Krzysztof Fugiel
Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-04-23
USD 3,4156 +0,81%
EUR 4,1802 +0,19%
CHF 3,4950 +0,35%
GBP 4,7790 +0,27%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Jan 11, 2018

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE W POLSCE - ELEKTROMOBILNOŚĆ

Electromobility Poland: To będzie przełomowy rok dla polskiej elektromobilności

Autor: wnp.pl (PIM) | 04-01-2018 17:28 | aktualizacja: 04-01-2018 17:35

Wejście w życie ustawy o elektromobilności oraz rozstrzygnięcie I etapu konkursu na prototyp polskiego samochodu elektrycznego to zdaniem ElectroMobility Poland dwa przełomowe wydarzenia, które czekają branżę już w pierwszym kwartale 2018 roku. Pierwsze polskie e-auta kupią firmy energetyczne.

Ustawa ma zostać przyjęta i wkrótce wejść w życie.

W pierwszym kwartale tego roku Electromobility Poland podpisze umowy z wybranymi podmiotami, a następnie rozpoczną się prace nad powstaniem prototypów pojazdów elektrycznych.

Powołany ma zostać Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, wspierający m.in. rozwój infrastruktury.

Junior - jeden z nagrodzonych projektów, autorstwa Łukasza Myszyńskiego.

Fot. ElectroMobility Poland

Jesteśmy w trakcie poszukiwań partnera do uruchomienia produkcji. Postępowanie będzie trwało kilkanaście miesięcy, więc jego kluczowe etapy przypadną właśnie na 2018 rok. Chcemy mieć pewność, że pracujemy z najlepszymi firmami z tej branży, dlatego w trakcie kolejnych etapów postępowania będziemy weryfikować naszych partnerów. Uruchomimy produkcję z tym, który zaprezentuje najlepszą koncepcję biznesową i największe umiejętności techniczne - mówi Piotr Zaremba, szef projektu ElectroMobility Poland.

W pierwszym kwartale 2018 r. spółka podpisze umowy z wybranymi w postępowaniu podmiotami, a następnie rozpoczną się prace nad powstaniem prototypów pojazdów elektrycznych. Małoseryjna produkcja będzie kolejnym etapem tego procesu, a pierwszymi użytkownikami polskich e-aut będą m.in. cztery największe polskie koncerny energetyczne. PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea, Tauron Polska Energia oraz TVP podpisały już w tej sprawie listy intencyjne w siedzibie Ministerstwa Energii. Podpisane dokumenty mówią o łącznym zainteresowaniu zakupem polskiego e-auta na poziomie dwóch tysięcy sztuk.

Firmy energetyczne są bardzo ważnym uczestnikiem całego projektu elektromobilności. One żyją ze sprzedaży energii elektrycznej, więc gdy na drogach pojawi się więcej pojazdów elektrycznych, firmy te będą miały zapewniony zbyt dla swojego podstawowego produktu - tłumaczy Michał Kurtyka, wiceminister energii.

Czytaj także: Polska elektromobilność powoli startuje

Grupa PGE stawia na projekty związane z elektromobilnością. - Wspólnie z samorządami rozwijamy infrastrukturę ładowania oraz tworzymy system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. Z projektem budowy polskiego auta elektrycznego również wiążemy spore nadzieje - mówi Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zainaugurowana przez pięć podmiotów współpraca przyczyni się również do stymulacji rozwoju polskiej elektromobilności, zwiększając udział pojazdów o napędzie elektrycznym w rynku. Działania te dostarczą także spółce ElectroMobility Poland niezbędnej informacji zwrotnej o potrzebie ewentualnych zmian w konstrukcji przed ostatecznym uruchomieniem produkcji seryjnej, pozwalając dostosować przyszłą ofertę do oczekiwań i potrzeb docelowych odbiorców, zarówno klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Daniel Obajtek, prezes Energi podkreśla znaczenie upowszechnienia samochodu elektrycznego na polskim rynku: proces ten znacząco przyspieszy budowę popytu na nowe usługi w obszarze elektromobilności, które już dziś oferuje Grupa Energa. - Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotyczącą funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym ? mówi Daniel Obajtek.

Obok ustawy kolejnym przełomem dla rozwoju elektromobilności w 2018 r. będzie powołanie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, wspierającego m.in. rozwój infrastruktury, której brak jest wskazywany jako jedna z głównych barier zakupu samochodu elektrycznego.

Projekt ustawy o elektromobilności został przyjęty przez rząd pod koniec 2017 r. Znalazły się w nim m.in. zapisy dotyczące zarówno budowy infrastruktury ładowania, jak wspierania rynku samochodów elektrycznych.

Planuje się, że do końca 2020 r. sieć bazową stworzy 6 tys. punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy i 400 punktów ładowania dużej mocy oraz 70 punktów tankowania CNG (sprężonego gazu).

Wśród proponowanych zachęt jest zniesienie akcyzy na e-samochody, wstęp do stref niskoemisyjnych oraz możliwości darmowego parkowania i korzystania z buspasów.

Projekt określa też warunki tworzenia przez gminy stref czystego transportu, po których pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi mogłyby się poruszać bez przeszkód. Wjazd do takiej strefy samochodem spalinowym będzie natomiast płatny. Opłata nie będzie mogła przekraczać 30 zł dziennie i będzie dochodem gminy.

 http://www.wnp.pl/wiadomosci/314481.htmlback