Krzysztof Fugiel
Środa, 21 Lutego 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-02-21
USD 3,3697 +0,30%
EUR 4,1562 +0,22%
CHF 3,5978 +0,03%
GBP 4,7072 +0,06%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Apr 13, 2017

PKN Orlen z najwyższym ratingiem w historii

wnp

Autor: wnp.pl (PA) | 13-04-2017 16:28

Agencja Moody?s Investors podniosła rating PKN Orlen z Baa3 do Baa2 - z perspektywą stabilną - poinformował płocki koncern. Jednocześnie wzrosła ocena kredytowa koncernu z Ba1 do Baa3.

Uzyskanie ratingu na wyższym poziomie było możliwe przede wszystkim dzięki konsekwencji w oddłużaniu koncernu i utrzymywaniu wszystkich wskaźników finansowych na bezpiecznym poziomie, przy wykorzystaniu sprzyjającej sytuacji makroekonomicznej.

Orlen

W uzasadnieniu decyzji, analitycy agencji zwrócili uwagę na coraz lepsze wyniki spółki osiągane w latach 2015-2016, w tym rekordowy rezultat EBITDA LIFO z 2016 roku na poziomie 8,7 mld zł.

Dodatkowo wyróżniona została konsekwencja firmy w ograniczaniu zadłużenia. W opinii analityków Moody?s przyjęta pod koniec 2016 roku strategia PKN Orlen zawiera ambitne, ale przede wszystkim realne założenia finansowe oraz inwestycyjne. Ocena agencji odzwierciedla również silną pozycję koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej, głęboką integrację segmentu rafineryjnego, petrochemicznego oraz detalicznego, a także pozycję lidera w sprzedaży hurtowej oraz detalicznej na rynku paliw w Polsce.

- Wyższy rating ma dla nas duże znaczenie, szczególnie w kontekście naszego postrzegania na rynkach finansowych. Obecnie jesteśmy firmą o renomie i kondycji finansowej potwierdzonej wysokim ratingiem krajowym A-(pol) i międzynarodowymi ratingami inwestycyjnymi przyznanymi przez Agencje Moody?s i Fitch, co umacnia naszą wiarygodność wśród inwestorów - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych.

Stabilna pozycja rynkowa, potwierdzona międzynarodowymi ratingami na wysokim poziomie umożliwia spółce konsekwentną dywersyfikację źródeł finansowania. W 2016 roku PKN Orlen, poprzez spółkę zależną Orlen Capital, z sukcesem wyemitował euroobligacje na kwotę 750 mln euro. Największa emisja korporacyjnych euroobligacji o ratingu inwestycyjnym trafiła również do obrotu na rynkach Catalyst GPW. W dzisiejszej decyzji, obok zwiększenia ratingu i oceny kredytowej koncernu, Moody?s Investors podniósł także rating właśnie dla ostatniej emisji euroobligacji z Baa3 do Baa2.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 13, 2017

Rosja rozpocznie dostawy LNG do Indii

wnp

AUTOR: WNP.PL (DARIUSZ MALINOWSKI) |     13-04-2017 11:52

Począwszy od przyszłego roku Rosja zacznie dostarczać do Indii 2,5 mln ton LNG rocznie. W ten sposób Moskwa próbuje dywersyfikować odbiorców swojego surowca.

Według Rosjan, dostawy LNG do Indii mogą pochodzić z dwóch zakładów skroplonego gazu. Głównym źródłem zaopatrzenia będzie zakład LNG na Sachalinie, a drugim spółka Jamał LNG. Ta ostatnia rozpocznie działanie jeszcze w tym roku.

LNG_carier

Fot. Fotolia

Dla Rosji umowa z Indiami ma zarówno prestiżowe jak i strategiczne znaczenie.

Co kluczowe, Moskwie uda się ulokować surowiec na rynku, który cieszy się dużym zainteresowaniem producentów. Co ważne, rynek ten należy do najszybciej rozwijających się pod względem zapotrzebowania na źródła energii. Według rosyjskich ekspertów, sukces ewentualnego kontraktu może otworzyć drogę do kolejnych, jeszcze większych.

Znaczenie kontraktu jest dla Rosji także istotne ze względu na podejmowane od jakiegoś już czasu próby zdywersyfikowania odbiorców surowca. Moskwa ogromną większość gazu sprzedaje do Unii Europejskiej. Z krajami naszej wspólnoty ma zresztą liczne połączenia gazociągowe. Jednak ewentualnie zmniejszenie zakupów gazu (rocznie UE kupuje ponad 150 mld m3 surowca) byłoby dla finansów Rosji bardzo dotkliwym ciosem.

Stąd między innymi budowa gazociągu Siła Syberii do Chin.

Jednak, zdaniem ekspertów, wejść na rynek Indii to jedna sprawa, a inna to utrzymać się na nim. Zainteresowani tym krajem są bowiem producenci gazu znad Zatoki Perskiej. Co ważne, koszt transportu arabskiego czy perskiego gazu do Indii ze względu na bliskość rynku będzie dużo niższy.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 13, 2017

Grupa Lotos oficjalnym partnerem Agnieszki Radwańskiej

wnp

AUTOR: WNP.PL (PA) |     12-04-2017 12:35

Grupa Lotos podpisała trzyletnią umowę sponsorską z Agnieszką Radwańską. Na jej mocy najlepsza polska tenisistka zostanie ambasadorką marki Lotos.

Celem koncernu jest zwiększenie rozpoznawalności marki Lotos na świecie.

Radwa__ska_Agnieszka_and_Lotos

Fot. Piotr Apanowicz

Współpraca w ramach umowy, obowiązującej do końca marca 2020 roku, obejmuje promocję marki Lotos na turniejach z cyklu WTA Tour z udziałem Agnieszki Radwańskiej. Przewidziany jest także udział tenisistki w wydarzeniach specjalnych firmy.

