Krzysztof Fugiel
Wtorek, 23 Października 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-10-23
USD 3,7485 +0,57%
EUR 4,2984 +0,14%
CHF 3,7667 +0,75%
GBP 4,8704 +0,13%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

Wassermann-Małgorzata-głosuj-120-pix_1 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Dec 16, 2017

Rozpoczynają się prace nad ważnymi dla PGNiG złożami - Baltic Pipeline: Korytarz Norweski: Gaz-System i Duńczycy idą naprzód z Baltic Pipe - Sawicki: Dania za Baltic Pipe. Przesądziły argumenty ekonom

Rozpoczynają się prace nad ważnymi dla PGNiG złożami

AUTOR: WNP.PL (DARIUSZ MALINOWSKI) |     15-12-2017 09:00 | AKTUALIZACJA: 15-12-2017 09:36

Operatora koncesji Aerfugl i Skogul Aker BP złożył wniosek o zatwierdzenie planów ich zagospodarowania. Zgoda norweskiego Ministerstwa Ropy i Energii będzie oznaczała uruchomienie tych projektów, a to ważne dla PGNiG. Nasza spółka ma bowiem znaczące udziały w obu złożach.

Według danych operatora przekazanych we wniosku poziomy pozostałych do wydobycia zasobów złoża Aerfugl wynoszą: 31,3 mld m3 gazu ziemnego i 6 mln m3 kondensatu oraz 3,5 mln ton NGL.

Platforma

Fot. mat. pras.

Natomiast zasoby złoża Skogul wynoszą 8,93 mln baryłek ropy naftowej i 170 mln m3 gazu towarzyszącego ropie.

Polska spółka posiada 11,9175 proc. udziałów w złożu Aerfugl oraz 35 proc. udziałów w złożu Skogul.

O PGNiG w Norwegii czytaj: PGNiG już od dekady w Norwegii

W szczytowych okresach planowane roczne wydobycie netto dla PGNiG (poprzez spółkę zależną PGNiG Upstream Norway) może wynieść odpowiednio: około 0,5 mld m3 gazu ziemnego ze złoża Aerfugl oraz 1,4 mln baryłek ropy ze złoża Skogul.

Trzeba zaznaczyć, że te dane są jednak wielkościami szacowanymi przez operatora i mogą ulec rewizji wraz z postępem realizacji projektów inwestycyjnych.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia powyższego wniosku wiercenie odwiertów eksploatacyjnych rozpocznie się w 2019 roku, a uruchomienie produkcji z nowych odwiertów na złożu Aerfugl planowane jest na IV kwartał 2020 roku, a na złożu Skogul na I kwartał 2020 roku.

Więcej o norweskich planach PGNiG: PGNiG inwestuje jeszcze więcej w Norwegii

Norweski Szelf Kontynentalny jest jednym z priorytetów inwestycyjnych określonych w Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG na lata 2017-2022. W tym roku przewidywana wielkość produkcji ze złóż norweskich to 571 tys. ton ropy naftowej i 0,5 mld m? gazu ziemnego, co stanowi ok. 15% wydobycia całej Grupy Kapitałowej PGNiG. Spółka prowadzi rozmowy mające na celu pozyskanie kolejnych obszarów koncesyjnych, tak aby w 2022 r. osiągnąć wielkość wydobycia na Norweskim Szelfie Kontynentalnym na poziomie co najmniej 2,5 mld m? gazu rocznie.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017
wazne gaz

 Korytarz Norweski: Gaz-System i Duńczycy idą naprzód z Baltic Pipe

Polacy i Duńczycy zakończyli przygotowania do procedury, która pokaże zainteresowanie przepustowością gazociągu Baltic Pipe. To kluczowy element budowy Korytarza Norweskiego ważnego dla uniezależnienia Polski od gazu z Rosji.

Open Season

6 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 (CET) promotorzy projektu Baltic Pipe, tj. operatorzy polskiego i duńskiego systemu przesyłowego - Gaz-System S.A. oraz Energinet.dk -  zakończyli konsultacje Regulaminu Wiążącej Procedury Open Season dla projektu Baltic Pipe (http://www.gaz-system.pl/strefa-klienta/konsultacje-z-rynkiem/zakonczone-procedury/2017/open-season-baltic-pipe/), która jest planowana  do przeprowadzenia w 2017 roku ? podaje operator polskich gazociągów przesyłowych.

Jak podaje Gaz-System, obecnie promotorzy projektu prowadzą uzgodnienia w zakresie uzyskanych uwag do dokumentów procedury. Następnie przygotowane zostaną dokumenty, które będą przedmiotem konsultacji z organami regulacyjnymi w Danii i w Polsce. Uruchomienie procedury Open Season dla projektu Baltic Pipe jest uzależnione od przeprowadzonych uzgodnień z urzędami w Polsce i w Danii.

