznie dostawy LNG do Indii

wnp

AUTOR: WNP.PL (DARIUSZ MALINOWSKI) |     13-04-2017 11:52

Począwszy od przyszłego roku Rosja zacznie dostarczać do Indii 2,5 mln ton LNG rocznie. W ten sposób Moskwa próbuje dywersyfikować odbiorców swojego surowca.

Według Rosjan, dostawy LNG do Indii mogą pochodzić z dwóch zakładów skroplonego gazu. Głównym źródłem zaopatrzenia będzie zakład LNG na Sachalinie, a drugim spółka Jamał LNG. Ta ostatnia rozpocznie działanie jeszcze w tym roku.

LNG_carier

Fot. Fotolia

Dla Rosji umowa z Indiami ma zarówno prestiżowe jak i strategiczne znaczenie.

Co kluczowe, Moskwie uda się ulokować surowiec na rynku, który cieszy się dużym zainteresowaniem producentów. Co ważne, rynek ten należy do najszybciej rozwijających się pod względem zapotrzebowania na źródła energii. Według rosyjskich ekspertów, sukces ewentualnego kontraktu może otworzyć drogę do kolejnych, jeszcze większych.

Znaczenie kontraktu jest dla Rosji także istotne ze względu na podejmowane od jakiegoś już czasu próby zdywersyfikowania odbiorców surowca. Moskwa ogromną większość gazu sprzedaje do Unii Europejskiej. Z krajami naszej wspólnoty ma zresztą liczne połączenia gazociągowe. Jednak ewentualnie zmniejszenie zakupów gazu (rocznie UE kupuje ponad 150 mld m3 surowca) byłoby dla finansów Rosji bardzo dotkliwym ciosem.

Stąd między innymi budowa gazociągu Siła Syberii do Chin.

Jednak, zdaniem ekspertów, wejść na rynek Indii to jedna sprawa, a inna to utrzymać się na nim. Zainteresowani tym krajem są bowiem producenci gazu znad Zatoki Perskiej. Co ważne, koszt transportu arabskiego czy perskiego gazu do Indii ze względu na bliskość rynku będzie dużo niższy.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 13, 2017

Grupa Lotos oficjalnym partnerem Agnieszki Radwańskiej

wnp

AUTOR: WNP.PL (PA) |     12-04-2017 12:35

Grupa Lotos podpisała trzyletnią umowę sponsorską z Agnieszką Radwańską. Na jej mocy najlepsza polska tenisistka zostanie ambasadorką marki Lotos.

Celem koncernu jest zwiększenie rozpoznawalności marki Lotos na świecie.

Radwa__ska_Agnieszka_and_Lotos

Fot. Piotr Apanowicz

Współpraca w ramach umowy, obowiązującej do końca marca 2020 roku, obejmuje promocję marki Lotos na turniejach z cyklu WTA Tour z udziałem Agnieszki Radwańskiej. Przewidziany jest także udział tenisistki w wydarzeniach specjalnych firmy.

- Współpraca z Agnieszką Radwańską to doskonała szansa do mocniejszego zaakcentowania obecności Grupy Lotos na rynkach zagranicznych. Warto podkreślić, że koncern eksportuje paliwa oraz oleje silnikowe do 75 krajów na całym świecie - powiedział Marcin Jastrzębski, prezes Grupy Lotos.

- Mało która firma w Polsce tak bardzo wspiera utalentowanych polskich zawodników, reprezentujących różne dyscypliny. Wierzę, że razem z Grupą Lotos możemy wiele osiągnąć w działaniach na rzecz wsparcia tenisa w naszym kraju - powiedziała Agnieszka Radwańska.

To kolejne działania Lotosu związane ze sponsorowaniem sportu, po wspieraniu skoków narciarskich oraz objęciu roli głównego sponsora reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Spółka nie ujawnia żadnych szczegółów finansowych podpisanej umowy, prezes Jastrzębski przyznał jedynie w rozmowie z dziennikarzami, że jej wartość jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku sponsoringu reprezentacji piłkarskiej.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017