Krzysztof Fugiel
Piątek, 16 Listopada 2018 roku. Dzisiaj są imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Flash Player

­­­­­­­­

­7 Cudownych Ocaleń pułkownika Woj­ska Polskiego w stanie spoczy­nku Antoniego Fugla.

Więcej na ­

youtube_logo

 

 

 

Materiały o walce

Antoniego Fugla w AK

przekazałem do:

Muzeum_AK_w_Krakowie 

Oil_is_ruling_the_World__250_px 

RATUJ EXALO CENTRUM KRAKÓW

­­

­­­­­Linkedin_250_px

­ ­

===========================

Flag Counter­­

­Mahatma_Ganghi

 

 

 

 

 

Herb_Pobog
­

 

 

 

 

 

­

 

Utwórz swoją wizytówkę  

Fugiel_animation

­­­ anima_pilsudski_fugiel_trans

Witam  na FORUM  KRZYSZTOFA A. FUGLA. W FORUM są następujące tematy które poruszam:

Współczesny Przemysł Naftowy
Health, Safety, Envinroment
Historia Nafty
O Świecie
Nie tylko Szkiełko i Oko
O Krakowie­
Foto

Zamieszczane tu materiały są prywatnymi tekstami i opiniami Autora FORUM z którymi można się nie zgadzać, jednakże Autor uważa je za swoje i niezmienne, aż do czasu poznania nowych faktów.

W przypadku innych artykułów, bądź notatek, Autor FORUM nie bierze odpowiedzialności za ich treść, jednakże zawsze są  zamieszczane dane osobowe Autora tekstu bądź dane źródłowe tekstu.

Wszelkie uwagi i propozycje tematyczne dotyczące FORU­M proszę przesyłać do mnie E-mailem ( patrz niżej ), lub wpisać swój komentarz ­na podstronie Księga.Szukaj

Loading

Kontakt

chrisfugiel [at] hotmail.com

Imię i Nazwisko

E-mail

Treść

BELOW CHOOSE THE LANGUAGE TO TRANSLATE THE FORUM PAGES TO ANY OF 22 OTHER LANGUAGES !

© meteogroup.pl

Cena_Akcji­

­PGNIG notowania

logo_PGNIG

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-11-15
USD 3,8074 -0,10%
EUR 4,2970 +0,04%
CHF 3,7814 +0,18%
GBP 4,8686 -1,49%
Wspierane przez Money.pl

­
­­ Protected by Copyscape Plagiarism Check

Imatag_logo_120_pix­

­­KRZYSZTOF A. FUGIEL FORUM

Wypromuj również swoją stronę­

­

SPE.Poland_web

SITPNiG_logo_V_small­­­WNiG_120px

IPCC_logo_120px

Rat

 

  Polska_Walczaca_szara_GIF_animated_OK

 

 

 

Wassermann-Małgorzata-głosuj-120-pix_1 

prezydent_pl_120_px 

LechKaczynski_org 

Lech_Kaczynski_pl 

Telewizja_Republika

 

 

PodziemnaTV 

Niezalezna_pl­


Niepoprawni_pl


PCh24_pl

­

Akademia_Geopolityki

Poland_Current_Events_120_px

Robert_Brzoza_120_pix

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne­


­

­
Jun 6, 2017

Lidl powiększa sieć stacji szybkiego ładowania elektrycznych aut w Polsce - Lidl uruchamia punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Autor: Bartłomiej Derski,wnp.pl

Lidl_logo
wnp

Lidl powiększa sieć stacji szybkiego ładowania elektrycznych aut w Polsce

AUTOR: WNP.PL (PIM) |     06-06-2017 13:00

Trzy stacje do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w technologii prądu stałego (DC) dostarczyła w tym roku sieci Lidl Polska firma ABB. Lidl zamówił także autorską aplikację ABB, wykorzystującą możliwości nowej, cyfrowej platformy ABB AbilityTM. Aplikacja pozwoli na monitorowanie oraz zarządzanie siecią własnych stacji, których Lidl na terenie Polski posiada już cztery.

Od ponad roku w wielu krajach Europy, a od kilku miesięcy także w Polsce spółki Lidla inwestują w technologię elektromobilności. Pierwsza z ładowarek zainstalowanych w Polsce stanęła w Poznaniu, a trzy kolejne, dostarczone w ramach ostatnich zamówień, w sklepach w Warszawie - na ulicach Modlińskiej i Puławskiej - a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim. W każdej z lokalizacji zamontowano ten sam model stacji do ładowania: Terra 53 CJG.

