Krzysztof Fugiel
Niedziela, 24 Marca 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-03-22
USD 3,7948 +0,98%
EUR 4,2894 +0,06%
CHF 3,8079 +0,61%
GBP 4,9700 +0,40%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
Jun 27, 2015

WYBORY DO PARLAMENTU RP - BEATA SZYDŁO PREMIEREM RZĄDU RP 2015 - 2019 / WYBORY PREZYDENCKIE 2015 - ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM 2015 -2020

­

BEATA SZYDŁO PREMIEREM RZĄDU RP 2015 - 2019

­

pap__logo20.06.2015 | Aktualności

Jeśli PiS zwycięży wybory, premierem będzie Beata Szydło

Jeśli PiS zwycięży w wyborach parlamentarnych, Beata Szydło będzie premierem ? powiedział na sobotniej konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera; Polacy chcą pokoleniowej zmiany - przekonywał.

Beata Szydło zapewniła, że deklaracje z kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy przyjmuje jako swoje: obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku i program dofinansowania dla rodzin - 500 zł na każde dziecko.

Konwencja PiS na warszawskim Torwarze była inauguracją kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi oraz formą podziękowania za kampanię prezydencką, która przyniosła zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Szefową tej kampanii była wiceprezes PiS Beata Szydło.

Konwencję rozpoczęło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. ?Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną, który przekona Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, sprawiedliwie, dla dobra publicznego; że choroby naszego życia społecznego można wyleczyć" - mówił Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że wraz ze zwycięstwem w wyborach Dudy, droga do zmian w Polsce została otwarta. Podkreślał, że prezydent elekt zyskał zaufanie Polaków, ale to zaufanie to także wielka odpowiedzialność, że zapowiadane zmiany zostaną podjęte i przyniosą rezultaty. ?A po to, by tak się stało, musimy odnieść kolejne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych? - zaznaczył.

Poinformował, że postanowił zwrócić się do naczelnych władz Prawa i Sprawiedliwości o wysunięcie kandydatury pani Beaty Szydło na stanowisko premiera, jeśli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne. Mówił, że Szydło to osoba, "która odważnie podjęła się zadania, które wydawało się niewykonalne: stanęła na czele sztabu, i wykonała to zadanie w stu procentach".

Ocenił, że wykazała się cechami, które są potrzebne w realizacji największych przedsięwzięć, także tego ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest naprawa Rzeczypospolitej. "Te cechy to rozwaga, pracowitość, energia, to umiejętność stworzenia zespołu, to umiejętność współpracy z innymi, podziału zadań; to umiejętność korzystania z talentów, zdolności i pomysłów innych dla wspólnego celu. Tak, została stworzona znakomita drużyna, która miała swój cel i konsekwentnie szła ku temu celowi" - wymieniał. Podkreślił, że Szydło bardzo dobrze współpracuje z prezydentem elektem.

?Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera - Beatę Szydło. I naprawdę ten tandem poprowadzi Polskę ku potrzebnej zmianie, ku naprawie Rzeczypospolitej" - powiedział Kaczyński. Według Kaczyńskiego wybory prezydenckie były dowodem, że Polacy oczekują nowych twarzy i pokoleniowej przemiany.

Szydlo_Beata_Premierem

?Wyszło Szydło z worka" ? tak rozpoczęła swoje przemówienie Szydło. ?Stworzyliśmy drużynę, która zwyciężyła. I ta drużyna uchyliła nam drzwi do dobrej zmiany, do naprawy" ? mówiła odnosząc się do zwycięskiej kampanii.

?Wiem, że będą mówić - bo już mówią, że będę sterowana z drugiego rzędu. Ale moi drodzy, szkoda czasu na takie bzdury. Powiem krótko: nazywam się Szydło. Beata Szydło. Mam swoje zdanie, mam swoje opinie, potrafię być uparta, o czym wie najlepiej mąż i nie dam sobą na pewno sterować, co nie znaczy, że nie będę słuchać ludzi, słuchać ekspertów, ludzi, którzy mają coś do powiedzenia" - mówiła.

