Krzysztof Fugiel
Piątek, 18 Stycznia 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-01-18
USD 3,7694 +0,21%
EUR 4,2964 +0,21%
CHF 3,7917 -0,01%
GBP 4,8773 +0,63%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
May 12, 2018

8 znaków, że jesteś w zasadzie zdrowy

8 znaków, że jesteś w zasadzie zdrowy

We współczesnym świecie zdrowie zwykle kojarzy się z wyglądem. Patrzymy na dobrze przygotowanych ?krzywego? kobiet i mężczyzn, mówiąc sobie - tak mają coś dokładnie zdrowie jest w porządku, że nie ma zbyt dużo cholesterolu, to nie dostanie żadnej choroby układu krążenia, są one mało prawdopodobne, aby rozwijać raka i generalnie będzie żyć długo i szczęśliwie.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Dość, kiedy pozornie zdrowych ludzi, bez nadwagi i regularnie chodzić w ?kołysanie?, nagle zachorował na stosunkowo wczesnym wieku jest bardzo nieprzyjemna choroba, a ludzie, którzy palą tłuszczu, piją i prowadzą siedzący tryb życia, po prostu żyć całkiem szczęśliwie.

Dlatego nie wszystko powinno być oceniane przez wygląd - jako obcy i jego własny. Istnieją bardziej wiarygodne oznaki rozpoznawania, jak zdrowy jest człowiek. 8 takich znaków podaje czasopismo "Insider".

Jesz, gdy jesteś głodny, i nie jesz, kiedy jesteś pełny

To proste i pozornie naturalne zachowanie jest głównym znakiem zdrowej osoby. I nie wszyscy są w stanie to zaobserwować. Wielu uważa, że "głód jest przydatny" lub po prostu zapominają o jedzeniu na czas, lub zbyt zajęci, aby zjeść posiłek na czas. Następnie rzucają się na jedzenie, wchłaniając ogromne porcje. Inni, wręcz przeciwnie, zawsze coś przeżuwają - w pracy, przed telewizorem, itp. To samo w sobie nie oznacza, że źle się czujesz. Jednakże, jeśli wiesz, jak słuchać swojego ciała, jedzą, gdy są głodne i zatrzymać nasycony aż do następnego ataku głodu - pewny znak, że jesteś zdrowy.

Masz zróżnicowaną dietę z pełną gamą składników odżywczych

Wielu, z przyzwyczajenia, w świetle życia lub ze względów dietetycznych, zawęzić dieta pewien zestaw produktów, często jedno-wing - .. tylko mleko, tylko owoce, warzywa, itd. Może to być przydatne i niezbędne w niektórych przypadkach i na jakiś czas. Ale zróżnicowana dieta, w tym wszystkie składniki odżywcze i witaminy, wskazuje, że masz zdrowe ciało.

Jesz wystarczająco

W dzisiejszych czasach wszyscy uważają, że pożądane jest wchłonięcie jak najmniej kalorii. Jednak dawki energii niezbędne dla organizmu są indywidualne, zależą od wieku, aktywności fizycznej i seksualnej. Aby obliczyć kalorie niezbędne dla danej osoby, istnieją specjalne kalkulatory. Kalorie nie są wrogiem ciała, a ich brak jest obarczony słabością, sennością, złym samopoczuciem itp.

Jesteś w stanie łatwo pokonać dwa biegi schodów

Aby być zdrowym, nie trzeba biegać maratonami. Dość 150 minut tygodniowo umiarkowanej aktywności fizycznej, np. Szybkie chodzenie. A oto prosty znak - jeśli jesteś w stanie pokonać dwa schodów bez zatrzymywania się, a potem czują się dobrze, to znak, (choć nie jest to najbardziej bezbłędne), że organizm jest zdrowy i gotowy do poważniejszego wysiłku.

Doświadczasz pełnego zakresu emocji

Zdrowie emocjonalne jest nie mniej ważne niż fizyczne. A jeśli osoba doświadcza całego szeregu emocji, w tym gniewu, smutku, lęku, przygnębienia. I, oczywiście, pozytywne. Jeśli emocje zmieniają się w zależności od sytuacji - jest to pewna oznaka zdrowia psychicznego, w przeciwieństwie do sytuacji, w której osoba na stałe posiada jedno z uczuć i nie pozwala na manifestowanie się innym.

Budzisz się bez alarmu

Wiadomo, że brak snu jest obarczony poważnymi konsekwencjami, zarówno dla ciała, jak i mózgu. Sen musi wynosić co najmniej 8 godzin dziennie. Jednak nawet tutaj istnieje proste intuicyjne kryterium - jeśli się obudzisz, a jednocześnie poczujesz się wypoczęty i "odświeżony", jest to znak, że masz zdrowe ciało. Jednak ten punkt jest utopią dla wielu ludzi pracy w naszym wieku "pracoholizmu".

Nie zasypiasz od razu

W stanie normalnym osoba zasypia 10-20 minut po pójściu do łóżka. Jeśli zasypianie następuje natychmiast, mówi o "braku snu" - tym, który jest pełen poważnych problemów (patrz poprzedni akapit). To samo dotyczy regularnego zasypiania w transporcie publicznym i samochodu (jeśli podróżujesz na siedzeniu pasażera).

Masz wystarczająco dużo energii na to, co chcesz robić

Chociaż nie jest to bardzo szczegółowa definicja, jest to jeden z najlepszych wskaźników zdrowia organizmu. Chodzi o energię zarówno fizyczną, jak i emocjonalną, wystarczy zrobić wszystko, co zwykle robisz, co chcesz robić i czego wymaga życie i życie.

Tak więc, jeśli wszystkie te znaki są spełnione - twoje ciało jest zdrowe i nie ma znaczenia, jak na to patrzysz. Jeśli którejś z nich brakuje - nawet jeśli uważasz się za dużego faceta, powinieneś pomyśleć, dlaczego tak się dzieje.

Thanks to Riva Bravaya

http://9tv.co.il/news/2018/04/21/256683.htmlback