Korytarz Norweski

Procedura Open Season pozwoli ustalić zainteresowanie przepustowością Baltic Pipe. To gazociąg, który ma połączyć Polskę i Danię, a w przyszłości stać się elementem Korytarza Norweskiego, który pozwoli na dostawy gazu z norweskich złóż.

Jeżeli zainteresowanie rynku będzie odpowiednio duże, zapadnie ostateczna decyzja inwestycyjna o Baltic Pipe. Strona polska działa w koordynacji z partnerami w Danii i Norwegii. Rozmowy trwają z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej.

Brama Północna

Korytarz Norweski ma być gazociągowym źródeł nierosyjskiego gazu, który uzupełni terminal LNG w Świnoujściu w ramach koncepcji Bramy Północnej. Będzie kolejnym narzędziem dywersyfikacji. Ważnym czynnikiem wpływającym na rentowność projektu będzie zainteresowanie reeksportem przez Polskę na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Brama Północna. Grafika: BiznesAlert.pl

Brama Północna. Grafika: BiznesAlert.pl
Sawicki: Dania za Baltic Pipe. Przesądziły argumenty ekonomiczne

Źródło: Energinet.dk, System gazociągów przesyłowych w Danii

Z dokumentów duńskiego operatora wynika wprost, że Baltic Pipe to projekt atrakcyjny ekonomicznie dla Kopenhagi - pisze redaktor BiznesAlert.pl, Bartłomiej Sawicki.

Polska, Dania i Norwegia finalizują rozmowy przed rozpoczęciem procedury rezerwacji przepustowości na gazociągu Baltic Pipe, będącym jednym z pięciu elementów Korytarza Norweskiego. W tym samym okresie, kiedy zapadają kluczowe decyzje dla projektu, duński Energniet.dk publikuje raport za 2016 rok. Z dokumentu wynika wprost, że przyniesie on rynkowe korzyści dla Polski, Danii i Norwegii. Co więcej, pojawia się także szacunkowa wartość inwestycji. Ta będzie jednak warunkowana kształtem umów, przetargów i warunków w ramach ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Ma ona zapaść w tym roku.

Denmark_Gas_System

Baltic Pipe na ostatniej prostej

W kwestii realizacji połączenia Polski poprzez Danię z szelfem norweskim, gazociąg jest na etapie ostatnich ustaleń technicznych. "Spodziewamy się, że pod koniec marca będzie ogłoszona procedura Open Season, a więc zobowiązująca rezerwacja mocy przesyłowych mającego powstać gazociągu Baltic Pipe" - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski.

Jak mówił Naimski, Brama Północna jest w ostatniej fazie przed ogłoszeniem założeń praktycznych. Brama to projekt dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski za pomocą istniejącego terminalu LNG w Świnoujściu i planowanego połączenia z Norwegią. Natomiast Baltic Pipe to jeden z pięciu elementów Korytarza Norweskiego.

"Pierwsza faz" Open Season powinna zostać ogłoszona do końca marca - podkreślił Naimski. Jak zaznaczył minister to ważne, ponieważ implikuje to kolejne terminy, a harmonogram tej inwestycji zakłada realizację do 2022 roku. W związku z tym zdaniem Naimskiego jest niewielka możliwość manewru jeśli chodzi o czas.

"Prowadzimy obecnie już bardzo konkretne, finalne rozmowy pomiędzy operatorami sieci przesyłowej: polskim Gaz-Systemem, duńskim Energinet.dk oraz norweskim Gassco, a także na poziomie ministrów jak i rządów Polski i Danii. Mamy w tym aspekcie zrozumienie duńskiej strony. Jesteśmy zdeterminowani, aby ten projekt przeprowadzić. Do uzgodnienia zostały już tylko kwestie techniczne" powiedział dziennikarzom minister Naimski.

Studium wykonalności wykonane przez duńskiego i polskiego operatora zakończyło się w zeszłym roku. Jak podkreślił minister Naimski, w prace nad studium był także zaangażowany norweski operator - firma Gassco. Inwestycje związane z Baltic Pipe będą prowadzone przede wszystkim przez Gaz-System i Energinet.dk. Zdaniem ministra "wpięcie systemu duńskiego do norweskiego to kwestia techniczna i finansowo najmniejszy problem".

Obecnie trwają rozmowy między operatorami systemu przesyłowego. Przed rozpisaniem procedury Open Season powinny one zakończyć się podpisaniem umowy. O fakcie, że rozmowy są na ostatniej prostej świadczą intensywne wizyty polskich oficjeli w Kopenhadze. W zeszłym tygodniu wiceminister energii Michał Kurtyka przebywał w stolicy Danii z roboczą wizytą podczas której jednym z tematów rozmów był Baltic Pipe. Jesienią mają także zostać podpisane kontrakty przesyłowe. Finalna decyzja inwestycyjna powinna zapaść jeszcze w tym roku.

http://biznesalert.pl/sawicki-dania-za-baltic-pipe-przesadzily-argumenty-ekonomiczne/back