Krzysztof Fugiel
Piątek, 25 Maja 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-05-24
USD 3,6590 -0,28%
EUR 4,2953 -0,20%
CHF 3,6890 -0,32%
GBP 4,9056 +0,04%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
May 7, 2015

APEL WYBORCZY DO KRAKOWSKICH NAFTOWCÓW - KONKLUZJA DO PETYCJI - RATUJ EXALO DRILLING S.A. CENTRUM KRAKÓW PODPISZ PETYCJĘ DO MINISTRA SKARBU W. KARPIŃSKIEGO - 458 OSÓB PODPISAŁO PETYCJĘ !!!

APEL WYBORCZY DO KRAKOWSKICH NAFTOWCÓW

Kraków, 7 maja 2015 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy, 

Pisząc te słowa w środowe południe, 7 maja 2015 roku, tuż przed wyborami Prezydenckimi, słuchając ostatniej Konwencji Wyborczej Pana dr Andrzeja Dudy i zaczynam mieć nadzieję, że Nasze starania by zachować działalność wiertniczą w Krakowie, nie poszły na marne.

Zawsze marzyłem by utrzymać Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków do dnia wyborów, wyborów prezydenckich a jeszcze lepiej do wyborów do Sejmu RP.

Dlaczego? - Dlatego gdyż jestem pewny, że w Wyborach Prezydenckich zwycięży dr. Andrzej Duda, a w wyborach do Sejmu RP, wreszcie po 8 latach odejdzie do opozycji znienawidzona przez Polski Naród - PO.

Wtedy też będziemy mogli liczyć na zachowanie polskich firm naftowych i dalszych ich rozwój.

Wtedy też, mam nadzieję, nasi Koledzy, którzy znaleźli pracę w firmach zagranicznych, będą mogli wrócić, wbogaceni o kolejne doświadczenia i dalej rozwijać działalność Krakowskiej Nafty.

Może zaproszenie senatorów i posłów Sejmu Rzeczypospolitej Polski do nas i proszenie ich o ratowanie krakowskich "naftowców" - dało jakiś skutek?

Może rozesłanie naszej petycji do ministra Skarbu Państwa W. Karpińskiego do wielu posłów i senatorów oraz do klubów poselskich Semu RP, też dało skutek.

Z Zarządu Exalo Drilling S.A. odszedł najwiękczy wróg Poszukiwań Nafty i Gazu Sp. z o.o. w Krakowie, inżynier Dytko_HenrykHenryk Dytko.

Podobno żalił się on, że nie pożegnano go odpowiednimi honorami. Inżynierowi mechanikowi, absolwentowi Politechniki Poznańskiej, technikowi z Technikum Naftowego w Krośnie, Panu H. Dytko dedykuję w imieniu krakowskich "Naftowców" stare przysłowie ludowe;

Jakie Szczęść Boże, takie Bóg zapłać.

Zauważyłem, że nagle PGNIG mówi, że może rozpocząć działania w Iranie (sic!) bo ma doświadczoną firmę wiertniczą, która jest doceniana na rynkach naftowych w Pakistanie i Kazachstanie.

Ta firma to OGEC_Krakow_small"KRAKOWSKA NAFTA".

Drogie Koleżanki i Koledzy, Krakowcy Naftowcy - Nadzieja umiera ostatnia. Nie załamujcie się, a w nadchodzących wyborach prezydenckich jak i październikowych wyborach do Sejmu RP - poprzyjcie tych, którzy dają szansę POLSKIEMU PRZEMYSŁOWI NAFTOWEMU.

Z Górniczym "Szcześć Boże",

Krzysztof A. Fugiel

Fugiel

Inżynier Wiertnik 

RATUJ ­

EXALO DRILLING S.A.

CENTRUM KRAKÓW

PODPISZ PETYCJĘ

DO MINISTRA SKARBU PAŃSTWA

Włodzimierza KARPIŃSKIEGO

Oil_is_ruling_the_World_s 

 
Dlaczego ta sprawa jest istotna

Do kogo kierujesz swoją petycję?

Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński

Czego wymagasz od adresata petycji?

Powstrzymania likwidacji Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków

Czemu to jest istotne?

Od początku 2013 roku toczy się proces ograniczania działalności Exalo Driling S.A. Centrum Kraków.

Exalo Drilling Centrum S.A. Centrum Kraków powstało z firmy Poszukiwania Nafty i Gazu w Krakowie (PNIG Kraków) należącego do Grupy Kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., którego większościowym właścicielem jest Skarb Państwa.

