Krzysztof Fugiel
Środa, 24 Października 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Arety, Marty, Marcina
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-10-23
USD 3,7485 +0,57%
EUR 4,2984 +0,14%
CHF 3,7667 +0,75%
GBP 4,8704 +0,13%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

Wassermann-Małgorzata-głosuj-120-pix_1 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Apr 8, 2017

Zauważalne są efekty walki z nieuczciwymi sprzedawcami energii i gazu

Autor: WNP.PL (DARIUSZ CIEPIELA) | 06-04-2017 06:52


wnp

Widać, że organy państwa i stowarzyszenia branżowe zauważyły problem nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, i prawdopodobnie będą próbowały go rozwiązać ? mówi wnp.pl Adam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego w Gaspol Energy.

Z danych Urzędu Regulacji Energii (URE) wynika, że maleje liczba zmian sprzedawcy energii. Czy tę tendencję uda się powstrzymać?

- Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Jeżeli chodzi o odbiorców komercyjnych trend jest tu niezmienny ? liczba zmian sprzedawcy nadal rośnie. Ten wzrostowy trend będzie się utrzymywał. Dla tej grupy odbiorców zmiana sprzedawcy energii jest najbardziej opłacalna i będą zmieniali sprzedawcę oczekując lepszej obsługi i niższych cen. Załamanie trendu nastąpiło w przypadku odbiorców domowych i sądzę, że ta sytuacja nie zmieni się dopóki taryfy na sprzedaż energii odbiorcom końcowym będą utrzymywane na bardzo niskim poziomie względem cen hurtowych.

Niskie poziomy taryfowe oznaczają relatywnie niewielkie korzyści ze zmiany sprzedawcy energii - mówi Adam Banaszak z Gaspol Energy.

Banaszak_Adam

Fot. mat. pras.

Niskie poziomy taryfowe oznaczają relatywnie niewielkie korzyści ze zmiany sprzedawcy energii. Dla klienta w gospodarstwie domowym to oszczędność na poziomie 100-150 zł rocznie. Dla wielu osób nie są to kwoty skłaniające do zmiany sprzedawcy, chyba, że ktoś korzysta również z gazu ziemnego, wtedy kupując oba nośniki energii zaoszczędzić można ok. 400 zł rocznie. Jednocześnie coraz więcej ludzi jest świadomych tego, że jeżeli ktoś obiecuje im oszczędności rzędu 500 czy 700 zł rocznie, to gdzieś musi kryć się haczyk.

Czy problem nieuczciwych sprzedawców jest znaczący na rynku energii?

- To jest problem dla wszystkich uczciwych graczy na tym rynku. Klienci boją się zmieniać sprzedawcę energii i gazu, ponieważ nie rozumieją w pełni treści umów, które mają podpisać. Na rynku była, i nadal jest, całkiem spora grupa sprzedawców stosujących nieuczciwe praktyki. Te firmy zepsuły świadomość klientów, że zmiana sprzedawcy energii lub gazu jest korzystna, jeśli wybierze się wiarygodnego dostawcę.

Nieuczciwe firmy nie informują klientów o wszystkich warunkach umów. Sprzedawcy mówią, że klienci w pierwszym roku zaoszczędzą na zakupie energii np. 10 proc., ale już nie dodają, że przez kolejne dwa lata trwania umowy cena energii lub gazu będzie zdecydowanie wyższa. Te nieprawidłowości często wynikają z tego, że firmy są bardzo mocno nastawione na ekspansję i współpracują z zewnętrznymi firmami i pośrednikami handlowymi, których nie są w stanie kontrolować.

Jak Pan ocenia reakcję urzędów na działania nieuczciwych sprzedawców?

- Z pewnością Urząd Regulacji Energetyki i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów mogłyby się bardziej wykazać w identyfikacji firm stosujących nieuczciwe praktyki, chociaż w ostatnim czasie da się zauważyć większe zainteresowanie tą sprawą. W styczniu 2017 r. URE podjął kroki w celu ochrony zbiorowych interesów klientów firmy Energetyczne Centrum. Z kolei UOKiK w marcu br. nałożył karę w wysokości ok. 10 mln złotych na firmę Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO) za stosowanie nieuczciwych praktyk i wprowadzanie klientów w błąd. Pozytywne sygnały płyną także ze środowiska energetycznego.

W czerwcu 2016 roku Towarzystwo Obrotu Energią zawiesiło firmie Multimedia Polska Energia prawo do posługiwania się znakiem ?certyfikowanego sprzedawcy energii? na czas postępowania wyjaśniającego, gdyż UOKiK rozpoczął wobec spółki postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia praw konsumentów. Widać więc, że organy państwa i stowarzyszenia branżowe zauważyły ten problem i prawdopodobnie będą próbowały go rozwiązać.

Rozmawiał: Dariusz Ciepiela


Materiał z portalu www.wnp.pl. - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017back