Krzysztof Fugiel
Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-04-23
USD 3,4156 +0,81%
EUR 4,1802 +0,19%
CHF 3,4950 +0,35%
GBP 4,7790 +0,27%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl

PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Dec 16, 2017

Związkowcy PKN Orlen z niepokojem o sprzedaży aktywów koncernu

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz) | 14-12-2017 15:16 | aktualizacja: 14-12-2017 16:10

wnp

Związki zawodowe działające w PKN Orlen z dużym niepokojem zareagowały na informację o przyjęciu ?polityki rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym?, która zobowiązuje płocki koncern do sprzedaży części posiadanych aktywów logistycznych na rzecz PERN i Gaz-Systemu.

Związkowcy PKN Orlen chcą spotkania z zarządem w sprawie konieczności sprzedaży przez płocki koncern niektórych aktywów logistycznych, w tym spółki IKS Solino i bazy magazynowej w Mościskach.

Ich zdaniem pilnych odpowiedzi wymagają kwestie społeczne związane z ewentualnymi transakcjami.

Strona społeczna koncernu przestrzega także przed ingerowaniem przez państwo w działalność spółki giełdowej.

Związkowcy Orlenu obawiają się o przyszłość m.in. pracowników IKS Solino.

Solino

Fot. mat. prasowe

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętym niedawno przez rząd dokumentem proces ?uporządkowania? aktywów logistycznych na rynku naftowo-paliwowym przewiduje, że w ciągu 12 miesięcy PKN Orlen powinien sprzedać posiadane akcje Inowrocławskich Kopalni Soli Solino oraz Kopalni Soli Lubień na rzecz spółki Gaz-System, która ma przejąć odpowiedzialność za skoordynowanie działań dotyczących gospodarki solankowej w Polsce, natomiast rurociągi Żurawieniec - Podziemny Magazyn Ropy i Paliw Góra i PMRiP Góra -Wielowieś oraz bazę paliwową w Mościskach na rzecz PERN, który ma być wiodącym podmiotem, jeśli chodzi o transport rurociągowy oraz magazynowanie ropy i paliw.

Czytaj więcej w tekście Rząd chce, by PERN wybudował drugą nitkę rurociągu Płock-Gdańsk.

- Nasze wątpliwości budzą przede wszystkim kwestie społeczne, przecież w Solino czy bazie w Mościskach pracują ludzie zatrudnieni obecnie w grupie kapitałowej Orlen, w tym drugim przypadku przez samą spółkę PKN Orlen, częściowo członkowie związków zawodowych, na dzisiaj nie wiemy nic na temat tego, jaka miałaby być ich przyszłość - mówi Mariusz Konopiński, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ) w grupie kapitałowej PKN Orlen.

W związku z tym cztery organizacje związkowe (oprócz MBZZ także Solidarność, Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników PKN Orlen i Grupy Kapitałowej) skierowały do prezesa PKN Orlen Wojciecha Jasińskiego pismo z prośbą o zorganizowanie pilnego spotkania w tej sprawie.

- Po drugie nie za bardzo podoba nam się taka ingerencja państwa w strategię spółki giełdowej, w której Skarb Państwa jest tylko mniejszościowym akcjonariuszem. Trochę to przypomina ręczne sterowanie gospodarką z czasów słusznie minionych - argumentuje Mariusz Konopiński.

Według niego sprzedaż wskazanych aktywów przez Orlen nie byłaby decyzją stricte biznesową, a realizacją decyzji podjętej w zaciszu politycznych gabinetów. - A co, jeśli za jakiś czas ze strony rządu pojawią się kolejne tego rodzaju polecenia? - pyta wiceprzewodniczący MBZZ.

?Plany ingerencji rządu w działalność prywatnej firmy, jaką jest PKN Orlen, zmierzające do wyprzedaży jej majątku, budzą u nas związkowców, pracowników i akcjonariuszy duży niepokój w kontekście dalszego funkcjonowania i decyzji podejmowanych w koncernie? - czytamy w liście strony społecznej.

Mariusz Konopiński zastrzega, że związkowcy nie mają w tej sprawie pretensji do zarządu Orlenu, liczą jedynie na to, że na spotkaniu uzyskają odpowiedzi na pytanie o interes ekonomiczny i społeczny planowanej sprzedaży aktywów oraz przyszłość zainteresowanych pracowników.

- Dla przykładu na terenie bazy magazynowej w Mościskach znajduje się również terminal, przy pomocy którego spółka prowadzi działalność operacyjną, handluje paliwami. Pozbywanie się go razem z bazą wydaje się bezsensowne, a znajduje się on w tej samej lokalizacji - mówi Mariusz Konopiński.

Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017back