Najpierw usunięto trzech Prezesów Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków, a na ich miejsce wprowadzono osoby spoza Krakowa.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Zarząd Exalo Drilling S.A. znajdujący się w Pile systematycznie doprowadza do zlikwidowania Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków poprzez mało skuteczne pozyskiwanie nowych kontraktów wiertniczych w kraju a szczególnie zagranicą.

Odpowiedzialne za to Działy Sprzedaży jak i Operacji oraz kierujący nimi Dyrektorzy na zawarli żadnych kontraktów w minionych dwóch latach.

PNIG Kraków specjalizowało się w wierceniach zagranicznych pracując w takich krajach jak: Słowacja, Czechy, Ukraina, Dania, Rosja, Kazachstan, Pakistan, Indie, Mozambik, Uganda, Etiopia.

Obecnie Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków pracuje jedynie na Ukrainie, w Pakistanie i Kazachstanie, a kontynuacja pracy tam zawdzięcza jedynie akwizycji dokonanej przez własnych pracowników (Country Managers).

Pomimo posiadania i stosowania w Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków w pełni działającego systemu ewidencji finansowo - materiałowej SAP, zatrudniono nowych niewyszkolonych pracowników w Centrum Piła i tam przeniesiono Dział Księgowości.

Jednocześnie w Exalo Drilling S.A. podjęto proces zwolnień grupowych pracowników.

Chciałbym zwrócić uwagę, że wyszkolenie fachowca w tej dziedzinie wymaga ukończenia technikum bądź ukierunkowanych studiów, a potem uzyskanie przez niego uprawnień do wykonywania bądź nadzoru prac wiertniczych w Zakładach Ruchu Górniczego. Uprawnienia te nadawane są przez Urzędy Górnicze i wymagają wieloletniej (10 letniej) praktyki zawodowej.

"Nafta" Krakowska (PNIG Kraków) posiadała Serwis Wierceń Kierunkowych, który od 1991 roku prowadził wiercenia kierunkowe w całej Polsce. Obecnie jest w Krakowie grupa doskonałych specjalistów, którzy prowadzą wiercenia kierunkowe i wiercenia poziome w głębokich otworach naftowych (do 4 500 metrów).

Posiadany przez nich sprzęt: silniki wgłębne (Downhole Motors), aparatura MWD (Measure While Drilling), obciążniki niemagnetyczne (NMDC), specjalistyczne oprogramowanie komputerowe pozwalające na projektowanie i realizowanie wierceń kierunkowych i poziomych, urządzenia warsztatowe do obsługi i napraw sprzętu są warte około 10 milionów złotych. Ten cały sprzęt ma być zabrany do Piły, a wszyscy specjaliści (Directional Drillers, MWD Operators) wyszkoleni na zagranicznych kursach, posiadający wiedzę i kwalifikacje na światowym poziomie muszą szukać sobie pracy na świecie, a nie w Polsce.

W Centrum Kraków zlikwidowano działalność Ośrodka Ruchowo Szkoleniowego w Sieradzy koło Tarnowa. W Ośrodku tym oprócz działalności ruchowej prowadzone były szkolenia/ praktyki dla studentów jedynego w Polsce Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu, Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, oraz szkolenia uczniów Techników Naftowych z Krakowa i Krosna.

Zlikwidowano Magazyny i Bazę Rurowo Narzędziową w Krakowie, a teren przeznaczono do sprzedaży. Jednocześnie zabroniono wykonywać jakichkolwiek napraw w znajdujących się w Krakowie specjalistycznych Warsztatach Mechanicznych. Wszystkie te naprawy mają być wykonywane w warsztatach w Pile.

Obecnie w Exalo Drilling S.A. trwa proces zwolnień grupowych, wręczane są wypowiedzenia warunków pracy polegające bądź to na obniżaniu stawek podstawowych bądź wypowiedzenia końcowe rozwiązujące stosunek pracy.

W całym Exalo Drilling S.A. przewiduje się zwolnienie około 300 osób.

Obniżanie stawek zawiera się w zakresie od 12 do 20 %. Jednocześnie stosuje się też przenoszenie z obecnych miejsc pracy w teren lub do Piły nie zapewniając ekwiwalentu za wynajmowanie mieszkania bądź diet delegacyjnych.

Absolwenci jedynego Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu są zatrudniani w terenie na stanowiskach pracowników "fizycznych" za skandalicznie niską stawkę 1 200 - 1 300 zł.

