Krzysztof Fugiel
Sobota, 16 Grudnia 2017 roku. Dzisiaj są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

­

­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Nov 22, 2017

PGNiG zawarło 5-letni kontrakt na dostawy amerykańskiego LNG


AUTOR: WNP.PL (DARIUSZ MALINOWSKI) |     21-11-2017 20:07 | AKTUALIZACJA: 21-11-2017 20:17

Pierwszy średnioterminowy kontrakt na import amerykańskiego LNG został podpisany pomiędzy Grupą Kapitałową PGNiG a Centrica LNG Company Limited. Surowiec z USA zacznie napływać do Polski od przyszłego roku.

Dostawy gazu będą pochodzić z terminalu Sabine Pass w Luizjanie.

Kupując gaz w USA PGNiG chce dywersyfikować dostawców LNG.

Uwolnienie się od dostaw gazu z Rosji coraz bardziej prawdopodobne.

Gazowiec

Gaz z USA dotrze do Polski metanowcami już w przyszłym roku.

Fot. Shutterstock

Kontrakt wejdzie w życie w 2018 r. i będzie realizowany na bazie reguły DES. Do gazoportu w Świnoujściu zostanie dostarczonych maksymalnie dziewięć ładunków LNG w okresie obowiązywania kontraktu.

To pierwszy średnioterminowy kontrakt zawarty przez biuro tradingowe PGNiG w Londynie utworzone w lutym 2017 r. do prowadzenia międzynarodowego handlu LNG. Biuro działa jako oddział spółki PGNiG Supply & Trading GmbH. Sam kontrakt nie jest tez niespodzianką. O potrzebie uzupełnienia kontraktu na LNG z Katarem mówili szefowie naszego potentata.

- Kontrakt z Centrica, poprzedzony długoterminową umową na dostawy gazu z Kataru i dostawami spotowymi zrealizowanymi w 2016 i 2017 roku, wprowadza PGNiG na wyższy poziom aktywności na globalnym rynku LNG. Podpisana umowa opiera się na warunkach rynkowych. Liczymy na dalszą współpracę z naszym partnerem Centrica w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu do Polski - powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG

Jak podkreśla: umowa to pierwszy kontrakt PGNiG zawarty w ramach planu budowy portfela umów średnioterminowych na dostawy LNG.

- Większość z nich będzie służyła zapewnieniu zdywersyfikowanych dostaw gazu dla Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego regionu, który historycznie zdominowany był przez gaz rosyjski ? dodaje prezes Woźniak.

Z umowy zadowoleni są także Amerykanie.

- Umowa ta stanowi element strategii firmy Centrica w zakresie budowy globalnego portfolio LNG. Nasza wiarygodność, doświadczenie oraz potencjał handlowy sprawiają, że możemy realizować dostawy LNG do coraz większej liczby odbiorców na całym świecie - stwierdził Jonathan Westby, dyrektor zarządzający Centrica Energy Marketing & Trading.

Do kontraktu odniósł się także amerykański Departament Stanu.

- Z zadowoleniem przyjmujemy porozumienia między PGNiG i Centrica dotyczące eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA do Polski ? naszego sojusznika i przyjaciela. Jest to oznaka dalszego wzmacniania powiązań w zakresie bezpieczeństwa handlowego i energetycznego - czytamy w oświadczeniu na stronie amerykańskiej ambasady.

PGNiG stale zwiększa swoją aktywność handlową na europejskim rynku gazu. Zawarta umowa jest pierwszym kontraktem średnioterminowym na dostawy amerykańskiego LNG do Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo, w październiku bieżącego roku PGNiG, w ramach procedury Open Season, złożyło wiążącą ofertę na rezerwację mocy przesyłowych w projektowanym gazociągu Baltic Pipe o przepustowości 10 mld m3 rocznie, który w 2022 r. połączy Polskę ze złożami gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Kroki te maja zapewnić naszemu krajowi po 2022 całkowitą niezależność od gazu z Rosji. Kierownictwo PGNiG zdecydowało się na taki krok ze względu na liczne problemy, jakie wiązały się z zakupem surowca w Rosji, a przede wszystkim możliwością energetycznego szantażu ze strony Kremla.

Amerykański gaz będzie stanowił stosunkowo niedużą część zakupów zagranicznych PGNiG. W tym roku miała już miejsce dostawa surowca tzw. spotowa (natychmiastowa) z USA.

Materiał z portalu www.wnp.pl. ? Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017back