Beata Szydło oceniła, że podziały między Polakami są coraz głębsze. ?Czas skończyć z polityką rozwoju, której owoce są dostępne dla około 10 proc. społeczeństwa; czas, żebyśmy wszyscy zaczęli z tego rozwoju czerpać? ? powiedziała. Szydło uważa, że tylko dialog i wspólnota doprowadzą do tego, że Polacy będą szczęśliwym narodem. Zapewniała, że w jej świecie politycznym "nie ma miejsca na koterie, gierki polityczne, budowanie frakcji". ?Czas polityków celebrytów się kończy, potrzebny jest czas polityków rzemieślników" - przekonywała.

Poinformowała, że na początku lipca odbędzie się spotkanie w Katowicach, na którym będą rozmowy o szczegółach programu. Szydło uważa, że Polacy potrzebują poczucia bezpieczeństwa swoich rodzin: stabilizacji, pracy, mieszkań, dobrej edukacji, opieki zdrowotnej i dostępu do dóbr kultury. Podkreślała, że czas skończyć z umowami śmieciowymi; mówiła, że w szkole ?trzeba odbudować piękne tradycje wychowania?, a ?zawód nauczyciela musi być odpowiednio traktowany i honorowany". Wskazywała, że ?opieka zdrowotne w Polsce nie może być towarem?, a Polacy nie mają poczucia sprawiedliwości w swoim państwie. ?Czas skończyć z polityką likwidacji ? stoczni, kopalń, szkół, szlaków kolejowych" - mówiła.

Beata Szydło uważa, że Polacy muszą się czuć bezpiecznie także w wymiarze międzynarodowym. Zaznaczyła, że jesteśmy dumni z członkostwa w UE i jest to wielkie osiągnięcie Polski. Podkreśliła jednak, że w UE każdy kraj dba o swój interes ?i my musimy działać dokładnie tak samo". ?Nie możemy zgadzać się na wprowadzenie przepisów, które godzą w naszą gospodarkę" - powiedziała. Dodała, że dziś miarą bezpieczeństwa są sojusze, armia i energetyka, a środkiem do jego zwiększenia jest dokończenie gazoportu ?traktowanego przez obecną władzę po macoszemu".

Oceniła, że ludzie chcą naprawy tego, co przez osiem lat popsuła rządząca partia - PO. ?Ja jestem kobietą, która jak dojdzie do niebezpieczeństwa nie ucieknie i nie schowa się w domu z dziećmi, ale przyjdę do was i poproszę o pomoc" - powiedziała.

Wiceprezes PiS dziękowała prezydentowi elektowi ?za dole i niedole kampanii", a także Jarosławowi Kaczyńskiemu, ?człowiekowi, który 10 lat temu zaufał skromnej, niebędącej jeszcze członkiem PiS, burmistrz małopolskiej gminy górniczej". ?Dziś prezes PiS po raz kolejny obdarza mnie ogromnym zaufanie. Panie prezesie - bardzo dziękuję. (...) Drogi Jarku, dziękuję za to, czego mogłam się od ciebie nauczyć w polityce; za to, że powtarzasz: służba, służba i pokora" - powiedziała.

Prezydent elekt Andrzej Duda dziękował za trud i optymizm tych, którzy wspierali go w kampanii. Mówił, że w wyborach nie chodziło tylko o wygraną, ale o zaufanie i realizację idei budowy państwa sprawiedliwego. Prezydent elekt przekonywał, że weźmie udział w budowie państwa polskiego - silnego, w którym obywatele będą czuli się dobrze.

?Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał. Ale nie tylko o zwycięstwo chodziło. (?) Chodziło o zaufanie co do przyszłości, co do realizacji idei, to było chyba najważniejsze - idei budowy państwa sprawiedliwego dla wszystkich; idei budowy państwa, w którym każdy obywatel będzie równo traktowany; idei budowy państwa, które będzie sprawiedliwe dla swoich obywateli, które - jak mówił pan prezydent prof. Lech Kaczyński - będzie umiało bronić słabszych i nie będzie musiało bać się silnych? - mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda dziękował także Jarosławowi Kaczyńskiemu. ?Panie prezesie, dziękuję za to ogromne zaufanie, którym mnie pan obdarzył. To była kwestia także wielkiej politycznej odwagi, żeby w wyborach prezydenckich, tych niezwykle ważnych, dać szansę młodemu człowiekowi (...) który przecież nie był od początku ugrupowania z nim związany" - podkreślił.