Podejmowane są kolejne próby sprzedaży Biurowca "Nafta" znajdującego się w Krakowie przy ul. Lubicz 25.

Wszystkie te działania mają na celu zlikwidowanie działalności "Krakowskiej Nafty", która posiada 65 letnią tradycję w poszukiwaniach złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce i zagranicą.

Biorąc pod uwagę obecne walki na Ukrainie możemy liczyć się z możliwością braku, bądź znacznym ograniczeniem dostaw gazu ziemnego z Republiki Rosyjskiej, dlatego też wydaje nam się szalenie nierozważnym działaniem, likwidowanie polskich firm poszukiwawczych w takim czasie.

Prosimy Pana Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego o pilne podjęcie stosownych kroków mających na celu wstrzymanie likwidacji a wręcz zaktywizowania działalności poszukiwawczej ropy naftowej i gazu ziemnego w celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

====================================================================

The State Treasury Minister Włodzimierz Karpiński: Refrain liquidation of Exalo Drilling SA Centre Krakow

Why is this issue important To whom to target your petition?

The State Treasury Minister Włodzimierz Karpiński

What do you require from the recipient petition?

Stop the liquidation Exalo Drilling SA Centre Krakow

Why is it important?

Since early 2013 pending the process of limiting the activities Exalo Driling SA Center Krakow. Exalo Drilling SA Center Krakow was established from the Company Oil and Gas Exploration Krakow Ltd. (OGEC Krakow) belonging to the Group's Polish Oil and Gas Company, whose majority shareholder is the State Treasury. Over the past two years, the Management Exalo Drilling SA located in Pila systematically adjusted to eliminate Exalo Drilling SA Center Krakow by ineffective acquisition of new drilling contracts in the country and especially abroad.

First, removed three Presidents of Exalo Drilling SA Center Krakow, and put on their place persons from outside of Krakow.

Responsible for a Sales Departments and Operations and directing them to the Directors have entered into any contracts in the past two years.

OGEC Krakow specialized in drilling working abroad in countries such as Slovakia, the Czech Republic, Ukraine, Denmark, Russia, Kazakhstan, Pakistan, India, Mozambique, Uganda, Ethiopia. Currently Exalo Drilling SA Center Kraków works only in Ukraine, Pakistan and Kazakhstan, and continued working there only thanks to acquisitions made by its own employees (Country Managers).

Despite the possession and use in Exalo Drilling SA Center Krakow fully operational financial and material accounting system - SAP, hired new untrained staff at the Piła Center and there Accounting Department was moved.

At the same time Exalo Drilling SA taken layoffs of employees. I would like to note that training skilled in the art requires the completion of technical or targeted studies and then provide entitlement to exercise or supervision of the work of drilling according to the regulations of Mining Companies.

These permissions are granted by the Mining Offices and require long-term (10 year) practice.

"Nafta" Krakow (Cracow OGEC) Directional Drilling Services had that since 1991, conducted directional drilling in Poland. There currently are in Krakow group of excellent professionals who conduct drilling directional and horizontal of deep oil wells (up to 4 500 meters).

Owned by them equipment: downhole motors, MWD systems (Measure While Drilling), non-magnetic drill collars (NMDC), specialized software which enable design and executing of directional and horizontal drilling, workshop equipment for service and repair are worth 10 million polish zlotys, about. The whole equipment want to to be taken to Pila, and all the specialists (Directional Drillers, MWD Operators) trained at foreign courses, world class with their knowledge and skills have to look for a job in the world, but not in Poland.

The Centre Krakow liquidated activities of Operations and Training Centre in Sieradzy near Tarnow. In the Centre the addition of operational activity were carried out training / internships for students of only one in Poland Departments of Drilling, Oil and Gas, University of Mining - Metallurgy in Krakow, and training pupils Petroleum Technicians from Krakow and Krosno.

Cancelled the Warehouse and Base of Tubulars and Tools in Krakow, and the area is devoted to the sale.

At the same time it was forbidden to carry out any repairs that are specialized in Krakow Mechanical Workshop. All of these repairs are to be carried out in workshops in Pila.

Currently Exalo Drilling S.A. is under the process of collective redundancies are given to terminate the operation involving either at lowering rates of primary or final notice terminating the employment relationship. The range of that reductions are in the range of 12 to 20%.

At the same time apply a transfer from the current job area to field or to Piła without providing equivalent for renting an apartment or a daily allowances.

In Exalo Drilling SA 300 employees will become dismissed workers.