- Współpraca z Agnieszką Radwańską to doskonała szansa do mocniejszego zaakcentowania obecności Grupy Lotos na rynkach zagranicznych. Warto podkreślić, że koncern eksportuje paliwa oraz oleje silnikowe do 75 krajów na całym świecie - powiedział Marcin Jastrzębski, prezes Grupy Lotos.

- Mało która firma w Polsce tak bardzo wspiera utalentowanych polskich zawodników, reprezentujących różne dyscypliny. Wierzę, że razem z Grupą Lotos możemy wiele osiągnąć w działaniach na rzecz wsparcia tenisa w naszym kraju - powiedziała Agnieszka Radwańska.

To kolejne działania Lotosu związane ze sponsorowaniem sportu, po wspieraniu skoków narciarskich oraz objęciu roli głównego sponsora reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Spółka nie ujawnia żadnych szczegółów finansowych podpisanej umowy, prezes Jastrzębski przyznał jedynie w rozmowie z dziennikarzami, że jej wartość jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku sponsoringu reprezentacji piłkarskiej.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017

Apr 11, 2017

Ogromne zainteresowanie gazyfikacją Polski

wnp

AUTOR: WNP.PL (DM) |     10-04-2017 08:25

Polska Spółka Gazownictwa od lipca ubiegłego roku do tej pory podpisała ponad 240 listów intencyjnych o współpracy z gminami w sprawie gazyfikacji. W Polsce niemal co drugi mieszkaniec nie ma dostępu do gazu.

Najwięcej takich listów podpisały Oddziały Zakłady Gazownicze w Warszawie ? 67, Białymstoku ? 51, Olsztynie ? 23, Lublinie ? 20 oraz we Wrocławiu ? 18 listów. Ścisła współpraca PSG z samorządami to realizacja zarówno rządowej polityki zrównoważonego rozwoju, polegającej na likwidacji barier cywilizacyjnych, jak też nowej strategii Spółki na lata 2016-2022.

Podczas spotkań z samorządowcami, organizowanych przez poszczególne Oddziały Zakłady Gazownicze PSG w całym kraju, przedstawiana jest nowa struktura organizacyjna PSG jako Narodowego Operatora Systemu Dystrybucyjnego Gazu, plany rozwoju sieci gazowej i możliwości gazyfikacji kolejnych gmin, zarówno poprzez budowę tradycyjnej sieci gazowej, jak i gazyfikację przy wykorzystaniu stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG. Dzięki temu ostatniemu, nowatorskiemu rozwiązaniu, możliwa jest gazyfikacja terenów, na których dotychczas nie było możliwości budowy i rozwoju tradycyjnej infrastruktury gazowej.

Dzięki stałym dostawom skroplonego gazu z gazoportu w Świnoujściu tzw. gazyfikacja wyspowa jest dla wielu gmin szansą na szybkie zyskanie dostępu do bezpiecznego i ekologicznego paliwa, jakim jest gaz ziemny. To także ogromny wpływ na rozwój gospodarczy oraz aktywizację lokalnych rynków pracy. Dostęp do gazu przyciąga bowiem nowe inwestycje, a te z kolei wiążą się ze wzrostem zatrudnienia.

Inną istotną kwestią jest walka z zanieczyszczeniami powietrza. Możliwość korzystania z gazu jest szczególnie istotna dla gmin nastawionych na turystykę oraz w rejonach najbardziej zagrożonych smogiem, takich, jak Małopolska.

Propozycje PSG spotykają się z ogromnym zainteresowaniem samorządów, które deklarują wszelką pomoc podczas realizacji planowanych inwestycji, poczynając od wskazania terenów na budowę infrastruktury gazowniczej, a kończąc na deklarowanym szybkim trybie załatwienia formalności.

Działania prorozwojowe, zmierzające do rozbudowy systemu dystrybucyjnego, to jeden z głównych elementów nowej strategii Polskiej Spółki Gazownictwa. W najbliższych sześciu latach PSG planuje wydać ponad 11 miliardów złotych na przebudowę systemu gazownictwa w Polsce.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2016

Apr 6, 2017

INDIA OPEN TO IMPORTING MORE LNG FROM US

Natural_Gas_World

India is open to importing more LNG from US if the price is right, Indian oil minister Dharmendra Pradhan told journalists in Houston March 6. For crude oil imports, he said ?if we get good terms at reasonable price we are open to anybody.?

India imports most of its crude oil from the Middle East and Latin America. Indian Gail has a 20-year 3.5mn mt/yr contract with Sabine Pass Liquefaction. The supplies are expected to commence later this year. Qatar remains India's biggest LNG supplier. Pradhan reiterated that the government is seriously looking to lift the share of gas in India?s energy mix from 7% to 15% in next few years and is investing in gas pipelines, LNG import terminals and city gas distribution networks. LNG as marine fuel, long haul fuel and city transportation fuel is also being encouraged.

The minister said very soon the government will introduce LNG as transport fuel. ?All technical aspects have been studied by competent authorities,? he said.

Recommend Tweet Late last year, India's biggest commercial vehicle manufacturer Tata Motors in conjunction with Petronet LNG and Indian Oil Corporation launched the country's first LNG powered bus in the southern Indian city of Kochi.

New hydrocarbon policy unveiled Pradhan also unveiled a new hydrocarbon exploration licensing policy (HELP), which others single license to explore conventional and unconventional oil and gas resources and a revenue sharing model. It also provides pricing and marketing freedom for crude oil and natural gas. The new policy will enhance domestic oil and gas production, bring substantial investment in the sector, Pradhan said adding that the aim is to double domestic natural gas and oil production in next ve years.

Shardul Sharma