Andrzej Duda za zaangażowanie podziękował też szefowej jego kampanii. ?Moi drodzy, mogę dziś śmiało powiedzieć: to był fenomenalny wybór, najlepszy, jakiego mogliśmy dokonać? ? mówił. Podkreślał, że Polska potrzebuje mądrego premiera, wyczulonego na sprawy społeczne, znającego się na gospodarce.

Zapewnił, że jako prezydent będzie chciał reprezentować wszystkich Polaków. ?To zadanie ogromnie trudne, bo przecież w społeczeństwie są różne poglądy, różne idee, różne partie polityczne. Zapewniam, że będę to szanował, że będę szanował to, że jest i lewica i prawica, ale zawsze będę też apelował o jedno - uczciwą politykę" - powiedział.

W konwencji zorganizowanej na warszawskim Torwarze uczestniczyło 5-6 tys. osób. Publiczność żywo reagowała na przemówienia, przerywając je okrzykami: ?Zwyciężymy?, ?Damy radę!?, "Beata!". Zaśpiewano także ?Sto lat!? Jarosławowi Kaczyńskiemu i Andrzejowi Dudzie.

PAP


====================================================================

ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM 2015 -2020

24 maja 2015 23:02

Duda: Obiecuję, że nie będzie to zamknięta prezydentura

Andrzej Duda, Duda prezydentem, wyniki wyborów
Andrzej Duda Telewizja Republika

"Chciałbym, żeby po 5 latach jak najwięcej Polaków mogło mówić, że Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, że nie wyklucza nikogo i że robi wszystko żebyśmy byli wspólnotą" mówił Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Według sondażowych wyników wyborów nowym prezydentem Polski zostanie kandydat PiS Andrzej Duda. Podczas swojego przemówienia podziękował Bronisławowi Komorowskiemu za rywalizację i gratulację, a także Polakom, którzy zagłosowali w dzisiejszych wyborach. "Dziękuję przede wszystkim Polakom, którzy poszli do wyborów i zagłosowali na swojego kandydata. Dziękuję wszystkim, bo wybory są solą demokracji" mówił. Jak dodał, dziękuje, bo wysoka frekwencja wzmacnia demokrację

"Mam nadzieję, że w następnych wyborach będzie nas jeszcze więcej" mówił. Duda podziękował także szefowej swojego sztabu, Beacie Szydło. - Była dobrym duchem tej kampanii - podkreślił, dodając że dziękuję także wszystkim którzy towarzyszyli mu w podróżach Dudabusem. "Którzy niedosypiali i tak wiele włożyli w to, że możemy zmieniać Polskę" mówił.

"Ja głęboko wierzę w to, że jesteśmy w stanie odbudować wspólnotę. Słowa, które mówiłem w kampanii płynęły prosto z mojego serca" mówił Duda. Zwycięzca II tury wyborów prezydenckich przypomniał też wielokrotnie wypowiadane przez siebie słowa, że prezydent jako wybierany przez naród jest zobowiązany mu służyć. "Drzwi pałacu będą zawsze otwarte" mówił. "Obiecuję, że nie będzie to zamknięta prezydentura" dodał. "Chciałbym, żeby po 5 latach jak najwięcej Polaków mogło mówić, że Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, że nie wyklucza nikogo i że robi wszystko żebyśmy byli wspólnotą" mówił.

http://telewizjarepublika.pl/duda-chcialbym-zeby-po-5-latach-prezydentury-polacy-powiedzieli-ze-duda-jest-prezydentem-wszystkich-polakow,20231.html


24 maja 2015 21:04

Late poll: Andrzej Duda nowym prezydentem. Duda: To nie będzie prezydentura zamknięta, obiecuję to

Andrzej Duda, wybory prezydenckie, Duda prezydentem, druga tura wyborów, Exit Poll, Bronisław Komorowski
Andrzej Duda Telewizja Republika

Andrzej Duda będzie nowym prezydentem Polski ? wynika z sondażu late poll Ipsos według którego kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 52 proc. głosów. Na jego kontrkandydata Bronisława Komorowskiego swój głos oddało 48 proc. wyborców.

