Krzysztof Fugiel
Wtorek, 20 Marca 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-03-20
USD 3,4296 -0,13%
EUR 4,2242 +0,16%
CHF 3,6035 +0,07%
GBP 4,8114 +0,28%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Oct 26, 2017

Blok w EC Żerań ważny dla bilansu gazowego kraju


Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski) | 25-10-2017 15:15 | aktualizacja: 25-10-2017 15:19

W środę wmurowano akt erekcyjny pod budowę bloku gazowego na warszawskim Żeraniu. Dzięki tej inwestycji PGNiG nie tylko zwiększy produkcję energii elektrycznej i zmniejszy emisję zanieczyszczeń, ale przede wszystkim zagwarantuje sobie zużycie co roku ponad pół miliarda metrów sześc. gazu. Dla naszego potentata to kluczowa kwestia.

Inwestycja w EC Żerań pozwoli PGNiG sprzedawać w kraju importowany gaz.

Spółka przygotowuje się w ten sposób na otwarcie Baltic Pipe i rozbudowę gazoportu.

Strategia PGNiG zakłada rozbudowę własnych zdolności konsumpcji gazu.

W ciągu kilku lat Polska chce zmienić kierunek i źródło dostaw gazu. Rząd i PGNiG chcą zrezygnować z surowca rosyjskiego. Zastąpić ma go gaz z Norwegii oraz LNG. Część analityków zastanawia się, czy nie grozi nam nadmiar ?błękitnego paliwa?. Pewny swoich racji jest PGNiG.

- Nie grozi nam nadmiar gazu. Spółka przygotowuje się do zwiększonej podaży surowca na krajowy rynek. Dobrą informacją jest to, że dość szybko on rośnie - mówi portalowi WNP.PL Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.

Więcej o strategii handlowej spółki czytaj: Europa Środkowa finansuje Gazpromowi niższe ceny dla Zachodu. Jesteśmy zdecydowani zmienić kierunek

Policzmy, jakie znaczenie dla zbilansowania krajowego odbioru gazu ma budowany na Żeraniu blok. Docelowo, planowanym gazociągiem Baltic Pipe PGNiG chce sprowadzać 10 mld m3 gazu (ze względu na europejskie przepisy będzie to nieco mniej). Do tego dochodzi import LNG. Po zaplanowanej na 2021 rozbudowie gazoportu w Świnoujściu będzie mógł on odbierać nawet 7,5 mld m3 skroplonego surowca. To jednak nie koniec. Należy do tego doliczyć prawdopodobieństwo importu gazu interkonektorami, około miliarda m3 surowca. Kolejnym źródłem są własne zasoby gazu. Krajowe wydobycie surowca oscyluje wokół 4 mld m3.

Wiele więc wskazuje, że na polskim rynku po 2022 roku (koniec kontraktu jamalskiego) będzie szukało klientów ponad 22 mld m3 gazu. A przecież obecne zapotrzebowanie to około 16 mld m3.

PGNiG intensywnie szuka nowych klientów, lecz nie jest o nich łatwo. Zwłaszcza w przemyśle widoczna jest polityka optymalizacji i zmniejszania zapotrzebowania na wszystkie rodzaje paliwa, nie tylko gaz.

Nic wiec dziwnego, że we własnym interesie PGNiG jest zapewnienie sobie nowych odbiorców gazu. Takimi mogą być bloki gazowe. Inwestycja na Żeraniu to ponad 500 mln m3 rocznego zapotrzebowania na gaz.

A przecież to nie koniec. Z punktu widzenia PGNiG równie istotna jest inwestycja w Stalowej Woli.

Blok ten o planowanej mocy 497 MW także zużywałby rocznie ponad pół miliardów m3 gazu. W końcu wiele wskazuje, że podobnej wielkości blok gazowy może powstać w elektrowni Dolna Odra. Razem, gdyby te trzy bloki zostały wybudowane, odbierałyby rocznie około 1,6 mld m3 gazu, czyli dokładnie 10 proc. surowca, jakie obecnie potrzebuje cały kraj.

W ogóle z punktu widzenia PGNiG budowa bloków gazowych ma jeszcze jedną zaletę. Chodzi o rodzaj klienta. Nie jest tajemnicą, że duzi odbiorcy są z punktu widzenia ekonomii najbardziej pożądani przez PGNiG. W odróżnieniu od klientów indywidualnych zużywają bardzo duże ilości gazu, co więcej, nie potrzeba do jego dostarczenia rozbudowanej infrastruktury. Koszty konserwacji systemu przesyłowego są także znacząco niższe.

Dla PGNiG inwestycja w bloki gazowe to jeden z elementów rozwoju spółki. Jak mówi jej prezes Piotr Woźniak, firma musi rozszerzać spektrum swojej działalności. Bloki gazowe (należy pamiętać, że EC Żerań wchodzi w skład energetycznego ramienia PGNiG, spółki PGNiG Termika) zapewniają gazowej spółce dłuższy ciąg marżowy. Należy bowiem pamiętać, że PGNiG wydobywa gaz, sprzedaje go, a w przypadku bloków gazowych także zużywa.

PGNiG to największa spółka gazowa w Polsce. Firma jest głównym dostawcą surowca na rynek, który kontroluje w około 95 proc. Prowadzi wydobycie gazu i ropy naftowej w Polsce oraz poza granicami kraju, m.in. w Pakistanie i Norwegii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. ? Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017back