Krzysztof Fugiel
Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku. Dzisiaj są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.



Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-02-15
USD 3,8326 -0,49%
EUR 4,3243 -0,35%
CHF 3,8081 -0,26%
GBP 4,9104 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small



­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­ ­
Feb 14, 2018

MAE: podaż ropy będzie w tym roku rosła szybciej niż popyt

Autor: wnp.pl (PA) | 13-02-2018 18:02 | aktualizacja: 13-02-2018 18:26
wnp

W 2018 roku szybko rosnące wydobycie ropy w krajach spoza OPEC, przede wszystkim w USA, może charakteryzować się wyższą dynamiką niż globalny popyt na ten surowiec - ocenia iea Międzynarodowa Agencja Energetyczna   (MAE).

Międzynarodowa Agencja Energetyczna podwyższyła prognozy globalnego wzrostu popytu na ropę w 2018 roku do 1,4 mln baryłek dziennie.

Jednocześnie jednak Agencja zakłada, że wzrost wydobycia w samych tylko Stanach Zjednoczonych może być w tym roku wyższy od globalnego wzrostu zapotrzebowania na ten surowiec.

To sprawia, że zbilansowanie rynku, które w ostatnich miesiącach postępowało bardzo szybko, znów staje pod znakiem zapytania.

Pirs_naftowy

Wzrost produkcji ropy w USA może być w tym roku wyższy niż wzrost popytu na ten surowiec na całym świecie

Fot. Shutterstock

MAE potwierdziła w najnowszym comiesięcznym raporcie Oil Market Report swoje prognozy dotyczące wzrostu popytu na ropę w 2017 roku, na wysokim poziomie 1,6 mln baryłek dziennie (mb/d). Z kolei na 2018 roku Agencja nawet podwyższyła swoją prognozę do 1,4 mb/d, dzięki bardziej pozytywnym perspektywom globalnej gospodarki w ocenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wcześniej eksperci spodziewali się, że znacząca podwyżka cen ropy w drugiej połowie 2017 roku zdusi nieco wzrost popytu i do pewnego stopnia tak się dzieje, ale wpływ wyższych cen został częściowo zamortyzowany przez spadek kursu dolara.

Czytaj również MAE - wciąż daleko do końca ery ropy naftowej.

Autorzy raportu MAE nie mają wątpliwości, że silny wzrost popytu w 2017 roku, w połączeniu z niewielkim wzrostem produkcji przez OPEC i cięciami wydobycia głównych producentów, przyczyniły się do niespotykanie gwałtownego spadku zapasów ropy w krajach OECD. Rok temu znajdowały się one na poziomie 264 mln baryłek powyżej pięcioletniej średniej, a obecnie już tylko 52 mln baryłek powyżej tej średniej. Wprawdzie kraje OECD to nie cały świat, ale właśnie poziom zapasów OECS uznali uczestnicy porozumienia o cięciach wydobycia za wskaźnik postępu ich inicjatywy. Przy tak znaczącym spadku sukces porozumienia wydaje się na wyciągnięcie ręki. MAE przestrzega jednak, że wcale nie musi to być takie oczywiste: wzrost cen ropy ostatnio zahamował i tak samo może być ze spadkiem poziomu zapasów, przynajmniej w pierwszych miesiącach roku.

Czytaj także MAE podwyższa prognozy produkcji i obniża wzrostu popytu na ropę.

W ocenie Agencji głównym czynnikiem jest tu amerykańska produkcja ropy, która tylko w ciągu trzech miesięcy do listopada 2017 r. wzrosła o blisko 850 tys. baryłek dziennie i wkrótce wyprzedzi Arabię Saudyjską. Do końca obecnego roku USA mogą też wyprzedzić Rosję, stając się największym producentem ropy na świecie. Eksperci MAE są zdania, że sytuacja przypomina tę z początku obecnej dekady, gdy amerykańscy producenci również gwałtownie zdobywali udziały w rynku kosztem OPEC. Obecnie, po tym jak dramatycznie ograniczyli koszty, amerykańscy producenci cieszą się kolejną falą wzrostów. Są one na tyle znaczące, że wzrost produkcji w 2018 w samych USA może przewyższyć globalny wzrost popytu na ropę.

Według MAE tym razem nie chodzi jednak wyłącznie o produkcję, ale także o zmianę szlaków handlowych. Niedawno media informowały o dostawie kondensatu z USA do? Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jeszcze kilka lat temu byłoby to absolutnie nie do pomyślenia.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018



back