DC_Stacja_ladowania_samochodow

Fot. mat. pras.

Ta stacja montowana jest przy sklepach Lidla w Europie: ponad 100 stacji szybkiego ładowania jest dostępnych w placówkach sieci w Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech. Ma też trafić do kolejnych.

Rynek samochodów elektrycznych cały czas się rozwija. W minionym roku w Europie sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła o ponad 40 proc. w stosunku do roku 2015. Pozytywny trend ma się utrzymać i klientów przyjeżdżających na zakupy e-autem będzie przybywać.

" Lidl wyznacza dla branży retail dobry kierunek. Ładowanie pojazdów elektrycznych przy sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach i biurach będzie zyskiwało na popularności. W czasie, w którym robimy zakupy czy odbywamy spotkania, mamy możliwość doładowania samochodu. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, ze moce stacji muszą być coraz większe, by ładowanie trwało odpowiednio krótko i czas spędzany przy stacji był dopasowany do potrzeb klientów " tłumaczy Wojciech Dziwisz z ABB, odpowiedzialny za rozwój biznesu elektromobilności.

" W Lidl Polska działamy w sposób zrównoważony, opierając się na przyjętej przez nas strategii CSR. Sklepy naszej sieci wyposażone są w wiele proekologicznych rozwiązań, m.in. odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, rekuperację, gruntowe pompy ciepła, oświetlenie LED oraz duże przeszklenia pozwalające na optymalizację wykorzystania światła dziennego. Ostatnio poszliśmy o krok dalej. Sześćsetny sklep Lidla w Polsce, który powstał w Poznaniu, wyposażyliśmy dodatkowo w ogniwa fotowoltaiczne pozwalające na pozyskanie prądu z energii słonecznej. Powstał też tu wspomniany punkt ładowania samochodów elektrycznych i stacja rowerowa zintegrowana z infrastrukturą miejską " mówi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Dostarczone przez ABB systemy do ładowania zgodne są z trzema międzynarodowymi standardami ładowania - prądem stałym, pojazdów produkcji japońskiej (CHAdeMO), a także pojazdów produkcji amerykańskiej i niemieckiej (CCS Combo 2) oraz ładowania prądem przemiennym (standard Typ 2). Stacje są więc przystosowane do obsługi wszystkich marek samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. ABB do tej pory na całym świecie sprzedała ponad 5000 punktów zasilania DC (prądem stałym).

Obecnie na rynku wykorzystywane są dwie technologie ładowania samochodów elektrycznych - prądem przemiennym i stałym. Prąd przemienny pozwala ładować auta w zależności od mocy ładowarki wbudowanej w pojeździe. I tak, aktualnie oferowane pojazdy z ładowarkami o mocy 3,6 kW ładują się ok. 10 godzin, przy mocy 7,2 kW to ok. 5 godzin, aż do maksymalnych 22 kW (około godziny). Ładowanie prądem stałym to nowsza technologia dostępna praktycznie dla wszystkich samochodów elektrycznych, która pozwala uzupełnić baterię od 0 do 80 procent już w pół godziny. Ostatnia faza ładowania, ze względu na ograniczenia technologiczne baterii i ich nagrzewanie się, odbywa się przy poborze mniejszej mocy.

Istotnym elementem zamówienia dla Lidla są usługi komunikacji i system do zarządzania stacjami "Drive Care". Dzięki wykupionej aplikacji, Lidl będzie miał możliwość stałego monitorowania parametrów swoich punktów ładowania, m.in. zużywanej przez nie energii elektrycznej, czy raportowania statystyk w dowolnym przedziale czasu lub/ i w podziale na użytkowników.

" Stacje ABB są standardowo podłączane do platformy w chmurze, co pozwala nam na zbieranie danych technicznych w czasie rzeczywistym oraz zdalne wykonywanie diagnostyki urządzeń. To umożliwia właściwe planowanie przeglądów i napraw w celu wyeliminowania możliwości wystąpienia usterki lub wprowadzania działań naprawczych w najkrótszym możliwym czasie. Znacząco usprawnia to proces oraz ogranicza koszty utrzymania i serwisowania stacji, a właśnie niezawodność i możliwość szybkiego przywrócenia stacji do działania jest kluczem do sukcesu na tym rynku " dodaje Wojciech Dziwisz.