Według danych sondażowych frekwencja w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 56,1 proc.

Prezydent wszystkich Polaków

- Jestem ogromnie wdzięczny tym,którzy oddali na mnie głos. Dziękuję bardzo - mówił Andrzej Duda, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów. - To nie będzie prezydentura zamknięta, obiecuje to dzisiaj - dodał Duda.

? Chciałbym, żeby po 5 latach jak najwięcej Polaków mogło mówić, że Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, że nie wyklucza nikogo i że robi wszystko żebyśmy byli wspólnotą ? dodał Duda. Czytaj więcej
 PRZEGRANY KOMOROWSKI

2015_05_24_Komorowski_przegrany_final

Trzeba zatrzymać falę nienawiści i agresji

"Dziękuję tym 47 procent, które chciało powstrzymania fali nienawiści i agresji. Trzeba ją zatrzymać" mówił w swoim przemówieniu ustępujący prezydent Bronisław Komorowski.

"Nie udało się tym razem. Tak zdecydowali obywatele Polski wolnej i demokratycznej. Demokracja polega na tym, że wyniki się nie tylko uznaje, ale i szanuje. Gratuluję panu Andrzejowi Dudzie wyniku i życzę mu udanej prezydentury. Życzę dlatego, że dobrze życzę też Polsce" zaczął swoje przemówienie Komorowski. Czytaj więcej

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich zostaną podane przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek wieczorem.WYBORY PREZYDENCKIE 2015

ANDRZEJ DUDA

Duda_Andrzej
Mahatma_Ganghi
APEL WYBORCZY DO KRAKOWSKICH NAFTOWCÓW

Kraków, 7 maja 2015 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy, 

Pisząc te słowa w środowe południe, 7 maja 2015 roku, tuż przed wyborami Prezydenckimi, słuchając ostatniej Konwencji Wyborczej Pana dr Andrzeja Dudy zaczynam mieć nadzieję, że Nasze starania by zachować działalność wiertniczą w Krakowie, nie poszły na marne.

Zawsze marzyłem by utrzymać Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków do dnia wyborów, wyborów prezydenckich a jeszcze lepiej do wyborów do Sejmu RP.

Dlaczego? - Dlatego gdyż jestem pewny, że w Wyborach Prezydenckich zwycięży dr. Andrzej Duda, a w wyborach do Sejmu RP, wreszcie po 8 latach odejdzie do opozycji znienawidzona przez Polski Naród - PO.

Wtedy też będziemy mogli liczyć na zachowanie polskich firm naftowych i dalszych ich rozwój.

Wtedy też, mam nadzieję, nasi Koledzy, którzy znaleźli pracę w firmach zagranicznych, będą mogli wrócić, wbogaceni o kolejne doświadczenia i dalej rozwijać działalność Krakowskiej Nafty.

Może zaproszenie senatorów i posłów Sejmu Rzeczypospolitej Polski do nas i proszenie ich o ratowanie krakowskich "naftowców" - dało jakiś skutek?

Może rozesłanie naszej petycji do ministra Skarbu Państwa W. Karpińskiego do wielu posłów i senatorów oraz do klubów poselskich Semu RP, też dało skutek.

Z Zarządu Exalo Drilling S.A. odszedł najwiękczy wróg Poszukiwań Nafty i Gazu Sp. z o.o. w Krakowie, inżynier Dytko_HenrykHenryk Dytko.

Podobno żalił się on, że nie pożegnano go odpowiednimi honorami. Inżynierowi mechanikowi, absolwentowi Politechniki Poznańskiej, technikowi z Technikum Naftowego w Krośnie, Panu H. Dytko dedykuję w imieniu krakowskich "Naftowców" stare przysłowie ludowe;

Jakie Szczęść Boże, takie Bóg zapłać.