Graduates of the only Faculty of Drilling, Oil and Gas AGH are employed in the field as "casual" workers for scandalously monthly low rate of 1200 - 1300 PLN (400 $).

Efforts are further attempts to sell Office Building "Nafta" located at Lubicz str. 25, Kraków.

All these activities are aimed at eliminating business "Cracow Oil Company", which has 65 years of experience in exploration of oil and natural gas in Poland and abroad.

Given the current struggle in Ukraine can expect the possibility of a lack of, or a significant reduction in the supply of natural gas from the Russian Republic, which is why it seems to us extremely reckless operation, elimination of Polish companies prospecting in time.

Please Mr. Minister to urgently take appropriate steps to suspend liquidation and even activate the exploration activities of oil and natural gas in order to ensure energy security for Poland.Opublikowane Sierpień 29, 2014
Kliknij, aby skopiować:

 

 Wow -- 450 sygnatariuszy -- gratulacje! Tak trzymaj, kontynuuj pracę nad Minister Skarbu Państwa

Włodzimierz Karpiński:

Powstrzymania likwidacji Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków!

Jej siła rośnie z każdym nowym podpisem.

Skorzystaj z porad by spotęgować jej siłę: http://www.avaaz.org/pl/petition/how_to_promote_your_petition/ Jeśli cały czas nie dopracowałeś/aś strony petycji

(dodając zdjęcia, adresy email, etc.),

zrób to teraz -- to jeden z najważniejszych elementów kampanii: http://www.avaaz.org/pl/petition/

Minister_Skarbu_Panstwa_Wlodzimierz_Karpinski_

Powstrzymania_likwidacji_Exalo_Drilling_SA_Centrum_Krakow/ Dziękujemy, Zespół Petycji Obywatelskich Avaaz
PIS

Szanowne Panie i Panowie Posłowie VI Kadencji Klubu Parlamentarnego PIS,

Przesyłam Panom Petycję do Ministra Skarbu Włodzimierza Karpińskiego w sprawie zaniechania likwidacji Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków.

http://www.avaaz.org/pl/petition/Minister_Skarbu_Panstwa_Wlodzimierz_Karpinski_Powstrzymania_likwidacji_Exalo_Drilling_SA_Centrum_Krakow/?cZUYkib

Celem jest ratowanie firmy Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków jak i całej grupy Exalo Drilling S.A. firmy córki PGNIG S.A. by zapewnić większą niezależność energetyczną Polski.

W załączonej petycji jest opisana dokładnie cała historia niszczenia firmy sektora naftowego mającej, 60 - letnią tradycję odkrywania i udostępniania złóż gazu ziemniego i ropy naftowej w Polsce i na Świecie.

Liczę na zaangażowanie się Pań i Panów Posłów w powyższy problem.

Proszę nie wahać się o kontakt w razie jakichkolwiek pytań.

Z górniczym Szczęść Boże,

Krzysztof A. Fugiel
30-042 Kraków, Zbrojów 8/8

Mob.: +48 691 862 826
Skype: fugiel_krzysztof

www.chrisfugiel.pl

www.foto.chrisfugiel.pl

2014_09_16_Petycja_do_Ministra_Skarbu_Panstwa

 

2014_09_02_Petycja_do_Wlodzimierza_Karpinskiego_det 

 

2014_09_04_Petycja_do_Wlodzimierza_Karpinskiego_det 

 

2014_09_05_Petycja_do_Wlodzimierza_Karpinskiego_det


2014_09_06_Petycja_do_Ministra_Skarbu_Panstwa
Krzysztof
Poland, Kraków

Użyłem Avaz.org by stworzyć list do ministra skarbu państwa Włodzimierza Karpińskiego. Chciałem uratować firmę wiertniczą (naftową) o 60 - letniej tradycji Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków. Firmę, której działalność była znana w wielu krajach Bliskiego Wschodu (Pakistan, Indie, Syria, Irak), Azji (Kazachstan, Sachalin - Federacja Rosyjska), Afryki (Ghana, Mozambik, Uganda) i Europy (Polska, Ukraina, Czechy, Słowacja).

Udało mi się zebrać 456 podpisów popierających mój Apel. Niestety, nie udało się uratować firmy, pogrąża się w niebycie.

Ale dziękuję Wam wszystkim, którzy mnie poparli.

Ostatnie serca

  • Krzysztof, Poland
  • anetta, Poland

  • Jadwiga Ozdoba, Poland

https://secure.avaaz.org/pl/20mm_story_page/?story_id=16571ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA SKARBU PAŃSTWA