Wszystkie procesy zbierania i przetwarzania danych ze stacji są elementem nowej, innowacyjnej oferty ABB AbilityTM. To globalna cyfrowa platforma w chmurze oparta o narzędzie Microsoft Azure, która na bieżąco przelicza i analizuje dane spływające z podłączonych do sieci urządzeń. W sumie ABB AbilityTM obejmuje ponad 180 rozwiązań i usług.

Materiał z portalu www.wnp.pl.  Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017

­ wysokie_napiecie­

Lidl uruchamia punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Pierwsze dwa punkty ładowania aut elektrycznych zostaną uruchomione w czwartek, wraz z sześćsetnym sklepem Lidla w Polsce. Sam obiekt będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi i ogrzewany geotermią wspieraną rekuperacją. Darmowe punkty ładowania uruchamiają też inne sieci sklepów.

Lidl otworzy swój 600. sklep jutro, 20 października, w Poznaniu. Placówka została wybudowana według nowego projektu i z wykorzystaniem nowych rozwiązań ? w tym stacji z dwoma miejscami do ładowania aut o napędzie elektrycznym.

Stacja będzie nieodpłatna, dostępna dla naszych klientów w godzinach otwarcia placówki. Jest to urządzenie uniwersalne, które może naładować baterie różnych typów samochodów elektrycznych. Dodatkowo będzie posiadała funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu w ciągu około 30 minut będzie można naładować baterie samochodu do poziomu ok. 80% - tłumaczy w rozmowie z portalem WysokieNapiecie.pl Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Electric_car

Sklep będzie zasilany w energię elektryczną m.in. za pomocą paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu. Do ogrzewania i chłodzenia (pasywnego) przez posadzkę zostanie wykorzystana energia geotermalna dostarczana za pomocą gruntowych pomp ciepła.

W obiekcie zastosowano także zintegrowany system odzysku ciepła z lad chłodniczych oraz system wentylacji z rekuperacją (odzyskiem ciepła z wymienianego powietrza). Placówka będzie oświetlana wyłącznie za pomocą energooszczędnych LED-ów, pozwalających zmniejszyć zużycie energii o połowę. Sklep będzie wykorzystywał na własne potrzeby także zebrane wody deszczowe.

Ekologiczne rozwiązania powstały bez systemów wsparcia. Jak tłumaczy Piotr Czajkowski, prezes Caldoris Polska, dostarczającego podobne instalacje, to już nic niezwykłego i nie chodzi jedynie o wizerunek firmy. ? To zwykły rachunek ekonomiczny, zwłaszcza dla firm o energochłonnej produkcji. Przy dobrze zwymiarowanej instalacji fotowoltaicznej oszczędności dla firmy w całym cyklu jej życia przekraczają nawet 3-krotnie sumę opłat abonamentowych w przypadku finansowania dostarczanego razem z urządzeniami. Czysty zysk firmy to często równowartość dwuletnich rachunków za energię elektryczną ? wylicza.

Poznański sklep to najprawdopodobniej dopiero początek rozwoju takich instalacji w sklepach Lidla w Polsce. "W chwili obecnej rozważamy możliwość wprowadzenia kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych w nowo powstałych sklepach Lidl w dużych miastach" - ujawnia Aleksandra Robaszkiewicz.

Niemiecka sieć podobne rozwiązania testuje już także w innych krajach - m.in. Belgii i Wielkiej Brytanii. Pomysł na przyciąganie klientów za pomocą darmowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Europie realizują już także m.in. Aldi, E.Leclerc i Auchan. W Polsce szybkie stacje ładowania takich aut przy swoich sklepach buduje także IKEA.

Zgodnie z projektem rządowego "Pakietu na rzecz czystego transportu" w Polsce do 2020 roku powinno powstać 6 tys. zwykłych i 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych. Zgodnie z unijnymi przepisami przynajmniej 10% z nich powinna być ogólnodostępna. W tej chwili szacunkowa liczba wszystkich punktów ładowania w Polsce wynosi 400 (niespełna 200 stacji).

 http://wysokienapiecie.pl/technologie/1814-lidl-polska-uruchamia-punkty-ladowania-samochodow-elektrycznychback