Zauważyłem, że nagle PGNIG mówi, że może rozpocząć działania w Iranie (sic!) bo ma doświadczoną firmę wiertniczą, która jest doceniana na rynkach naftowych w Pakistanie i Kazachstanie.

Ta firma to OGEC_Krakow_small"KRAKOWSKA NAFTA".

Drogie Koleżanki i Koledzy, Krakowcy Naftowcy - Nadzieja umiera ostatnia. Nie załamujcie się, a w nadchodzących wyborach prezydenckich jak i październikowych wyborach do Sejmu RP - poprzyjcie tych, którzy dają szansę POLSKIEMU PRZEMYSŁOWI NAFTOWEMU.

Z Górniczym "Szczęść Boże",

Krzysztof A. Fugiel

Fugiel

Inżynier Wiertnik


­­­
­- Moja prezydentura nie będzie prezydenturą obaw i politycznego kunktatorstwa - powiedział podczas sobotniej (7.02) konwencji inaugurującej kampanię wyborczą kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP Andrzej Duda­.

- Moja prezydentura nie będzie prezydenturą obaw i politycznego kunktatorstwa - powiedział podczas sobotniej (7.02) konwencji inaugurującej kampanię wyborczą kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP Andrzej Duda, obiecując jednocześnie, że będzie dbał o każdą grupę społeczną i zaznaczając, iż będzie kontynuować niedokończone dzieło śp. Lecha Kaczyńskiego.

- Ubiegam się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dlatego, że wierzę w to i jestem głęboko przekonany, że Polsce znów jest potrzebna prezydentura aktywna. Prezydentura, która będzie korzystała z konstytucyjnych możliwości i która będzie realizowała swoje konstytucyjne obowiązki (?) To jest wielki obowiązek prezydenta, obowiązek, który wymaga odwagi - mówił w trakcie swojego wystąpienia Andrzej Duda.

Duda zapewniał, że "pałac prezydencki nie będzie zamknięty", a "prezydent nie będzie siedział pod żyrandolem", gdyż, jak dodał, "mam za dużo energii, by siedzieć w jednym miejscu".

Jako priorytet swojej prezydentury wskazał na zgłoszenie do Sejmu RP projektu cofającego reformę emerytalną i przywracającą tym samym poprzedni wiek emerytalny oraz powołanie przy prezydencie Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta i działania na rzecz odbudowy polskiego przemysłu.

- Prezydent nigdy nie powinien się godzić na podpisanie ustaw, które uderzają w całe społeczeństwo, nigdy nie powinien się godzić na to, by finanse publiczne, budżet ratowany był kosztem najuboższych - dodał.

Jednocześnie zapewniał, że będzie podejmował działania prospołeczne, dzięki którym np. górnicy "nie będą musieli zostawać na dole, ich żony i dzieci nie będą musieli przychodzić pod kopalnie, ludzie na Śląsku nie będą musieli wychodzić na ulice, stoczniowcy nie musieliby płakać za utraconymi miejscami pracy".

- Jeżeli Polacy wybiorą mnie Prezydentem Rzeczypospolitej, będę się pochylał nad każdą grupą społeczną, bo wiem, że taki jest obowiązek prezydenta. Będę walczył o sprawy rolników, będę walczył w obronie polskiej ziemi - mówił.

- Można naprawić Rzeczpospolitą, ale do tego potrzebna jest dobra i uczciwa władza - zaakcentował kandydat PiS, podkreślając, że naprawa Polski może zacząć się już 10 maja 2015 roku: "niech ta data będzie datą historyczną" - powiedział.

Oprócz samego kandydata PiS na Prezydenta RP wystąpili również aktorzy Jerzy Zelnik, Janusz Rewiński, Zofia Romaszewska, najmłodszy Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Wiceprezes PiS Beata Szydło.

Na sali obecni byli m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, rodzice, żona i córka Andrzeja Dudy a także liderzy zjednoczonych z Prawem i Sprawiedliwością partii: Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosław Gowin (Polska Razem).
­
­


niezalezna_pl

Popłoch w sztabie Komorowskiego. Wyciekł tajny sondaż. Duda wygrywa II turę?

Dodano: 03.03.2015 [10:29]

W Platformie Obywatelskiej i sztabie Bronisława Komorowskiego blady strach. Wszystko za sprawą wewnętrznego sondażu sztabu prezydenta, który wskazuje że Komorowski na pewno nie wygra w I turze. Co więcej, nie jest już takie pewne, czy prezydentowi w ogóle uda się wygrać wybory. Okazuje się bowiem, że II turę może wygrać Andrzej Duda.

- Nie jest dobrze, bo II tura to bardziej plebiscyt, a tu mogą być wszyscy przeciw Platformie. Notowania Bronka spadają, a Dudzie rosną i wszystko jest możliwe ? tłumaczy w rozmowie z reporterami "Faktu" członek sztabu Bronisława Komorowskiego, pragnący zachować anonimowość.

Kolejne sondaże potwierdzają, że druga tura w wyborach prezydenckich jest nieunikniona. W ciągu zaledwie miesiąca, różnica między Komorowskim i Dudą stopniała o... 25 punktów procentowych. Choć już od dłuższego czasu Bronisław Komorowski odnotowuje coraz większe spadki słupków poparcia, teraz w jego sztabie zapanowała panika. Wszystko za sprawą nowego, tajnego sondażu zamówionego przez sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Z wewnętrznego sondażu do którego dotarł "Fakt" wynika, że Andrzej Duda może uzyskać 34-35 proc. poparcia w  I turze, a wówczas w II turze rozstrzygające w dużej mierze byłyby głosy wyborców niezdecydowanych. Sztabowcy Komorowskiego już teraz obawiają się w II turze starcia Komorowskiego z koalicją "wszystkich przeciw Platformie".

- Nawet oficjalne sondaże dają Bronkowi poniżej 50 proc. Dudzie rośnie już pod 30 proc. A jest początek marca. Tylko czekać, jak ze strajkami ruszą "Solidarność", OPZZ i inni. Druga tura pewna. Ale jeżeli Bronkowi poparcie spadnie do 43 proc., Duda wyjdzie na 34-35 proc., to wtedy wszystko rozstrzygną niezdecydowani. Oni mogą poprzeć kandydata opozycji - tłumaczy informator "Faktu" ze sztabu Komorowskiego.

Odpowiedzialne za kampanię Bronisława Komorowskiego osoby podkreślają, że największe problemy sprawia "otoczenie prezydenta". Sztabowcy zarzucają Kancelarii Prezydenta "zadzieranie nosa" i otwarcie przyznają, że Komorowski nie ma żadnego pomysłu na kampanię poza tym, że po prostu "będzie".

- Jeżeli ktoś Bronkowi tego wszystkiego nie uświadomi, a odważnych jakoś nie widać, to polegniemy - przewiduje człowiek ze sztabu Komorowskiego.


Stało się nieuniknione. Na kogo Polacy zagłosują? - PiS przed Platformą.

NOWY SONDAŻ

Dodano: 03.03.2015 [16:26]

Na nic zdają się pijarowskie zagrywki i przychylność mainstreamowych mediów. Polacy mają dość obecnie rządzącej ekipy, która coraz chętniej sięga do ich portfeli, a politycy Platformy są bohaterami serialu skandali. Dlatego takiego sondażu należało się spodziewać. Prędzej czy później.

Przełomowy sondaż przeprowadził Millward Brown dla TVN24.

Prawo i Sprawiedliwość jest na czele z poparciem 35 procent, na drugim miejscu Platforma z 34 proc.

W Sejmie jeszcze znalazłyby się 3 partie - SLD (8), KORWiN (6 proc.) oraz PSL (5 proc.)

Reszta ugrupowań (także Twój Ruch) na poziomie jednego (!) procenta.­­Bronisław Komorowski - "Obiecał i Oszukał"


­back